رئیس اداره آموزش و پرورش:

۴۹ نفر معلم و دانش آموز در گچساران به کرونا مبتلا شدند

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران گفت: از ابتدای پیدایش ویروس کرونا تاکنون ۴۹ نفر معلم و دانش آموز در این شهرستان به این بیماری مبتلا شدند.

کد خبر : 59254
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 اکتبر 2020 - 11:52
۴۹ نفر معلم و دانش آموز در گچساران به کرونا مبتلا شدند

به گزارش عصرزاگرس، ایوب مقیمی روز چهار شنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا بدون اشاره به آمار مبتلایان در سال تحصیلی جدید افزود: تاکنون ۲۴ نفر از معلمان و ۲۵ نفر از دانش آموزان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده است.

وی بیان کرد: این آمار به این معنا نیست که این تعداد دانش آموز و معلم در مدرسه به کرونا مبتلا شدند چون ممکن است فردی در مکانی غیر از مدرسه به این ویروس مبتلا شود.

مقیمی اظهار داشت: بیش از ۲۴ هزار دانش آموز در این شهرستان وجود دارد که سه هزارو ۳۷۷ نفر در مدارس روستایی مشغول به علم آموزی هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون تنها سه درصد از دانش آموزان مناطق شهری گچساران در کلاس درس حضور یافتند.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن مدارس، آموزش ها در فضای مجازی و از طریق برنامه شاد ارائه می شود.

مقیمی اظهار داشت: هم اینک ۹۰ درصد معلمان، ۱۰۰ درصد مدارس و ۶۵ درصد دانش آموزان شهرستان به شبکه ملی شاد متصل هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش این شهرستان تیم های پشتیبانی برنامه شاد برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانش آموزان و معلمان تشکیل داده است.

مقیمی با بیان اینکه حضور دانش آموزان این شهرستان در کلاس های درس با توجه به شیوع ویروس کرونا اجباری نیست گفت: ۶۰ درصد از دانش آموزان مناطق روستایی این شهرستان در کلاس درس حضور یافتند.
وی تصریح کرد: دانش آموزان این شهرستان در ۲۱۴واحد آموزشی شهری و روستایی با یکهزار و ۶۶ کلاس درس سازماندهی و مشغول به علم آموزی شدند.