فوت ۵ سالمند یکی از مراکز نگهداری سالمندان در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر کرونا

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمدگفت: در خانه سالمندانی که در روستای سروک واقع شده است ۳۷ سالمند بوده که تاکنون پنج نفر آن‌ها فوت شده است.

کد خبر : 58739
تاریخ انتشار : شنبه 26 سپتامبر 2020 - 10:14
فوت ۵ سالمند یکی از مراکز نگهداری سالمندان در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر کرونا

به گزارش عصرزاگرس ، شاهرخ کناری فرماندار شهرستان بویراحمد در نشست مبارزه با کرونای این شهرستان گفت: اصناف پرخطر در صورت بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند و پاساژ‌ها تا دوشنبه مهلت دارند که دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و در غیر این صورت تعطیل می‌شوند.

شاهرخ کناری با بیان اینکه تاکسی‌های برون‌شهری و درون‌شهری دستورالعمل‌های بهداشتی را زیر ۵۰ درصد رعایت می‌کنند افزود: پوشیدن ماسک در تاکسی اجباری است و در غیر این صورت با رانندگی تاکسی برخورد می‌شود.

او بیان کرد: اداره کل زندان باید تمهیدات لازم را برای بهداشت زندان را در نظر بگیرد تا دچار مشکلات حادتری نشود.

یزدانپناه رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در این جلسه گفت: دفاتر پیشخوان، پایانه‌های مسافربری، زندان، اداره برق، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، پاساژها، شورا‌های حل اختلاف و دادسرا‌ها رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی نگرفتند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه تاکنون ۱۷ نفر از زندانیان در بخش‌های متفاوت به کرونا مبتلا شده اند افزود: متاسفانه وضعیت بد نظافت و استفاده نکردن از ماسک در زندان‌ها به صورت قابل توجهی مشاهده می‌شود.

او بیان کرد: در خانه سالمندانی که در روستای سروک واقع شده است ۳۷ سالمند بوده که تاکنون پنج نفر آن‌ها فوت شده است و در حال حاضر ۳۰ نفر از آن‌ها به کرونا مبتلا هستند.