روز پرکار فرماندار کهگیلویه در دهستان دشمن زیاری/بازدید فرماندار و مدیران از ۱۶ روستا در یک روز/اتابک؛ مردم شایسته بهترین خدمات هستند/وظیفه مسولان رفع مشکلات مردم است/پیگیر هستم/تقدیر جمعی از مردم ،دهیاران ویکی از جوانان از حضور فرماندار(+تصاویر)

فرماندار شهرستان کهگیلویه با همراهی بخشدارمرکزی حراست فرمانداری، معاونت عمرانی فرماندار، مسول واحد عمران فرمانداری ومدیران اداره راهداری، امور عشایر، برق، جهاد کشاورزی آب وفاضلاب، امور آب،بنیاد مسکن در سفری یک روزه از روستاهای دهستان دشمن زیاری بازدید کرد.
کد خبر : 58364
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 سپتامبر 2020 - 16:08

به گزارش خبرنگار عصرزاگرس، مشکلات روستانشینان نیمی از مشکلات ساکنان کشور را تشکیل می دهد، مشکلاتی که باعث شد گزارشهایی از نقطه نظرات مردم روستانشین به مسولان ابلاغ شود.

شاید برای کسانی که در شهر متولد شده‌اند و همه عمرشان را در شهر زندگی کرده‌اند، روستا نهایتا جای زیبا و خوش‌آب‌وهوایی باشد که می‌شود آخر هفته‌ها به آنجا سر زد و خستگی به در کرد و دوباره به شهر برگشت و دیگر به آنجا فکر نکرد.

ولی واقعیت این است که زندگی ساکنان شهر به صورت لحظه به لحظه تحت تأثیر شرایط روستاهاست و شهری‌ها هم باید به اندازه روستایی‌ها، دغدغه روستا داشته باشند. 

شما حتی اگر شهر زندگی کنید، هر روز جزء مصرف‌کنندگان مواد غذایی اصلی یعنی نان و برنج و گوشت و مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزی هستید.

خالی شدن روستاها از جوانان قدرتمند و با انرژی، باعث سقوط آن‌ها می‌شود، اکثر کارها نیازمند قدرت جمعیت جوان است. بهبود وضعیت کشاورزی، ایجاد پیشرفت‌های فنی و توسعه گردشگری وکشاورزی در روستاها، نیازمند نیروهای جوان و تجارب بزرگان است و روستایی که از جوانانش وبزرگانش محروم شود، از همه این پیشرفت‌ها محروم می‌شود.

پس می دانیم که جهت توسعه روستاها و استفاده از ظرفیت ها باید تلاش مضاعف کرد تا شاهد تحول باشیم.

اما صبح روز یکشنبه فرماندار شهرستان کهگیلویه با همراهی بخشدارمرکزی حراست فرمانداری، معاونت عمرانی فرماندار، مسول واحد عمران فرمانداری ومدیران اداره راهداری، امور عشایر، برق، جهاد کشاورزی آب وفاضلاب، امور آب،بنیاد مسکن در سفری یک روزه وجهت رفع مشکلات از روستاهای دهستان دشمن زیاری بازدید کرد.

ادای احترام به شهدای روستاها، بازدید از ۱۶ روستای دشمن زیاری از جمله روستاهای پیزک، لیرکک کلات، برافتاب، گاودانه دشت بن،بن دره، ده شیخان، داریاب،پاچنگ، دره کل،سرخون گچی کنجه زار، پازنون و سادات مشهدی طرح بزرگ مرغداری قلعه دختر و طرح های کشاورزی و گردشگری ،بازید از مدارس و مساجد روستاها از برنامه های مهم این سفر بود.
مردم روستا مشکلات خود را مطرح نمودند فرماندار با سعی و صدر پای در دل مردم روستای دشمن زیاری نشست.
اما عدم اجرای طرح هادی، نداشتن راه ارتباطی طرح های گردشگری و کشاورزی اجرای دیوار حائل گازکشی و علمک گذاری، تعمیر لوله های آب شرب، اجرای سیل بند، اینترنت، مشکلات بهداشتی، مشکلات روشنایی وافت فشار برق، آنتن دهی تلفن و شبکه تلویزیون ،آسفالت و زیرسازی معابر ،آبرسانی طرح‌های کشاورزی از عمده مشکلات مردم و روستاها بوده است.

