طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 21 ژانویه, 2020 | کد خبر : 55408 | نویسنده : ثارالله آذریتون
 •   

  فردی که می خواهد وارد پارلمان مجلس شود باید در سطح بالای اخلاقی باشند، و بجای آنکه بدگویی کنند، سیاه نمایی کنند، بجای برخورد سلبی، باید ایجابی و مثبت برخورد کند.فضاسازی و اینکه کاندیدا در مجلس صدایش را بلند می کند خیلی جالب نیست، کسی که ادعا دارد به عنوان نماینده مطرح شود باید برای مردم الگو باشد. باید منطقی خود را مطرح کند و در میان عموم حرفی برای گفتن داشته باشد.

  به گزارش عصر زاگرس؛ احد جمالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه در نشست با اصحاب رسانه بیان کرد: شاید بعضی افراد فعالیت های اقتصادی خاص خود را دارند، اما انگیزه شما اصحاب رسانه انگیزه مقدسی است؛ کار فرهنگی می کنید، دویدن زیاد دارد و خروجی اقتصادی نیز ندارد.
  جمالی ضمن اشاره به این حدیث از ائمه که «جامعه رو به انحطاط نمی رود مگر  زمانی که چاپلوسان و متملقین در جامعه ارزشمند شوند بدین معنا که فرهنگی در جامعه بناگذاشته شود که مسئولین به چاپلوسی و تملق عادت کرده باشند»، افزود: رسانه ها قطعا باید جامعه را مورد نقد خود قرار دهند.
  جمالی ابراز کرد: از رسانه هایی که شناسنامه دارند سپاسگذاریم و از رسانه هایی که شناسنامه ندارند تقاضا داریم این موارد قانونی را طی کنند.
  جمالی با اشاره به اینکه حضور کاندیداها در جمع نیروهای مسلح غیرقانونی گفت: برخوردهایی داشته ایم، بازداشتی داشته ایم و اقل بازداشتشان تا بعد از زمان انتخابات است، یک مورد نیز داریم که حکم جلب ایشان صادر شده ولی فراری است، و قطعا برخورد لازم صورت خواهد گرفت. 
  جمالی با بیان اینکه شورای تامین، مقامات قضایی و نیروی انتظامی دستور برخورد با چنین قضایایی دارند افزود: روز گذشته نیز چند نفر مسلح اطراف کاندیدا دستگیر شدند و افراد دیگر هم تحت تعقیب هستند.
  جمالی تصریح کرد: کل این میتینگ های انتخاباتی غیرقانونی است. به همه کاندیداها نیز تذکرات لازم از مراجع مختلف داده شده، و شخصا نیز تذکرات لازم را داده ام و یا حضورا تبیین کرده ایم. با کسی رودرواسی نداریم و فرقی نمی کند از چه جناح و گروهی باشند.
  وی ادامه داد: در بحث انتخابات نیز، متخلفین در باشت و گچساران دستگیر شده اند و تذکرات لازم داده شده است.
  جمالی با بیان اینکه جلسات متعددی با فرمانداری ها و بخشداری ها داشته ایم، گفت: اگر عزیزان دلایلی دال بر تخلف نیروهای ما داشتند اعلام کنند قطعا برخورد لازم را خواهیم کرد.
  وی گفت: اصحاب رسانه عزیزانی هستند که با کمترین توقعات، شبانه روزی در عرصه های مختلف حضور دارند، وقت می گذارند، گاها تهدید می شوند، ما وظیفه خود می دانیم حمایت کنیم. هر جا عزیزان پیشنهادی داشتند ما در خدمت شما هستیم.
  جمالی با بیان اینکه تداوم نظام با روشنگری مردم میسر است افزود: انتظار ما حمایت رسانه ها است، دیدگاه من که مسئول سیاسی امنیتی هستم این نیست که با رسانه ها امنیتی برخورد شود.
