گفتاری در ستایش اخلاق /محمد آرام

براستی صندلی سبز بهارستان برای عده ای چه ارزش و جایگاهی دارد که با انتشار فیلمی مجهول و ساختگی با ذکر نام فرزند مرحوم سید محمد موحد تمام مرزهای بی حیایی را در می نوردد؟

کد خبر : 55321
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 ژانویه 2020 - 14:17
گفتاری در ستایش اخلاق /محمد آرام

عصرزاگرس/محمد آرام؛ مجموعه گفتار و کردار معصومین و اولیا الله در باب مکارم اخلاقی و پرهیز از ترویج بداخلاقی، راهنمای انسانها در تمامی اعصار و چراغ روشن هدایت بشریت به سوی “عزت” و فضایل والای انسانی ست.

براستی که دنائت و پستی و اشاعه بداخلاقی زمینه ساز محرومیت جوامع بشری از الطاف و مواهب خداوندی ست.از خدا جوییم توفیق ادببی ادب محروم گشت از لطف رببی ادب تنها نه خود را داشت بدبلکه آتش در همه آفاق زدمائده از آسمان در می رسدبی صداع و بی فروخت و بی خریددر میان قوم موسی چند کسبی ادب گفتند کو سیر و عدسمنقطع شد خوان و نان از آسمانماند رنج زرع و بیل داس مان….(مثنوی معنوی -دفتر اول)و بدین سان رذایل اخلاقی زمینه ساز سقوط انسان به وادی تباهی ست.

انسان عزتمند هرگز به قصد مطامع دنیوی اخلاق و راستی را ذبح نمی کند.به تعبیر قرآن کریم “قَالُوا رَبَّنَا غَلَبَتْ عَلَیْنَا شِقْوَتُنَا وَکُنَّا قَوْمًا ضَالِّینَ”پروردگارا ناهنجاری های درونی بر ما چیره گشت تا مردمی گمراه شویم(مومنون/۱۰۶)

گمراهی از نتایج نادیده گرفتن اخلاق در همه ی مناسبات اجتماعی ست.اشاعه بداخلاقی در هفته ی اخیر توسط هواداران یکی از نامزدهای انتخاباتی مجلس یازدهم در حوزه کهگیلویه بزرگ ناشی از نادیده گرفتن فضایل اخلاقی و ذبح راستی و صداقت در جهت رسیدن به مقاصد دنیوی ست.

براستی صندلی سبز بهارستان برای عده ای چه ارزش و جایگاهی دارد که با انتشار فیلمی مجهول و ساختگی با ذکر نام فرزند مرحوم سید محمد موحد تمام مرزهای بی حیایی را در می نوردد؟یکی از نتایج “بازگشت عزت” ، کوتاه کردن دست کسانی ست که ارزشهای انسانی و اخلاقی را نادیده گرفته و جامعه را بسوی ذلت و تباهی سوق می دهند…

محمد آرام

برچسب ها :

ناموجود