طراحی سایت و قالب وردپرس
خدا بیامرزتش
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 26 اکتبر, 2019 | کد خبر : 49421 | نویسنده : ثارالله آذریتون
 •   

  سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در یادداشتی خطاب به مدیرکل ارشاد اسلامی استان،از قومیت گرایی در انتصابات وی انتقاد شدید کرد.

  به گزارش عصر زاگرس؛ امیر مسلمی نیا سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در پیامی خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلایه کرد.

  متن پیام امیرمسلمی نیا به شرح ذیل است:

  از میان تمام هستی آنچه ازلی وابدی است تنها ذات پاک خداوند است .لذا در اولین آیه از قرآن می خوانیم《بسم الله الرحمن الرحیم》وخداوند بزرگ در نخستین آیات خودکه بر نبی مکرم اسلام(ص)نازل کرد امر فرمودند:《اقراباسم ربک》

  خدای راشاکر وسپاسگزارم که برمامنت نهاد تا در کنار دیگر همنوعان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مشغول باشیم.

  فرهنگ مهمترین واساسی ترین مقوله از جمله مولفه های توسعه و پیشانی هر قوم دیار وسرزمینی است که  در قالب های مختلف بروز وظهور می نماید.

  یکی از ارکان مهم توجه وارج نهادن به این مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است که اهداف سازمان یافته ای برای آن تعریف واین مجموعه عظیم با تمام تلاش وکوشش خود در این راستا گام برمیدارند.

  سخن کوتاه نمایم …

  کی شعر ترانگیزد خاطر که حزین باشد یک نکته از این معنی گفتیم وهمین باشد.(حافظ)

  جهان امروز وانسان معاصر چنان دستخوش تغییرات ودگرگونی شده است که در باور ها هم گنجانده نمیشود. با تغییر دولت ها براساس دموکراسی وتعیین سیاست های کلی ،فکری وعقیدتی باید همه افراد در یک راستا وهمگام با هم قدم برداشته تا با نو اندیشی و پویایی گام های مهمی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی برداشته وآنرا قدرتمند وقویتر از گذشته نمایند.

   در دامنه این تغییر وتحولات نباید از بسیاری از توصیه های موکد دین و بزرگان در تعیین افراد برای مدیریت دستگاه ها از نبی مکرم اسلام (ص) گرفته تا امام راحلمان وامروز منویات مقام معظم رهبری را نادیده گرفت ودر این مسیر اقدامی صورت گیرد .

  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی از جمله ادارت استان که مدت ۲۷ماه در کمال ناباوری بدون داشتن مدیر و به صورت سرپرستی اداره می شدکه این مدت مدیرکل این استان جناب آقای دکتر دهبانی پور از فرزندان شایسته بهمئی بود و مدت بیش از چهارماه است جهت حضور در عرصه انتخابات از این مسئولیت استعفا داده است اما همچنان در تکاپوی تعیین سرنوشت ادارات شهرستان است که در جای خود به آن خواهیم پرداخت.

  آنچه باعث شد این چند خط سیاهه را خدمتتان بنویسم مظلومیت وجسارت وحقارت  همکاران خوب و توانمندم در این نهاد است که پاره ای برخوردها عرصه فکر وخدمت را برآنان تنگ وتنگتر نموده است.

  اداره ارشاد بهمئی از سال ۱۳۸۵ تاسیس وتا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده چرا که با تغییر دولت ها مانند سراسر کشور عزیزمان در این شهرستان باید نیروی همگام با فکر طبقه حاکم در راس یک دستگاه باشد اما انتخاب این افراد تا کنون به چه صورت بوده؟ جای خود دارد.

  آنکه امروز پایان مدیریت سرپرستی این اداره را تعیین تکلیف نموده است،  انتخاب یکی از مجموعه آموزش وپرورش برای تصدی کرسی مدیریت این دستگاه دکتر دهبانی پور مدیرکل اسبق اداره ارشاد بوده که من لازم می بینم جهت تنویر افکار عمومی بعنوان یک عضو کوچکی از جامعه بزرگ ارشاد چند سوال را از ایشان داشته باشم.

  قبل از هرچه چیز لازم می بینم این مطلب را یاد آوری نمایم که جناب آقای دکتر دهبانی پور از چهره های علمی  ،عضو هیات علمی دانشگاه ،دارای سابقه درخشان در جبهه های حق علیه باطل که  به درجه رفیع جانبازی نیز نائل آمدند وهمچنین از افتخارات این شهرستان هم در سطح استان وهم در سطح ملی  است.

  اما

  جناب آقای دکتر ،دایی عزیزم! همه ما براین باوریم که شاگرد همیشگی معلمان خود هستیم وآنها چراغ راه جامعه وماهستند واین برهیچ کس پوشیده نیست اما آیا در بین همکاران ادارات استان که همسو وهمفکر با جنابعالی بوده اند، کسی را پیدا نکرده تا در پس کوچه های تاریک یک مدرسه شخصی را پیدا وجهت مدیریت این اداره معرفی ومصرانه بیش از یک سال معرفی وکش وقوس های اداری وسیاسی در  وزارت از ایشان دفاع کرده و وی را لایقتر از هم فکرهای خود دانسته وانتخاب کرده اید؟ جنابعالی که در تعیین مدیر یک اداره دونفری مانده اید، چگونه می خواهید نماینده چهارشهرستان بزرگ استان شده و برای شهرستانها فرماندار و یا برای استان استاندار تعیین کنید؟