  جمالی در پاسخ به اینکه سخن یک مسئول بار حقوقی دارد، و برخی مسئولان سخنانی نسنحیده و گاها آمار اشتباه ارائه می دهند؛ تصریح کرد: مسئول وقتی صحبتی می کند باید سنجیده باشد و اگر نبود باید جسارت عذرخواهی داشته باشد. اگر اشتباه کنیم باید عذرخواهی کنیم، پذیرش اشتباه را به عنوان افت شخصیتی خود ندانیم بلکه این را تکوین شخصیت خود بدانیم، اگر این ظرفیت در مسئولان ما ایجاد شود حتما خیلی از مسائل حل خواهد شد.
  جمالی با بیان اینکه در این منطقه مسائل ایلی، قومی، منطقه ای تفوق بیشتری نسبت به مسائل سیاسی دارند گفت: در این استان احزاب خیلی جایی ندارند، گاها می بینیم نیروی تند اصلاح طلب در خدمت نیروی خاص اصولگرا است، یا بالعکس. وقتی ریشه یابی می کنیم می بینیم بحث ایلی و طایفه ای است، احزاب در درجات پنجم و ششم اهمیت ممکن است باشد.
  جمالی در انتقاد به رسانه ها و تلویحا با بیان اینکه مراجع اخبار باید مراجع رسمی و قانونی باشد گفت: زمان اعلام اسامی کاندیداها، حداقل یک ساعت قبل از آنکه لیست ها به دست فرمانداری ها برسد در سایت ها انتشار شد. شاید شما عزیزان به دلیل سرعت عمل و انتشار سریع اخبار این حق را داشته باشید ولی بداخلاقی ها باعث شده برخی حیطه بندی ها بهم بریزد.
  جمالی با بیان اینکه زمینه مشارکت حداکثری در این استان مشکل مشارکت حداکثری نداریم، گفت: البته برخی افراد و  جوانان ابهاماتی نسبت به انتخابات دارند، باید به صحبت و انتقاد این افراد پاسخ داده شود و منطقی به صحبت هایشان گوش شود.
  جمالی در رابطه با انتقاد خبرنگار مبنی بر لزوم پاسخگو بودن مسئولین گفت: قطعا توصیه لازم به مسئولین را خواهیم داشت، و بر این موضوع تاکید داریم چون این حق مردم هست که بدانند که چه اتفاقاتی در رابطه با امور می افتد و چه سیاست هایی اتخاذ می شود.
  جمالی گفت: طایفه گرایی یک ظرفیت خوب برای ایجاد شور انتخاباتی است، با این حال باید این ظرفیت ها را مدیریت کنیم در غیراینصورت برخی افراد آن را به عنوان نکته ای منفی درنظر خواهند گرفت.
  وی در رابطه با جذب جوانان و استفاده از نخبه ها خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات کشورهای جهان سوم و در حال توسعه، مدیریت سنتی و برنتابیدن استفاده از جوانان در دستگاه های اداری است. چون مدیران نگرانند که جایگاه خود را از دست بدهند. راه برون رفت از دیوان سالاری اداری ورود نخبگان و کمک گرفت از آنها برای حل مشکلات است. اگر نخبگان به عرصه ها ورود کنند راهگشای ورود جوانان خواهد بود.
  جمالی در رابطه با گلایه رسانه ها درباره عدم حمایت مسئولان از رسانه ها گفت: رسانه ها جزو نخبگان فرهنگی ما هستند، اگر از نظر مسائل فرهنگی غنی شویم خیلی از ناهنجاری های اجتماعی از بین خواهد رفت. این گلایه را می پذیریم و امیدواریم مدیران ما هم این ظرفیت را در خود ایجاد کنند، و البته این پیام را به مدیران خواهیم رسانید.
  وی در رابطه با بی حرمتی از ناحیه برخی کاندیداها گفت: فردی که می خواهد وارد پارلمان مجلس شود باید در سطح بالای اخلاقی باشند، و بجای آنکه بدگویی کنند، سیاه نمایی کنند، بجای برخورد سلبی ایجابی و مثبت برخورد کنند.
