در گفتگوی رئیس بهزیستی شهرستان لنده با عصر زاگرس صورت گرفت : مجمع توان بخشی لنده کلنگ زنی خواهد شد/راه اندازی دو مرکز مثبت زندگی در شهرستان لنده

به گزارش عصر زاگرس از لنده ، رئیس بهزیستی شهرستان لنده در ابتدای این گفتگو گفت : عرض تسلیت به مناسبت ترور ناجوان مردانه شهید دکتر فخری زاده به دست استکبار جهانی در راس اسرائل جنایت کار. آقای زکی نژاد ضمن تبریک روز جهانی معلولین به توان خواهان شهرستان لنده گفت : آرزو دارم در

کد خبر : 61481
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 دسامبر 2020 - 10:16

به گزارش عصر زاگرس از لنده ، رئیس بهزیستی شهرستان لنده در ابتدای این گفتگو گفت : عرض تسلیت به مناسبت ترور ناجوان مردانه شهید دکتر فخری زاده به دست استکبار جهانی در راس اسرائل جنایت کار.
آقای زکی نژاد ضمن تبریک روز جهانی معلولین به توان خواهان شهرستان لنده گفت : آرزو دارم در این شرایط سخت کرونایی همه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، سلامتی ، این نعمت بزرگ الهی را حفظ و همچون گذشته شاکر نعمت های خداوند باشیم .

وی گفت : تلاش من و همکارانم در مجموعه بهزیستی شهرستان لنده دسترسی سریع و ساده شما به خدمات بهزیستی است.

اقای زکی نژاد تصریح کرد : در این راه در روزهای آینده دو مرکز مثبت زندگی با کادری تحصیل کرده و جوان راه اندازی خواهد شد و همچنین با همکاری بنیاد محترم علوی ، مجتمع توان بخشی لنده کلنگ زنی خواهد شد تا بتوانیم با توجه به قولی که گرفتیم خدمات کار درمانی ، گفتار درمانی ، شنوایی سنجی و بینایی سنجی و غیره را برای کمک به بهبود وضعیت توان بخشی شما عزیزان در شهرستان مستقر نماییم.

سید شیرزاد زکی نژاد افزود : از مجموعه ۷۵۵ معلول شناسایی شده در سطح شهرستان لنده تعداد ۵۸۰ نفر از آنان تحت پوشش خدمات مستقر قرار دارند و در صورت تامین اعتبار مابقی را تحت پوشش قرار خواهیم داد و تا آن زمان سعی بر این است که این دسته از توان خواهان به صورت موردی ، مورد مساعدت قرار گیرند و تاکنون به جزء مستمری از تمامی خدمات و تحصیلات سازمان برخوردار بوده و خواهند بود.

وی در زمینه تامین مسکن گفت : با مشارکت خیرین و خانواده معلولین تاکنون ۳۰ واحد برای معلولین سرپرست خانوار و ۱۱ واحد برای خانواده های دو معلولی ساخته شده است و برای هفت خانواده دو معلولی دیگر و ۱۰ خانوار سرپرست معلول نیز درحال آماده سازی و ساخت هستیم و به تعداد ۳۰ معلول کمک هزینه مناسب سازی محل سکونت پرداخت شد.

رئیس بهزیستی شهرستان لنده در زمینه تهیه و توزیع اقلام توان بخشی در سال جاری گفت : ۱۰ دستگاه ویلچر ۷ دستگاه تشک مواج ۱۵ دستگاه سمعک و ۲۰ عدد واکر اعصابین معلولین توزیع شد.

ایشان افزودند :خدمت دیگری که به توان خواهان عزیز انجام گرفت پرداخت کمک هزینه تحصیلی به ۱۲ نفر از دانشجویان معلول در دانشگاه های مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد پیام نور و پاداش قبولی به ۹ نفر از دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های دولتی بود.

ایشان در زمینه عملکرد خود درمورد مبارزه با ویروس کرونا گفت : این ویروس سبب سختی بیش از پیش برای عزیزان معلول گردید و باهمکاری و مشارکت خیرین بزرگوار و بنیاد محترم علوی و همچنین سپاه پاسداران شهرستان و کانون هم اندیشی جوانان و انجمن جوانان غیور شهرستان بسته های معیشتی تهیه و توزیع گردید که لازم است و از همه این عزیزان تشکر ویژه داشته باشم.

آقای زکی نژاد ضمن تقدیر از موسسه قلم چی گفت : این موسسه با پذیرش رایگان افراد معلول خدمت بسیار ارزنده ای در جهت آموزش تحصیلی معلولین شهرستان ارائه دادند که از مدیر مدبر این موسسه در شهرستان نهایت تشکر را دارم.

وی ادامه داد : در این مدت معلولین موفقی داشتیم که توانستند با کارهای زیبای خود با حمایت و پوشش مرکز عرف آموزی و توان بخشی بچه های آسمان ضمن کمک به بهبود توماسیون شهری و زیبا سازی شهر با نقاشی و نصب کاشی های شکسته و ترسیم و ارسال تابلو های نقاشی زیبا و مسابقات ملی و بین المللی ضمن معرفی شهرستان لنده به عنوان یک شهرستان هنرمند پرور ، شعار ماتوانمندیم را به عمل ساختند .

رئیس بهزیستی لنده در پایان گقت از خیرین که همواره کمک کار ما در خدمت بیشتر به جامعه معلولین بودند ضمن عرض تشکر خواهانم که بار دیگر در این شرایط بد اقتصادی و به خطر افتادن سلامتی همه ما که زمانی کوتاه برای آزمایشی بزرگ است دستگیر ما در جهت خدمت بهتر و بیشتر باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.