طراحی سایت و قالب وردپرس
خدا بیامرزتش
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 12 آگوست, 2016 | کد خبر : 85 | نویسنده : Mehrju
 •   

  پایگاه خبری تحلیلی عصرزگرس(asr zagros) عصرزاگرس:مطلبی که می خوانید از سری یاداشت های مخاطبین سایت خبری تحلیلی عصرزاگرس و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یاداشت خود، این مطلب را تایید یا نقد کنید.   یاداشت مدیر سایت خبری بلادشاپور  در فضای مجازی و سایتهای […]

  555655656پایگاه خبری تحلیلی عصرزگرس(asr zagros)

  عصرزاگرس:مطلبی که می خوانید از سری یاداشت های مخاطبین سایت خبری تحلیلی عصرزاگرس و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یاداشت خود، این مطلب را تایید یا نقد کنید.

   

  یاداشت مدیر سایت خبری بلادشاپور 

  در فضای مجازی و سایتهای استان گاهی نقدهایی در رابطه با مدیریت عالی استان مطرح و یا نوشته می شود که این شیوه نقد نسبت به سرمایه های علمی و مدیریتی استان و فرزندان خدمتگزار و زحمت کش که شبانه روز با جان و دل ، عشق و علاقه ، و باتلاش مضاعف از وقت خود و خانواده می زنند و از خود مایه می گذارند و در جهت پیشرفت و شکوفایی استان تلاش می کنند قطعا زیبنده نیست .چنین مدیرانی شایسته تقدیر و تحسین هستند نه نقد و تخریب . بویژه فرمانده اجرایی مدیریتی و اقتصادی و آن هم در سال اقدام و عمل ، فرزند خدوم ، افتخار ملی ، انسان شایسته ،بی ادعا ، بدور از منیت و غرور و تکبر ، انسان توانمند و با درایت و تدبیر ، نجیب، شجاع و سخت کوش توام با نشاط و شادابی و آرامش و جدیت در کار ، انسانی بدور از حاشیه ، مردمی و مردم دوست جناب آقای دکتر سید موسی خادمی استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد محبوب دلهای مردم رنج دیده و زجر کشیده و دوست داشتنی که خود از همین قشرهای زجر کشیده می باشد.

  بنده مخالف نقد نیستم و حتی کسانی که نقد سازنده و  علمی  از سر دلسوزی ارائه می دهند را تحسین می کنم.

   نقدهای سازنده علمی صادقانه دلسوزانه و پویا امروز در دنیا جایگاه ویژ ه ای دارند و تحت عنوان مشاور مدیریتی ارشد دولتها و مدیریت دولتی از آن استفاده می کنند . امروزه اگر به عقب برگردیم و تاریخ را ورق بزنیم خواهیم دید که با همین نقدهای سازنده و علمی خیلی از مشکلات جامعه گذشته و امروز با ارائه راه کارهای مدیریت های نوین و رو به رشد و پیشرفت دنیا متحول شده است.

   اینجانب شخصا طرفدار نقدی هستم که بدون از جانبداری قومی و قبلیه ای و سیاسی همراه اخلاق و تقوای سیاسی باشد.گفتارمان و کردارمان و نقطه نظرهایمان بدور از حب ، بغض ، عناد ، حسادت ، لجاجت و منیت و همراه با تقوی، معنویت ، عقلانیت ، دینداری و رضایت خداوند متعال باشد که آنگاه مثمر ثمر خواهد بود و در غیر این صورت خود را تباه و تسلیم هوای نفس خویش کرده ایم .

  نمی خواهم بگویم اصلا نقدی بر مسئولین نیست و یا نباید باشد و یا در مسائل کاری و مدیریتی هیچ گونه اشکال و یا نقصی ندارد. اگر چنین باشد که دیگه زمینه ظهور نزدیک است و جابجایی هر مدیر در سطح شهرستان و استان و ملی حق طبیعی و مسلم یک مسئول است نباید نسبت به جابجایی و یا عزل و نصب یک یا چند مدیر در استان اگر باب طبع ما نبوده و یا از قوم و قبیله ما نبوده و بالعکس همه چیز را به باد انتقاد بگیریم .

