به گزارش عصرزاگرس، چندی پیش معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان با ارائه گزارشی مبسوط و بلند بالا از از افزایش بی سابقه اقدامات حوزه غذا و داروی استان در ۴ سال گذشته گفت و به گونه ای گزارش داد که به نظر می رسید استان در جدول شاخص ها رتبه بسیار خوبی دارد در حالی که در گزارش ارسالی نام استان جز رتبه های آخر کشور است.

به بخشی از مصاحبه یا گزارش عملکرد واحد معاونت غذا و داروی علوم پزشکی استان توجه فرمایید ؛

دکتر قائدی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه وبویر احمد با ارائه گزارشی از موفقیت این واحد سختن گفت و گفت : صدور، تمدید و اصلاح بیش از ۸۰۰ پروانه بهداشتی – صدور مجوز ۲۶ فقره صادرات – بیش از ۳۹۰ بازدید از واحدهای تحت پوشش – بررسی شرایط بهداشتی بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و برخورد با ۴۸ متخلف و ارجاع به مراجع قضایی از مهمترین اقدامات معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سه سال گذشته است.

دکتر قائدی در زمینه عملکرد این معاونت در مدیریت نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی بیان داشت: صدور، تمدید و اصلاح بیش از ۸۰۰ پروانه بهداشتی – صدور مجوز ۲۶ فقره صادرات – بیش از ۳۹۰ بازدید از واحدهای تحت پوشش – بررسی شرایط بهداشتی بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و برخورد با ۴۸ متخلف و ارجاع به مراجع قضایی از مهمترین اقدامات معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سه سال گذشته است.

وی گفت: این معاونت با انجام بازرسی‌های مشترک با سایر ارگان‌های ذیربط توانسته است در کنترل بازار دارویی نقش موثری را ایفا کند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: در این راستا، از سوی اداره کل نیز تفویض اختیار کمیسیون ۲۰ دارویی، صدور پروانه‌های تأسیس داروخانه و شرکت‌های پخش دارو به حوزه معاونت دارو و غذا استان اعطا شده است.
وی گفت: این معاونت توانسته در طراحی و اجرایی کردن دو سامانه نرم افزاری، در جهت توزیع داروهای مخدر در مراکز درمان سوء مصرف و سامانه کشوری توزیع داروهای خاص با همکاری اداره کل نقش قابل توجهی را ایفا کند.

این بخشی از مصاحبه یا گزارش عملکرد واحد دارو و غذای علوم پزشکی استان بود.

حاالا به بخشنامه داخلی و لیست واحدهای دارو و غذای برتر کشور نگاه کنید و می بینید که نامی از یاسوج در آن پیدا نیست و معلوم نیست این تناقض از کجا نشات گرفته چرا که از یک طرف دکتر قائدی با گزارشی کامل نشان داد حداقل استان جز سه رتبه برتر کشور است و از طرف دیگر گزارش ارزیابی ها خلاف این را نشان می دهد./صبح خرد