مردم از حضور فرماندار ابراز خوشحالی می کنند و حضور نماینده دولت را نوید خبرهای خوب می دانند ولی از برخی از مدیران گلایه دارند که توجهی به این منطقه تا به امروز نداشتند.
اتابک ضمن تاکید بر رفع مشکلات و یادداشت برداری دقیق جمع بندی خود را در هر روستا اعلام می کند.
شروع این بازدید روستای پیزک و پایان بازدید نیز آخرین روستای بخش مرکزی یعنی سادات مشهدی بوده است.
فرماندار شهرستان کهگیلویه در حاشیه این بازدید گفت؛ در راستای بازدید از روستاها، بازدید از روستای دهستان دشمن زیاری از توابع بخش مرکزی داشتیم که به اتفاق تعدادی از مدیران از نزدیک مشکلات و معضلات روستاهای حوزه دشمن زیاری را بررسی کردیم.

علیرضا اتابک اظهار داشت؛ مردم ولی نعمتان هستند و شایسته بهترین خدمات هستند اما انتظار داریم مردم جهت اجرای طرح هادی و رفع معارضات جهت توسعه منطقه همکاری کنند.

اتابک افزود؛ در این سفر مشکلات زیادی مشاهده شد و حق مردم این نبود چون مردم مطالبات زیادی دارند و باید از نزدیک مشکلات مردم را ببینیم بخش هایی که در توان داریم را در دستور کار قرار دهیم و به دستگاه‌های اجرایی تاکید کنیم که با استفاده از اعتبارات داخلی این مشکلات را رفع کند.

وی عنوان کرد؛ مردم لایق و شایسته محرومیت‌ها نیستند و وظیفه ما مسئولین است جهت رفع مشکلات تلاش کنیم اما مشکلات روستاهای دشمن‌زیاری اکثریت قابل حل هستند که مدیران در سطح شهرستان می توانند بخش عمده ای از آن را مرتفع نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان عمده مشکلات مردم این روستاها بحث بهسازی و آسفالت معابر روستاها، گازرسانی، کانال های کشاورزی، افت ولتاژ برق و عدم روشنایی، آبرسانی، نداشتن اینترنت ذکر کرد و گفت؛ تلاشهای مضاعف می‌شود این مشکلات را با استفاده از ظرفیت های شهرستان حل شود.

اتابک تصریح کرد؛ در پایان مشکلات را طی نشستی در شهرستان بررسی می کنیم به دستگاه‌های مرتبط جهت اجرا ابلاغ خواهیم کرد و مواردی که نیز نیاز به پیگیری دارد در دستور کار قرار خواهیم داد.

حاشیه های سفر؛

_حضور پدران و مادران شهدا با در دست داشتن عکس های فرزندان شهید خود جهت استقبال از کاروان هیئت دولت در شهرستان
_پیگیری های تلفنی وتاکید فرماندار جهت رفع مشکلات و مطالبات مردم از مهمترین نکات این سفر بود

_ضعف بنیاد مسکن در عدم اجرای طرح هادی و رفع مشکلات از دیگر موارد مطرح شده توسط مردم بود
_۱۳ ساعت بازدید از همه طرح ها و روستاها از مهم ترین اولویت های نماینده دولت بود
_ مهمان نوازی مردم روستا های دشمن زیاری استقبال از حضور مسئولان از اولویت های مردم بوده است
_ رعایت پروتکل های بهداشتی در سفر یک روزه از مهمترین نکات بهداشتی بود

_ حضور صداوسیما و خبرنگاران فعال شهرستان جهت دغدغه‌های مردم از مهمترین بخش‌های این برنامه بود.