  اولا همه قوم و قبیله استان توانمندیها و ظرفیتهای علمی توانمند و شایسته ای دارند که می توانند جهت پیشرفت و شکوفایی استان آستین را بالا بزنند و به این مردم محروم و شایسته خدمت کنند. باید به آنها میدان داد، از هر قوم و قبیله که باشند. نبایداین دیدگاه که مثلا فلانی که دارای این قابلیت خلاقیت و توانمندی و مدیریتی هست ولی از قوم و قبیله ما نیست آن را یک ضعف و عیب بدانیم و آن را نقد کنیم ، بجای این مباحث بگذارید کسانی که توانمند ، خلاق، دلسوز و علمی هستند و از هر قوم و قبیله ای که باشند زمینه و میدان رشد و مسئولیت برای آنها فراهم شود.

  به فرزندان شایسته خود اعتماد کنید که این نشانه پیش رفت به قلعه های بالاتر است و باید آنها را تحسین وتشویق کنیم و قدر دان آنها باشیم، باید واقع بینانه و بر اساس حق و عدالت و منصفانه قضاوت کنیم و اگر در جایی اشکالی هم می بینیم و یا ضعفی وجود دارد، قوتها ، توانمندیها ، زحمات و پیگیریهای شبانه روزی مسئولین زحمت کش استان بویژه استاندار محترم را ببینیم و بعد قضاوت و نقد نماییم .

  جناب دکتر خادمی از زمانی که سکان هدایت و مدیریتی این استان را به عهده گرفته اند کم کار نکرده اند،  و پرتلاش وپرفروغ و سخت کوش بوده اند و با اینهمه خدمت عمران وآبادانی در حوزه های مختلف از قبیل برق رسانی، آبرسانی، گاز رسانی و راه سازی و مطالعه و پیگیری  پروژه های سد سازی ، حمایت همه جانبه از بخش خصوصی و جذب افزایش اعتبارات استانی و ملی حتی گاهی تا صد در صد در زمان مشابه دوران مدیران گذشته استان ، پیگیری نموده و همچنین حضور معاونان ریاست محترم جمهور و وزیر و معاونان وزیر در استان که از نزدیک مشکلات را رصد نمایند و نسبت به حل مشکلات مردم استان اقدام و همکاری کنند، پیگیری و برگزاری جلسات مختلفی جهت بررسی و حل مشکلات و مطالبات شهرستانها و استان که مرتب به منظور بررسی مشکلات مردم استان در زمینه های گوناگون هفته ای یک الی سه روز در تهران با مسئولین مختلف رایزنی نموده و جلساتی فشرده ای داشته و دارند در جهت پیشبرد اهداف عالیه ایشان در سطح استان قابل تقدیر و ستایش می باشد و اگر در جایی هم اشکالی وجود دارد باید اینهمه تلاش و پیگیریهای بی وقفه را هم دید و سپس نقد منصفانه ای انجام داد.

  چراحقایق و واقعیتها را نمی پذیریم و یا پنهان می کنیم بدور از اخلاق و انصاف است که اینهمه تلاش و زحمات فرزند و سرباز فداکار نظام و انقلاب و استان و همکاران ایشان را نادیده گرفت و چنانچه نقصی در جایی وجود داشته بدون از اینکه علت و عوامل آن را جویا و بررسی کنیم آن را سریع و چشم بسته برجسته و بزرگ می نماییم .

  تا زمانیکه دارای چنین مرام و تفکری هستیم ضمن اینکه به استان و مردم آن خدمتی نمی کنیم چه بسا به علت بد دفاع کردن حق و حقوق آنها را ضایع کنیم. اینگونه تضعیف ساختن ها و نقدهای مغرضانه همراه با کینه های قومی و قبیله ای خسارات سنگینی وارد می کند که دود آن به چشم مردم می رود و  اگر عاشق پیشرفت استان زر خیز و مردم قدر شناس و دوست داشتنی و صادق و سالم و با نجابت استانمان هستیم بگذارید کسی که از جنس همین مردم زجر کشیده است مطالبات مردم استان را بر اساس برنامه هایی که دارد پیگیری و حل و فصل نماید .

