۹۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا در شهر دوگنبدان شناسایی شدند

سرپرست شبکه بهداشت و در مان گچساران گفت: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا۹۰درصد در سطح شهر و۱۰ دهم درصد در مناطق روستایی شناسایی شده‌اند.

کد خبر : 58095
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 - 10:02
۹۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا در شهر دوگنبدان شناسایی شدند
90درصد از افراد مبتلا به کرونا در شهر دوگنبدان شناسایی شدند

به گزارش عصرزاگرس ، ظهر امروز نشست شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار و روسای ادارات در مجتمع فرهنگیان برگزار شد.

در این نشست آرین غلامیان  اظهار کرد:از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد چهارهزار و ۳۳۳ تست کرونا از بیماران  مبتلا و مشکوک به کرونا دریافت شده است.

وی ادامه داد: از مجموع نمونه تست‌های دریافت شده از  افراد مبتلا و مشکوک به کرونا متاسفانه ۲۸درصد به این ویروس مبتلا شده‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران  تعداد بهبودیافتگان از ویروس کرونا  را  بیش ۷۱درصد اعلام کردو افزود: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا ۴۸درصد خانم و ۵۲درصد آقا بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا۹۰درصد در سطح شهر و۱۰ دهم درصد در مناطق روستایی شناسایی شده‌اند.

غلامیان با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۳۵ مورد بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، ابراز کرد:  از این میزان ۲۳ مورد افراد فوت شده در شهرستان ۱۲ مورد از شهروندان گچساران که برای درمان به بیمارستان شهید جلیل یاسوج اعزام شده بودند جان خود را از دست دادند.

این مسوول  در ادامه از ابتلای کارمندان دولت به ویروس کرونا خبرداد و گفت:  در حال حاضر ۳۱درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده  در شهرستان کارمندان دولت بوده که بیشترین تعداد در مجموعه کادر درمان و بهداشت بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران  ادامه داد: در حال حاضر ۲۹ بیمار کرونا در بخش  کرونا بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری هستند که از این تعداد چهار بیمار در بخش مراقب‌های ویژه بستری و تعداد پنج بیمار کرونایی در بیمارستان نفت گچسارانبستری هستند.

 وی از افزایش تخت‌های بستری ویژه برای بیماران کرونایی خبر دادو گفت: متاسفانه روند افراد مبتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است که از این رو تعداد ۱۰۰ تخت بستری برای این بیماران در بیمارستان‌های سطح شهر در نظر گرفته شده است.

 غلامیان ابراز نگرانی و خاطرنشان کرد: با فرا رسیدن فصل سرما و شیوع بیماری آنفولانزا احتمال ابتلا افراد به بیماری کرونا بسیار است چرا که علائم کرونا با بیماری آنفولانزا مشترک است.

برچسب ها :

ناموجود