یادداشت/سیدابوتراب دولتخواه

چشمان ِ گریان ِ گر ِ گیو مقتدر در فقدان ِ رحلت ِ حضرت حجه الاسلام آ سید عبدالهادی تقوی 

عصرزاگرس؛ من هیچ زمان داستان پرداز و افسانه سرا نبوده ام ۰ در کشاکش و خودنمایی روزهای سخت و صعب ِ مرض ِ نوپدید کرونا ، اینبار زمستان ، غصه دار و بغض آلود از راه رسیده است و قلم ِ غمین ِو حزین ِ من قادر نیست با کمی حرف ، کمی سکوت ، کمی

کد خبر : 62227
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 دسامبر 2020 - 5:24

عصرزاگرس؛ من هیچ زمان داستان پرداز و افسانه سرا نبوده ام ۰ در کشاکش و خودنمایی روزهای سخت و صعب ِ مرض ِ نوپدید کرونا ، اینبار زمستان ، غصه دار و بغض آلود از راه رسیده است و قلم ِ غمین ِو حزین ِ من قادر نیست با کمی حرف ، کمی سکوت ، کمی اشک و کمی بغض، سورت ِ سرمای ِ گسترده ی هجرت ِاین روحانی ِ روحانی زاده ی روحاََ آزادمنش را ترسیم نماید …

داستان ِ ساده زیستی مرحوم ِ مغفور حضرت حجه الاسلام آ سیدعبدالهادی تقوی این روحانی آزادمنش ، درجه ی آموزندگی والا و بالایی دارند . برای من و تو که به خوی ِ روزمرگی فرو رفته ایم .

فرزانه عالمی خاکسار، که معاش زندگی اش از زراعت بوده وهیچ زمان از قامت و قیمت ِلباسش کسب ِ ارتزاق و ثروت اندوزی ننموده است تا اینکه امروزه در اوج ِ محبوبیت شهره به نیکنامی برده است .

حتما تو دیده و یا شنیده ای که در صلابت ِ کلامش ، اصالتی بزرگ به راه می افتاد و مغناطیس ِ نفوذ ِ کلامش قریب ، غریب ، عام و خاص را جذب و شیدا می نمود‌…

در گذر ِ روزهای این روزگار ، به همگان آموختند که هیچ سرمایه ای سودآورتر از مردمی بودن نیست‌‌…

درمانگاه ِ آلام و دردهای زیادی بودند۰ بسان کوه استوار می بود هر چند مرگ عزیزان را به کرار دیده ودلسوخته ی نواختن ِ سمفونی های غم ِجگرگوشگانش گردیده است .

مطلع ِ تمام ِ قصاید ِ نصایح ِ آن سخندان ِ سخنران ِ محبوب در این نکته موج میزند : ای مردم ! درست و پاک زندگی کنیم که مرگ در پی ما دواسبه دوان است و عن قریب بر ما دست خواهد یافت .

و چه نیکو گفته اند که انسان ها عاشق ِ کسانی می شوندکه بر سر ِ حرف خویش قرص و محکم استوار می ایستند و ایشان یکپارچه صحت قول و صحت ِ عمل می بودند.

و واقعا مصداق این بیت

نیم کاهی که با آهی بلرزد دامن ِ صبرم / منم صبر و به طوفان ها شکیبایم شکیبایم

به حقیقت که این عالم ِ فرزانه ی خوش محضر و خوش کلام درروزگار ِ خویش چهره ا ی کاریزماتیک داشتند…
همگان می دانند که ایشان می توانست با تکیه برآگاهی ، دانایی و محبوبیت ِ خویش و اصالت بزرگ ِ خانوادگی اش دراوج رفاه زندگی به سامانی داشته باشند اما هیچ زمان بر زرق و برق های روزگارو محیط اطراف وقعی ننهادند.از تظاهر و دنیا طلبی کاملا اجتناب و امتناع می ورزیدند.

به راستی در این روزگار ، چه کم و نایاب هستند مثل مرحوم مغفور حضرت حجه الاسلام آ سید عبدالهادی تقوی !!!!

به مصداق ِ سخن ِ قصار و ارزشمند ِ روح بزرگ لیله القدر ؛ خدای نیمه ی شب های کوفه ی پراز تنگ نظری و تعصب ؛ یعنی مولایمان علی در وصف یکی از یارانش

و اَنت َ یَرحَمک الله فلقد کُنت خفیفَ المَوونه ِ کثیر َالمَعونه ِ

خداوند تو را رحمت کند که هزینه ی تو برای جامعه کم بود ، اما فایده ات بسیار ((هرگز باری بردوش ِخلق نبودی ))

محک ِ خلوصشان ، همان ساده زیستی اش بود و راز محبوبیتش با مردم ، کنار ِ مردم ، بسان ِ مردم و برای مردم بود….

◼️روحشان شاد باد◼️

سیدابوتراب دولتخواه

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.