طراحی سایت و قالب وردپرس
خدا بیامرزتش
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 28 ژوئن, 2020 | کد خبر : 63056 | نویسنده : Mehrju
 •   

  با اینکه سه روز تا برگزاری آزمون «پودمان اول» پذیرفته‌شدگان هفتمین دوره آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش باقی مانده است؛ اما هنوز ساعت آن مشخص نشده، وضعیت برگزاری سایر پودمان‌ها نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلمان پذیرفته شده از وضعیت بلاتکلیف و عجیب این روزهای خود می‌گویند... .

  به گزارش خبرنگار عصرزاگرس، ثبت‌نام آزمون استخدامی ۹۸ از سوم مهرماه سال گذشته آغاز شد و ۱۲ مهرماه پایان پذیرفت. براساس اعلام الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، ۱۸ هزار نفر از طریق این آزمون جذب آموزش و پرورش خواهند شد؛ اما تا به امروز تکلیف این داوطلبان مشخص نشده است.

  نتایج هفتمین دوره آزمون استخدامی ۱۵ دی‌ماه اعلام و مصاحبه‌های لازم با پذیرفته‌شدگان صورت گرفت. بسیاری از معلمان که به جذب ماده ۲۸ وزارت آموزش و پرورش امید بسته‌اند در این آزمون شرکت می‌کنند، بلکه بتوانند در وزارت آموزش و پرورش استخدام و به عنوان معلم به جامعه خود خدمت کنند؛ اما پیش از اینکه پایشان به کلاس درس باز شود، باید دوره‌های مهارت‌آموزی بدو استخدام را بگذرانند،‌ دوره‌هایی که زمان برگزاری آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

  محمود هم یکی از معلمانی است که در آزمون استخدامی شرکت کرده و در مصاحبه‌های مربوط به آن نیز پذیرفته شده است. گویا به دلیل شیوع ویروس کرونا در اوایل اسفندماه، مقرر شده است که امور استخدامی و آزمایش او و سایر معلمان به اردیبهشت ماه موکول شود.

  درآمدزایی از جیب تازه واردها!

  از معلمان پیش از استخدام انجام آزمایشات پاراکلینیکی مانند خون، قند، شنوایی و بینایی سنجی،‌ روانشناسی و روانپزشکی، تست اعتیاد، عدم سوء پیشینه گرفته می‌شود؛ اما مشکل آنجاست که سایت دانشگاه فرهنگیان هر استان و وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای اعلام کردند هزینه این آزمایش‌ها به صورت آزاد محاسبه خواهد شد. محمود با بیان این مطلب می‌گوید: «در اطلاعیه‌ ذکر شده بود که متقاضیان باید تعرفه آزمایش‌ها را به‌صورت آزاد پرداخت کنند. همچنین هر استان برنامه خاصی را مد نظر قرار داده بود، به‌طوری که یک متقاضی نمی‌توانست معرفی نامه را از اداره مربوطه دریافت و به هر درمانگاهی مراجعه کند، بلکه هر فرد باید به درمانگاه فرهنگیان یک شهر مراجعه می‌کرد.»

  انجام آزمایش پاراکلینیکی فقط در مراکزی که ما می‌گوییم!

  آزمون استخدامی امسال به صورت بومی برگزار نشد،‌ به عنوان مثال اگر فرد پذیرفته شده در تهران زندگی می‌کرد، می‌توانست برای آزمون استان اسیستان و بلوچستان را انتخاب کند. محمود از وضعیت افرادی می‌گوید که برای انجام آزمایشات پاراکلینیکی از نقاط مختلف کشور مانند کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد آمده بودند و مکانی برای ماندن نداشتند؛ زیرا جواب آزمایش‌ها همان لحظه مشخص نمی‌شد: «فردی را تصور کنید که در شرایط کنونی از کرمانشاه یا اهواز برای انجام آزمایش‌های پاراکلینیکی آمده باشد، این فرد باید تا آماده شدن جواب آزمایش منتظر بماند.»

  محمود با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور خواهان دریافت جواب آزمایش به صورت الکترونیکی شده است، همچنین از آموزش و پرورش درخواست کرده معرفی نامه انجام آزمایش‌ها را در اختیار او و سایر متقاضیان قرار دهد تا بتوانند با مراجعه به پایگاه‌های مورد تایید آموزش و پرورش در استان محل سکونت خود، این آزمایش‌ها را انجام دهند، اما متاسفانه مسئولان این درخواست را نپذیرفته و مدعی شدند:‌ «درصورتی که آزمایش‌ها را در شهر محل سکونت خود انجام دهید، نتایج آن از نظر ما پذیرفته نیست! بلکه باید به همین مرکزی که معرفی کرده‌ایم، مراجعه کنید.»

  تکلیف استخدام ما معلوم نیست!

  پودمان اول دوره‌های بدو استخدام مقرر شد از اردیبهشت تا تیرماه برگزار و آزمون مربوط به آن در ۱۰ تیرماه برگزار شود، با این حال که تنها ۳ روز به برگزاری این آزمون باقی مانده، هنوز ساعت امتحان مشخص نشده است!