  دایی عزیزم! شنیده ها حاکی از آنست که باهدف حضور در عرصه انتخابات از پست مدیرکلی استعفا نموده اید ،آیا می دانید که شما در کل استان کهگیلویه وبویراحمد تنها مجموعه تقریبا ۱۲۰نفری را مدیریت می نمودید که گاها حقوق آنها تا نیمه ماه بعد کشیده می شد  وبسیاری موارد ازاین قبیل که گفتن آنها اینجا سخن را به درازا می کشاند ، چگونه می خواهیدنماینده چهار شهرستان بزرگ شدید و در مجلس شورای اسلامی از حقوق آنها دفاع وبرای جامعه قانون وضع کرده ، یابرای آنها آورده مالی واقتصادی وطرح های کوچک وبزرگ تعریف ودر حل مشکلات آنها تلاش نمایید؟

  سرور عزیزم یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی بحث قوم گرایی وطایفه گرایی که نه تنها به پیکره نظام بلکه جامعه اطراف نیز صدمات جبران ناپذیری خواهد زد .چرا جنابعالی که یک چهره تحصیلکرده واجتماعی هستید وقطعا انتظارات از شما بیشتر بود، در طول این مدت تنها از طایفه خودت جهت تصدی پست مدیریت ارشاد بهمئی معرفی نموده اید(جناب اقای مهدی جشانی،جهانشاد طاعتی ،حکمت جوخ زاده)؟آیا دیگرهمفکران غیر طایفه خود استعداد اینکار را نداشتند ؟

  سرور گرامی ام! شما در طول مدت مدیریت خود نتوانسته اید مجوز استخدام حتی یک خدمتکار را از وزارت دریافت نمایید، چگونه می خواهید برای جوانان بیکار چهارشهرستان اشتغالزایی نموده وکار و یا بنگاه ها اقتصادی تعریف وتولید نمایید؟

  انشاالله اگر عمری باقی بود متعاقبا بعنوان شاگرد کوچک جنابعالی سوالات وابهاماتی را مطرح می نمایم .

  باشد که همه ما مورد آمرزش ومغفرت خداوند منان قرار گیریم.

  گفتنی است جهانشاد طاعتی دارای رزومه زیر می باشد.

  رزمنده بابیش از سه سال حضور در جبهه جنگ و شرکت در اکثر عملیتهای بزرگ دفاع مقدس

  بالاترین میزان حضور در جبهه در شهرستان بهمئی

  مسئول دفتر انجمن روایت گران شهرستان بهمئی

  رئیس اولین دوره شورای اسلامی بهمئی

  اولین رئیس حل اختلاف بخش بهمئی گرمسیر شمالی

  مربی تربیتی مدارس بهمیی

  از خانواده شهدای فرهنگی و از افراد متشخص سیاسی اجتماعی شهرستان بهمئی

  ابرچسب ها :
  امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • درخشش هنرمندان شهرستان چرام در آزمون سراسری انجمن خوشنویسان ایران
 • نیاز امروز جامعه به اخلاق و تقوای سیاسی به گفته دکتر رحیمی نیا
 • ضرب و شتم یک پزشک معروف در کهگیلویه و بویراحمد (+تصاویر)
 • اقدام عجیب یک سارق در کهگیلویه وبویراحمد پس از سرقت چرخ های یک خودرو (+ فیلم)
 • با حکم رئیس سازمان امور عشایر ایران: “کدخداپور” سرپرست اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد شد
 • به مناسبت روز قلم برگزار شد/نقدوبررسی کتاب چرخه دموکراسی و توسعه در ایران
 • فراخوان نخستین جشنواره استانی نمایشنامه نویسی بلاد شاپور منتشر شد
 • همایش تبیین برنامه‌های کلی اشتغال کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
 • پیام تبریک نماینده مردم شریف بهبهان و آغاجاری به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها
 • “وحدتی” رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بویراحمد شد
 • ثبت بیش از ۱۲ هزار واقعه ولادت طی سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد
 • پیام تبریک بخشدار چاروسا به مناسبت روز شهرداریها و دهیاری ها
 • عدم رعایت اصول بهداشتی توسط بازاریان و پایبندی مردم به اصول بهداشتی در بازار روز دهدشت (+تصاویر)
 • یک کشته در تصادف خودروی سواری پراید با کامیون در روستای فشیان چرام
 • مدیرعامل آب وفاضلاب استان در واکنش به یک خبر؛نگرانی در تصفیه فاضلاب شهر دهدشت وجود ندارد/ ارتقاء علمی تصفیه خانه فاضلاب در دستور کار می باشد
 • پروژه احداث ساختمان نظام مهندسی شهرستان کهگیلویه کلنگ زنی شد(+تصویر)
 • مروری بر خطبه های نماز جمعه این هفته در کهگیلویه و بویراحمد
 • فوت بیمار ۷۳ ساله بر اثر کرونا در کهگیلویه وبویراحمد/آمار قربانیان استان به ۲۰ نفر رسید
 • رئیس سازمان تبلیغات کهگیلویه در نشست کارگروه فضای مجازی؛ فضای مجازی می تواند تصویری از حقیقت یا تحریفی از آن باشد (+تصاویر)
 • اختصاص ۵۵۰میلیارد تومان به پتروشیمی دهدشت/تامین صددرصدی اعتبار مورد نیاز طرح آهک هیدراته چرام
 •