نشست متفاوت بخشدار سوق با مدیرکل دفتر روستایی وشوراهای استانداری در لگین راک

دارا کریمی نژاد مدیرکل دفترروستایی وشوراهای استانداری جهت برسی مسائل حوزه روستایی روزپنج شنبه ۲۵ دی ماه ۹۹ وارد بخش شد که با برنامه ریزی متفاوت بخشدار سوق این نشست از صندلی های بخشداری به دل طبیعت منطقه لگین راک رفت ابتدا حضوری میدانی ومشاهده وضعیت روستاها و برخی پروژه ها داشتند سپس در یک نشست صمیمی ایده ها و طرح هایی در راستای رفع موانع توسعه روستایی مورد ارزیابی قرار گرفت.

کد خبر : 63237
تاریخ انتشار : جمعه 15 ژانویه 2021 - 7:25

به گزارش خبرنگار عصر زاگرس در سفر دارا کریمی نژاد مدیرکل دفترروستایی وشوراهای استانداری جهت برسی مسائل حوزه روستایی روزپنج شنبه ۲۵ دی ماه ۹۹ وارد بخش شد که با برنامه ریزی متفاوت بخشدار سوق این نشست از صندلی های بخشداری به دل طبیعت منطقه لگین راک رفت ابتدا حضوری میدانی ومشاهده وضعیت روستاها و برخی پروژه ها داشتند سپس در یک نشست صمیمی ایده ها و طرح هایی در راستای رفع موانع توسعه روستایی مورد ارزیابی قرار گرفت.
خواجوی بخشدار سوق ضمن خیرمقدم به مدیرکل و دهیاران مشکلات و فرصتهای روستاها را به تفکیک ارائه و گفتند:دهیار تنها به انعکاس مشکلات بسنده نکند با همکاری شوراها و صاحبنظران ارائه طرحهای قابل اجرا در زمینه بوم گردی، کشاورزی و صنعتی متناسب با پناسیل روستا ارائه و با همکاری ما و دیگر نهادها سرمایه گذار جذب شود. و یا از فرصت تسهیلات مسکن روستایی جهت تغییر بافت روستا توان خود را بکارگیرد. سپس داراکریمی نژاد از دهیاران خواست: بصورت مشارکتی برای دریافت تسهیلات کم بهره جهت سرمایه گذاری، خرید ماشین آلات و کشت گیاهان دارویی اقدام کنند و از این فرصتها استفاده کنیم اما اجرای برخی خدمات مثل روشنایی معابر، تعمیر شبکه آب و طرح هادی وظیفه دهیار نیست اما پیگیری از ناحیه دهیار و شورا لازم است. سپس قول مساعدی درخصوص پیگیری مشکلات اولویت دار از قبیل اینترنت، طرح هادی و رایزنی درخصوص جذب اعتبارات دادند.
در ادامه هرکدام از دهیاران مشکلات روستای حوزه خودرا بیان نمودند.
در پایان حجت السلام کیانی اصل امام جمعه سوق به جمع اضافه و ضمن تقدیر از میزبان و میهمان جلسه بیان داشتند: توسعه روستا جز با همکاری و تعامل مردم و مسئولین و شناخت مشکلات میسر نیست چراکه استعدادهای فراوانی در بخشهای مختلف وجود دارد باید شکوفا شوند و فرمودند بهترین کاری که میشود در حوزه خدمات رسانی روستاها انجام شود تجمیع روستاهای اقماری کم جمعیت که خدمات رسانی مختلف براحتی صورت گیرد.

خبروگزارش : کیومرث دوستکام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.