  فضاسازی و اینکه کاندیدا در مجلس صدایش را بلند می کند خیلی جالب نیست، کسی که ادعا دارد به عنوان نماینده مطرح شود باید برای مردم الگو باشد و باید منطقی خود را مطرح کند و در میان عموم حرفی برای گفتن داشته باشد.
  جمالی با ابراز اینکه با تخلفات برخورد خواهد شد گفت: گزارشی داده شده که دهیاری در یکی از روستاها افرادی را جمع کرده اند و با یکی از کاندیداها در بویراحمد بیعت کرده اند، اسناد و مدارک را ارائه دهید قطعا برخورد می کنیم. دهیاری بوده که از مکان دولتی استفاده کرده، کاندیدا آنجا سخنرانی کرده، مسئله را قضایی کرده ایم و قطعا برخورد می کنیم. موارد دیگری هم داریم که هر زمان عملیاتی شد اخبارش به گوش شما خواهد رسید. با کسی تعارف نداریم.
  به دنبال برگزاری انتخابات سالم و دفاع از حق و حقوق مردم هستیم.
  جمالی در انتها گفت: ۸۰۷شعبه اخذ رای در استان داریم،و حدود ۱۶ هزار و پانصد نفر عوامل برگزاری انتخابات خواهند بود.

  امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تکلیف حوزه انتخابیه کهگیلویه، چرام و لنده و بهمئی مشخص شد/رنگ فیروزه ای لباس جدید شهر دهدشت+تصاویر کامل
 • از استقبال تاریخی مردم تا ‌سجده شکر موحد/ظرفیت ورزشگاه تکمیل شد (+تصاویر)
 • گشایش آثار هنرمندان خوشنویس در مجتمع فرهنگی و هنری دهدشت
 • فراز بام دومین فینالیست مسابقات نونهالان باشگاههای کشور/تیم سرگی فراتر از رده سنی نونهالان+تصاویر
 • مردم خوب می دانند که موحد در ۱۶ سال نمایندگی چه کارهایی انجام داد/مردم به آن‌ چیزی که برخی برایش خواب دیدند پشت پا می‌زنند
 • راه جلوگیری از مهاجرت اشتغال جوانان است/ اتصال جاده جاورده به دم عباس و از جاده دم عباس به جاده پاتاوه -دهدشت برای خروج چاروسا از بن بست
 • محدودیت های ترافیکی محور دهدشت -چرام
 • حمایت عضو و رییس شورای اسلامی بخش و شهرستان گچساران از حجت السلام حاج سید محمد موحد
 • دومین بیانیۀ انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کهگیلویه بزرگ وپاسخی بر یک ادعای کذب
 • تعامل با هنرمندان یا پریشان ورزی
 • تیرخلاص به اردوگاه حاج عدل/شیخ اندرزیان به حجت الاسلام موحد پیوست (+تصویر)
 • جامه فیروزه ای بر تن مردم علم و فرهنگ/سوق خانه همیشگی سید محمد موحد+تصاویر
 • سرود پیروزی در چاروسا خوانده شد/چاروسا برادر خود را تنها نگذاشت
 • تا از بن بست خارج نشویم توسعه معنا ندارد/کارخانه گچ، معدن فسفات و گردشگری لنده را عملیاتی می‌کنم
 • اعلام حمایت خانواده شهیدان آشکار ومنوچهر روزبه از حجت الاسلام موحد/ نه مردم دشمن زیاری به “حاج عدل” ومحکم کردن پیوند برادری با “حجت الاسلام موحد”
 • بیانیه جمعی از خانواده شهدا و علمای سادات رضاتوفیق در حمایت از سید محمّد موحد (+اسامی)
 • پاسخی به بیانیه دکتر سید مصطفی تقوی
 • نواختن سرود ” توسعه “و هتریک در باشت/تصاویر
 • لنده کار را یکسره کرد/فیروزه ای رنگ لباس مردم لنده
 • جامعه هنری کهگیلویه بزرگ از حجت الاسلام موحد حمایت کردند (+تصویر)