  هنوز تکلیف پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص نشده است، محمود مدعی است هنوز نه حکمی از سوی آموزش و پرورش برایشان صادر شده و نه نظر قطعی در زمینه استخدام کردن معلمان در سال جاری یا سال آینده مشخص شده است.

  آموزش و پرورش در سال ۹۷ آموزش‌هایی تحت عنوان دوره‌های «بدو استخدام» برای معلمانی که از طریق آزمون استخدامی جذب شده بودند، در نظر گرفت تا مهارت‌های لازم را فرا گیرند. در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، در راستای مهارت‌آموزی متقاضیان مقرر شد ۳ پودمان به‌صورت مجازی برگزار شود که پودمان سوم به صورت عملی بود. محمود‌ درباره جزئیات برگزاری این پودمان می‌گوید: «پودمان اول مقرر شد از اردیبهشت تا تیرماه برگزار و آزمون مربوط به آن در ۱۰ تیرماه برگزار شود، با این حال که تنها سه روز به برگزاری این آزمون باقی مانده، هنوز ساعت امتحان مشخص نشده است! اوایل اعلام کردند امتحان پودمان اول به صورت مجازی برگزار می‌شود؛ اما هفته گذشته اعلام شد آزمون باید به صورت حضوری برگزار شود.»

  برنامه‌های پودمان‌های آموزشی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان متفاوت است،‌ محمود از بارگذاری دیرهنگام مطالب روی سایت آموزشی گلایه دارد و می‌گوید: «یکی از پردیس‌های این دانشگاه در کل دروس را ۳ روز پیش در سایت بارگذاری کرده که حدود ۶۰ فیلم ۸۰ مگابایتی است،‌ من چگونه فرصت کنم این حجم از فیلم‌ها را در مدت سه روز مرور کنم.»

  البته در هفته گذشته این امکان برای متقاضیان فراهم شد که محل آزمون پودمان اول را انتخاب کنند؛ اما متاسفانه در برخی پردیس‌ها زمان کافی برای مرور فایل‌ها را در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار نگرفته است. از طرفی وضعیت پودمان دوم بلاتکلیف مانده و هنوز مشخص نیست به صورت مجازی برگزار می‌شود یا حضوری؟‌ گویا قرار بود پودمان دوم در اواسط شهریور برگزار شود، از طرفی شایعاتی در زمینه بازگشایی مدارس از اوایل شهریور شنیده می‌شود.

  با این تفاسیر آموزش و پرورش چگونه می‌خواهد خلأ ۱۸ هزار نفر معلمی که قرار بود از طریق آزمون استخدامی جذب شوند را پر کند؟ تکلیف استخدام آن‌ها چه می‌شود؟

   

   

  امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • جلسه هم اندیشی روحانیون طرح استقرار شهرستان چرام برگزار شد/تصاویر
 • ساختمان جدید پایگاه فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرسوق افتتاح شد(+تصاویر)
 • پیام تبریک نماینده بهبهان و آغاجاری به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان
 • امام جمعه دهدشت؛ مناسب‌سازی معابر ادارات و بانک‌ها حق قانونی معلولان است/ بهزیستی معلولان موفق را حمایت کند 
 • قائم مقام آب وفاضلاب کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد/مدیری که بالاخره به حقش رسید(+حکم)
 • تنها کارگاه تولید تیربرق بتی کهگیلویه بزرگ در حال تعطیلی/چرا مسولان از سرمایه گذار بومی حمایت نمی کنند(+تصاویر)
 • مطالبات و انتقادات صریح فرزاد آذریان در شورای عالی استان ها من باب توجه به طبیعت زاگرس (+فیلم)
 • جمالی به شایعات علیه خود پاسخ داد / من هیچ نسبت فامیلی با نماینده شیراز ندارم / ارسال مدارک از سوی من برای زاکانی و نجاب بر علیه تاجگردون کذب محض است
 • اعضای انجمن خبرنگاران شهرستان کهگیلویه انتخاب شدند+تصاویر
 • حمایت وزیر اقتصاد از سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد/ افزایش شعب کارگزاری بورس در استان
 • انجام موفق عمل آزاد سازی عصب پنجم مغزی در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت
 • بعد از کش و قوس های فراوان؛ سرپرست آب و فاضلاب شهرستان کهگیلویه منصوب شد
 • فعال رسانه ای روابط عمومی هیئت کشتی شهرستان کهگیلویه شد
 • مجهز شدن درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی دهدشت به رادیوگرافی دیجیتال +تصاویر
 • اجرای ۱۱۹ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان قلعه رئیسی
 • قبادپور قربانی سهم خواهی و زیاده خواهی شد یا بازی های سیاسی/مظلومیت کهگیلویه را چه کسی باید فریاد بزند
 • حجت‌الاسلام وحدانی‌فر؛ مسؤولان دلسوزانه خدمتگزار مردم باشند  
 • رئیس کمیته امداد کهگیلویه؛اولین نیروگاه تولید برق با استفاده از پنل های خورشیدی در دهدشت به بهره برداری رسید(+تصاویر)  
 • توزیع ۷۵ میلیارد تومان اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان کهگیلویه (+تصاویر)
 • اعتبارات ۵۰ میلیارد تومانی شهرستان چرام/۴ خطه کردن جاده چرام به دهدشت تا پایان سال
 •