   نمی گویم مشکلی وجود ندارد اما خوشبختانه با مدیریت توانمند با تدبیر و درایت ایشان گامهای بلند و بزرگی نسبت به حل مشکلات استان در زمینه های مختلف برداشته شده که آثار آن را می بینیم و در آینده هم بیشتر خواهیم دید و آن هم در این شرایط بد اقتصادی و تحریمهای ظالمانه کشورهای استعمارگر علیه کشورمان روا داشته اند.

  جناب دکتر خادمی با اقتدار و با صلابت و با عزت و با اتکال بر خداوند متعال خویش را سرباز نظام و استان می داند و از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی کند و همچون گذشته در خدمت مردم است . در چنین شرایطی همه نیروهای وفادار به نظام و استان با هر ایده و مرامی که هستند، صاحب نظران و اهل اندیشه ، اهل قلم ، بزرگان سیاسی ، دلسوزانه و عاشقانه و صادقانه دست به دست هم بدهند و با تعامل و تفاهم و همدلی و ارائه راهکارهای اساسی ، مشکلات استان را بررسی و در جهت رفع آن با همراهی و همفکری و همکاری با استاندار زحمتکش و پر تلاش اقدام نمایند.

  این روشی که بعضیها خواسته یا ناخواسته ، آگاهانه یا از سر نادانی و به صورت غیر معقول و غیر مرسوم نسبت به نیروها و نخبگان و افتخارات بومی استان در پیش گرفته اند نتیجه ای جزء فرار مغزها ندارد و به همین خاطر است که نیروهای برجسته و شایسته استان که در سطح کشور داریم تمایلی به قبول مدیریتی در استان از خود نشان نمی دهند ،واگر نبود همین نقدهای و تخریبهای غیر منصافه که متأسفانه ریشه در قومیت و قومگرایی و حسادت دارد هر کدام از آنها می توانست در حد و جایگاه وزیر برای سربلندی استانمان انجام وظیفه نماید.

  بنده ضمن احترام به همه مدیران ارشد استانی که از اوایل انقلاب تا کنون در این استان چه بومی و غیر بومی در جهت پیشرفت و خدمت رسانی به مردم این استان تلاشها و زحماتی کشیدند که زحمات آنها نیز قابل تقدیر است، به جنس قاطع عرض می کنم در هیچ برهه ای کشور و استان با این وضعیت بد اقتصادی که حاکی و ناشی از تحریمهای غرب بوده قرار نداشته  و شدت آن به اندازه این چند سال نبوده ، ولی با همه مشکلات مالی و اقتصادی و تحریمها ، جناب دکتر خادمی با درایت و تدبیر، تفکر و برنامه ریزی اصولی ، نظارت و جدیت ، باشجاعت کامل و اقتدار  و توکل بر خدای سبحان و دعای خیر مردم عزیز استان همراه با آرامش تمام ، چرخهای زیر ساختی استان را به حرکت درآورده است و باید بگویم در طول دوران انقلاب یکی از برترین استاندارانی است که با ویژگیهای منحصر به فرد سکان هدایت این استان را بر عهده گرفته اند و انصافا باید به درگاه خداوند شاکر باشیم که یکی از مفاخر مملکت خدمتگزار مردم این استان است .

  آیا چنین انسان شایسته ای با چنین ویژگیهای خاصی و منحصر به فردی که دارد و در انجام همه امور مربوط به استان و مناطق و شهرستانهاپیگیر جدی و کوشا است باید تکریم و تحسین شود یا نقد و تخریب؟

  وجود ایشان نعمتی غنی و سرمایه ای طلایی برای مردم استان می باشد و باید قدردان چنین انسانهای با تلاش و زحمت کشی بود و انتظار می رود که داوری صادق و صالح در حق ایشان داشته باشیم  و قدر دان زحمات شبانه روزی ایشان باشیم .

  باید قدردان مدیران استان باشیم معنایش این نیست که همه مدیران و مسئولین کل استان مبرا از اشتباه و یا ضعف مدیریتی هستند ،خیر ممکن است در بین مدیران استانی در حوزه مدیریتی تعدادی هم دچار ضعف و ناتوانی مدیریتی باشند که این امر نه تنها در استان و کشور بلکه در دنیا مرسوم است . مدیران قوی و خیلی خوبی داریم همچنانکه مدیرانی ضعیف ودر سطح پایین هم مشاهده می شود .