_ تقدیر دهیاران از حضور فرماندار و مدیران شهرستان که صراحتاً این بازدید را به فال نیک گرفته بودند از دیگر برنامه های مردم بود.

اما جمعی از مردم، دهیاران ویکی از جوانان دشمن زیاری به نمایندگی از جوانان از حضور فرماندار کهگیلویه و هیئت همراه تقدیر و تشکر نمود.

《خدای متعال را همواره حاضر و ناظر کار خود بدانید و خدمتی را که مردم بر دوش شما نهاده اند به عبادتی بزرگ و موجب تقرب به خداوند مبدل نمایید.》مقام معظم رهبری

جناب آقای علیرضا اتابک
فرماندار معزز ، محبوب و پرتلاش و پر دانش ؛ نماینده عالی دولت تدبیر وامید در شهرستان دهدشت
سلام و علیکم

اینک که در کنف الطاف خاصه ی الهی در کسوت فرمانداری شهرستان دهدشت تحت ریاست جمهوری فرهیخته گرانقدر جناب آقای حسن روحانی و رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظل العالی) به انجام وظیفه ی ثمربخش و موثر در این شهر بزرگ و اصیل می پردازید خدا را شاکریم که تلاش ها و پیگیری های ارزشمند شما در جهت محرومیت زدایی و آبادانی شهرستان (خاصه مناطق مختلف روستاهای دشمن زیاری واحد) در حال رسیدن به رضایت حداکثری روستاییان و روستازاده های ایل ستُرگ دشمن زیاری میباشد.
با توجه به رسیدگی و پیگیری خواسته ها و مشکلات روستاییان و دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستایی مناطق مختلف ایل بزرگ دشمن زیاری(قلعه دختر،لیرکک،کلات،قلعه گُل،دشت قاضی و…..) در رابطه با ساماندهی اجرای پروژه های زیرسازی و آسفالت معابر روستایی ، اجرای طرح هادی روستایی منطقه و تکلیف جاده ترانزیتی اصفهان ، دغدغه های کشاورزان ،نوسانات برق و آب و گاز و… این محدوده مسائل ، که برای شما بزرگواران و هئیت همراه قابل لمس و نظر بوده است، مراتب سپاس و تشکر خود را از اقدامات آتی در جهت توسعه و اشتغال و آبادانی منطقه دشمن زیاری که در دستور اقدام خواهید داشت و بازدید میدانی مسئولانه شما فرماندار گرانقدر و هیئت همراه (به اتفاق مدیران بنیاد مسکن،راهداری، امورعشایر،برق،آب، گازو… بازدیدی از روستاهای حوزه دشمن زیاری داشته اید؛) به سمع و نظرحضرتعالی میرسانیم.

با امید به این که با همسویی ، هم فکری ، هم گامی و هم نوایی مسئولان امر با تمام قدرت و توان سعی در رفع مشکل روستاییان نموده و مساعدت به وضعیت معیشت آنان همواره مدنظر قرارگیرد. ازایزد منان مسالت داریم که توفیق رفیق طریقتان گردد.
و از خداوند منان، سلامتی و عافیت برای همه مسئولان به ویژه مدیران استانی و شهری و روستایی و همه کارکنان و خانواده های آنها که همراه و همگام با آنها در جهاد خدمت رسانی به مردم سهیم بودند آرزو می کنم و ان شاا… این تجارب گرانقدر به عنوان سرمایه های ملی همچنان با قوت و قدرت در خدمت مردم آگاه و بصیر بوده و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در پیمودن باصلابت با اقتدار گام دوم انقلاب ذیل رهنمودهای مقام معظم رهبری همراهی کند.

حقیقتا تاریخ هیچگاه انسانهای خدوم را فراموش نخواهد کرد و این حرکت اقدام موثری در راستای آرمانهای جوانان شهیدی است که در این روستا آرمیده اند.

دلتان از رحمت حق نورباران

باتشکر
جمعی از روستائیان و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای مناطق مختلف ایل ستُرگ دشمن زیاری و عضو کوچیک از ایل ستُرگ دشمن زیاری نصیب الله دیبا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.