حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 283 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 9×
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱:۵۴
شناسه : 1396
0
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه خبرداد:

به گزارش عصرزاگرس،اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در شهرستان کهگیلویه پاسخ نداده و شرایط این شهرستان به لحاظ شیوع کرونا قرمز و بحرانی شده، بار شهرستان‌های لنده و چرام به دلیل نبود زیرساخت‌های بهداشت و درمان بر دوش کهگیلویه است. محمد طاهر طیب زادگان در آخرین اظهاراتش گفته اصلاً انتظار این بحران را نداشتیم و الان بیمارستان […]

پ
پ

به گزارش عصرزاگرس،اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در شهرستان کهگیلویه پاسخ نداده و شرایط این شهرستان به لحاظ شیوع کرونا قرمز و بحرانی شده، بار شهرستان‌های لنده و چرام به دلیل نبود زیرساخت‌های بهداشت و درمان بر دوش کهگیلویه است. محمد طاهر طیب زادگان در آخرین اظهاراتش گفته اصلاً انتظار این بحران را نداشتیم و الان بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت مملو از بیماران کرونایی است، و اورژانس و راهروهای دهدشت نیز از بیماران کرونایی پُر شده و از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.
محمد طاهر طیب‌زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در این زمینه به ایسنا، گفت: تخت‌های تنها بیمارستان سه شهرستان توسط بیماران کرونایی پُر شده است.
طیب زادگان، افزود: مراجعات و بستری کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت از ظرفیت بیمارستان بیشتر است.
وی اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت در مجموع ۲۳۵ تختخوابی است که در برخی روزها تا ۱۸۰ تخت این بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه اصلاً پیش بینی نمی‌کردیم که با این بحران مواجه شدیم، خاطرنشان کرد: بیشتر بخش‌های بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و تنها بخش‌های جراحی و داخلی، اطفال و نوزادان و سی‌سی‌یو یا آی‌سی‌یو را با هم ادغام کرده‌ایم.
طیب زادگان تصریح کرد: علاوه بر این که بیمار تخت‌های بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت پُر شده است هم اکنون اورژانس و راهروهای اورژانس این شهر نیز از بیماران کرونایی پُر شده است که بر روی تخت و برانکارد تحت مراقبت و درمان هستند.
وی ادامه داد: روند بستری بیماران کرونایی از شهرستان‌های چرام و لنده روزانه در حال افزایش است.

خانوادگی شدن کروناویروس در کهگیلویه

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: در اعمال محدودیت‌های کرونایی قطعاً باید سختگیرانه تر ادامه داده شود تا بتوانیم این شرایط بحرانی کرونایی در این شهرستان را به ثبات برسانیم.
طیب زادگان تاکید کرد: شرایط انتقال کروناویروس در شهرستان کهگیلویه خانوادگی است که انتظار داریم مردم شهرستان‌های چرام و لنده و پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر از همیشه رعایت کنند چراکه هفت نفر از یک خانواده به کرونا مبتلا شدند و همچنین از یک خانواده دو نفر بعلت کروناویروس فوت کرده‌اند.
وی اظهار کرد: از مردم انتظار داریم در صورتی که یک نفر از اعضای خانواده آنها به کروناویروس مبتلا شده در خانه نیز پروتکل‌ها را رعایت کنند و کرونا را ساده و عادی نگیرند تا دیگر اعضای خانواده دچار مشکل نشوند.
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت ضمن خدمات دهی به بیماران کرونایی شهرستان کهگیلویه به بیماران کرونایی شهرستان‌های چرام و لنده نیز خدمات ارائه می‌دهد که متاسفانه هم اکنون این بیمارستان پُر شده است.
 طیب زادگان افزود: در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند جوابگوی بیماران کرونایی نخواهیم بود و از توان ما خارج است البته برای نیازمندی‌ها مدام با دانشگاه علوم پزشکی در ارتباط هستیم. به مردم توصیه می‌شود کرونا را بیش از پیش جدی بگیرند و آمارهای کرونا نیز واقعی است هرکس آمار کرونا را قبول ندارد می‌تواند بیاید و از نزدیک وضعیت بیمارستان امام خمینی دهدشت را ببیند.
وی اظهار کرد: تعداد فوتی‌های کرونایی طی فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهرستان کهگیلویه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، رکورد بی سابقه به ثبت رسانده است.
آتش رعایت نکردن پروتکل‌های دامن همه را خواهد گرفت
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: بیشتر بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت در سنین جوان هستند.
طیب زادگان ادامه داد: در صورتی که این روند افزایشی در شهرستان کهگیلویه ادامه پیدا کند آتش رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی که در این شهرستان شعله‌ور شده دامن همه را خواهد گرفت.

شروع شدن دورهمی‌های بازی گُرنا و شطرنج!
وی تاکید کرد: در شهرستان کهگیلویه از تجمعات عروسی و عزا جلوگیری شده و این تجمعات جمع شد اما متاسفانه سایر دورهمی های از جمله بازی گُرنا و شطرنج در این شهرستان شروع شده است!
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: از مردم انتظار داریم در این شرایط کرونایی جهت سلامتی خود خانواده و دیگران مسئولانه برخورد کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 طیب زادگان بیان کرد: نیازمند همکاری جدی‌تر از گذشته مردم هستیم چرا که کادر درمان هرچه در توان دارند انجام می‌دهند اما اگر مردم را رعایت نکنند با فاجعه مواجه خواهیم شد.
آنطوری که طیب‌زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان گفته؛ تصمیمات ستاد کرونا خیلی کارساز نبوده، عروسی‌ها و مراسم عزاداری‌ها کنترل می‌شود، اما گوشه دیگر بازی گُرنا برگزار می‌کنند. همچنین گفته می‌شود که کرونا خانوادگی شده و ۷ نفر از یک خانواده درگیر کرونا می‌شوند و دو نفر از یک خانواده فوت می‌کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.