  شما اگر به بدنه هیأت دولت هم نگاه کنید طبق نظرات شخصی افراد می بینید و مردم خودشان هم قضاوت می کنند که فلان وزیر توانمند و خلاق است و فلان وزیر ضعیف و بر عکس آن .

  نکته آخر اینکه حالا که در آستانه سفر هیأت محترم دولت به استان مهمانواز و چهارفصل کهگیلویه و بویراحد هستیم ضمن رعایت احترام و استقبال بی نظیر از دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید زحمات  و تلاشهای جمعی مدیران استان را به باد انتقاد بگیریم و زیر سوال ببریم زیرا این هنر نیست که اگر مدیری و اشکالی در گوشه ای و مجموعه مدیریتی وجود داشت همه چیز را با عینک بد بینی نگاه کنیم وهمه چیز را زیر سوال ببریم و قدرشناس داشته هایمان نباشیم ،هنر در این است که ما بتوانیم نیروسازی کنیم که الحمدالله سراسر استان و دیارمان نخبه پرورو یکه تاز می باشد ، و چنانچه اشکال و ضعف در کاری مدیری وجود دارد علل و عوامل آن را بررسی و در جهت رفع آن مورد و اشکالات موجود همکاری و مساعدت لازم را انجام دهیم که این بهترین شیوه حمایت و همکاری است.

  به امید آنکه شاهد رشد و ترقی استانمان در همه زمینه های علمی ، فرهنگی سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و … باشیم.

  سید نعمت الله ریحان نژاد

  مرداد ماه ۱۳۹۵

  ابرچسب ها :
  امروز پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • روراست،بی نگاهی به چپ و راست/«بیانیه ی جمعی از هنرمندان در دفاع از غلامرضا تاجگردون»
 • تلاش شیر زن “کهگیلویه ای” برای خاموش کردن آتش “خائیز” با پوشش مردانه/گفتگوی کوتاه و اختصاصی عصرزاگرس با این بانو (+تصاویر) 
 • بنیاد برکت طرح اشتغالزایی در سرفاریاب اجرا می کند
 • مرگ سه جوان بر اثر تصادف خونین پژو پارس و زانتیا در یاسوج
 • واکنش آب وفاضلاب کهگیلویه وبویراحمد به خبر عصرزاگرس/عزم‌ جدی آب و فاضلاب استان برای حل اساسی مشکل رسوب در شبکه توزیع آب آشامیدنی شهر سوق
 • افزایش چشمگیر کرونا ویروس در شهرستان گچساران در دو روز گذشته
 • بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/عزم جدی رئیس جدید برای خدمت وخبر خوش برای مردم قلعه رئیسی (+تصاویر)
 • پیام تسلیت سرپرست بیمارستان شهید دکتر جلیل به مناسبت سالگرد رحلت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • اعزام نیروهای تخصصی آتش نشانی و تجهیزات شهرداری تهران برای مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع در کهگیلویه و بویراحمد
 • پیام تسلیت استاندار به مناسبت سالگرد رحلت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • پیام تسلیت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی( ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • مبتلا شدن شبکه آب رسانی شهر سوق به بیماری سنگ کلیه
 • در نشست نماینده کهگیلویه بزرگ با مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس چه گذشت
 • دیدار نماینده بهبهان و آغاجاری با مسئولان کشوری و استانی/تصاویر
 • پیام تسلیت نماینده بهبهان و آغاجاری به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره) و سالروز قیام خونین پانزده خرداد
 • عادی سازی کووید ۱۹ در کهگیلویه وبویراحمد خطرناک است/ برپایی چادر در مراکز گردشگری استان ممنوع است/ کرونا ویروس شوخی بردار نیست/
 • سریال ادامه دار عدم نظارت در پتروشیمی دهدشت/بخشی از دیوارهای پتروشیمی تخریب شد(+تصاویر)  
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی مدیرکل پشتیبانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شد
 • اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم توسط سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه
 • فرماندار کهگیلویه؛آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز دوباره مهار شد
 •