طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 26 اکتبر, 2019 | کد خبر : 49421 | نویسنده : ثارالله آذریتون
 •   

  سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در یادداشتی خطاب به مدیرکل ارشاد اسلامی استان،از قومیت گرایی در انتصابات وی انتقاد شدید کرد.

  به گزارش عصر زاگرس؛ امیر مسلمی نیا سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در پیامی خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلایه کرد.

  متن پیام امیرمسلمی نیا به شرح ذیل است:

  از میان تمام هستی آنچه ازلی وابدی است تنها ذات پاک خداوند است .لذا در اولین آیه از قرآن می خوانیم《بسم الله الرحمن الرحیم》وخداوند بزرگ در نخستین آیات خودکه بر نبی مکرم اسلام(ص)نازل کرد امر فرمودند:《اقراباسم ربک》

  خدای راشاکر وسپاسگزارم که برمامنت نهاد تا در کنار دیگر همنوعان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مشغول باشیم.

  فرهنگ مهمترین واساسی ترین مقوله از جمله مولفه های توسعه و پیشانی هر قوم دیار وسرزمینی است که  در قالب های مختلف بروز وظهور می نماید.

  یکی از ارکان مهم توجه وارج نهادن به این مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است که اهداف سازمان یافته ای برای آن تعریف واین مجموعه عظیم با تمام تلاش وکوشش خود در این راستا گام برمیدارند.

  سخن کوتاه نمایم …

  کی شعر ترانگیزد خاطر که حزین باشد یک نکته از این معنی گفتیم وهمین باشد.(حافظ)

  جهان امروز وانسان معاصر چنان دستخوش تغییرات ودگرگونی شده است که در باور ها هم گنجانده نمیشود. با تغییر دولت ها براساس دموکراسی وتعیین سیاست های کلی ،فکری وعقیدتی باید همه افراد در یک راستا وهمگام با هم قدم برداشته تا با نو اندیشی و پویایی گام های مهمی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی برداشته وآنرا قدرتمند وقویتر از گذشته نمایند.

   در دامنه این تغییر وتحولات نباید از بسیاری از توصیه های موکد دین و بزرگان در تعیین افراد برای مدیریت دستگاه ها از نبی مکرم اسلام (ص) گرفته تا امام راحلمان وامروز منویات مقام معظم رهبری را نادیده گرفت ودر این مسیر اقدامی صورت گیرد .

  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی از جمله ادارت استان که مدت ۲۷ماه در کمال ناباوری بدون داشتن مدیر و به صورت سرپرستی اداره می شدکه این مدت مدیرکل این استان جناب آقای دکتر دهبانی پور از فرزندان شایسته بهمئی بود و مدت بیش از چهارماه است جهت حضور در عرصه انتخابات از این مسئولیت استعفا داده است اما همچنان در تکاپوی تعیین سرنوشت ادارات شهرستان است که در جای خود به آن خواهیم پرداخت.

  آنچه باعث شد این چند خط سیاهه را خدمتتان بنویسم مظلومیت وجسارت وحقارت  همکاران خوب و توانمندم در این نهاد است که پاره ای برخوردها عرصه فکر وخدمت را برآنان تنگ وتنگتر نموده است.

  اداره ارشاد بهمئی از سال ۱۳۸۵ تاسیس وتا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده چرا که با تغییر دولت ها مانند سراسر کشور عزیزمان در این شهرستان باید نیروی همگام با فکر طبقه حاکم در راس یک دستگاه باشد اما انتخاب این افراد تا کنون به چه صورت بوده؟ جای خود دارد.

  آنکه امروز پایان مدیریت سرپرستی این اداره را تعیین تکلیف نموده است،  انتخاب یکی از مجموعه آموزش وپرورش برای تصدی کرسی مدیریت این دستگاه دکتر دهبانی پور مدیرکل اسبق اداره ارشاد بوده که من لازم می بینم جهت تنویر افکار عمومی بعنوان یک عضو کوچکی از جامعه بزرگ ارشاد چند سوال را از ایشان داشته باشم.

  قبل از هرچه چیز لازم می بینم این مطلب را یاد آوری نمایم که جناب آقای دکتر دهبانی پور از چهره های علمی  ،عضو هیات علمی دانشگاه ،دارای سابقه درخشان در جبهه های حق علیه باطل که  به درجه رفیع جانبازی نیز نائل آمدند وهمچنین از افتخارات این شهرستان هم در سطح استان وهم در سطح ملی  است.

  اما

  جناب آقای دکتر ،دایی عزیزم! همه ما براین باوریم که شاگرد همیشگی معلمان خود هستیم وآنها چراغ راه جامعه وماهستند واین برهیچ کس پوشیده نیست اما آیا در بین همکاران ادارات استان که همسو وهمفکر با جنابعالی بوده اند، کسی را پیدا نکرده تا در پس کوچه های تاریک یک مدرسه شخصی را پیدا وجهت مدیریت این اداره معرفی ومصرانه بیش از یک سال معرفی وکش وقوس های اداری وسیاسی در  وزارت از ایشان دفاع کرده و وی را لایقتر از هم فکرهای خود دانسته وانتخاب کرده اید؟ جنابعالی که در تعیین مدیر یک اداره دونفری مانده اید، چگونه می خواهید نماینده چهارشهرستان بزرگ استان شده و برای شهرستانها فرماندار و یا برای استان استاندار تعیین کنید؟

  دایی عزیزم! شنیده ها حاکی از آنست که باهدف حضور در عرصه انتخابات از پست مدیرکلی استعفا نموده اید ،آیا می دانید که شما در کل استان کهگیلویه وبویراحمد تنها مجموعه تقریبا ۱۲۰نفری را مدیریت می نمودید که گاها حقوق آنها تا نیمه ماه بعد کشیده می شد  وبسیاری موارد ازاین قبیل که گفتن آنها اینجا سخن را به درازا می کشاند ، چگونه می خواهیدنماینده چهار شهرستان بزرگ شدید و در مجلس شورای اسلامی از حقوق آنها دفاع وبرای جامعه قانون وضع کرده ، یابرای آنها آورده مالی واقتصادی وطرح های کوچک وبزرگ تعریف ودر حل مشکلات آنها تلاش نمایید؟

  سرور عزیزم یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی بحث قوم گرایی وطایفه گرایی که نه تنها به پیکره نظام بلکه جامعه اطراف نیز صدمات جبران ناپذیری خواهد زد .چرا جنابعالی که یک چهره تحصیلکرده واجتماعی هستید وقطعا انتظارات از شما بیشتر بود، در طول این مدت تنها از طایفه خودت جهت تصدی پست مدیریت ارشاد بهمئی معرفی نموده اید(جناب اقای مهدی جشانی،جهانشاد طاعتی ،حکمت جوخ زاده)؟آیا دیگرهمفکران غیر طایفه خود استعداد اینکار را نداشتند ؟

  سرور گرامی ام! شما در طول مدت مدیریت خود نتوانسته اید مجوز استخدام حتی یک خدمتکار را از وزارت دریافت نمایید، چگونه می خواهید برای جوانان بیکار چهارشهرستان اشتغالزایی نموده وکار و یا بنگاه ها اقتصادی تعریف وتولید نمایید؟

  انشاالله اگر عمری باقی بود متعاقبا بعنوان شاگرد کوچک جنابعالی سوالات وابهاماتی را مطرح می نمایم .

  باشد که همه ما مورد آمرزش ومغفرت خداوند منان قرار گیریم.

  گفتنی است جهانشاد طاعتی دارای رزومه زیر می باشد.

  رزمنده بابیش از سه سال حضور در جبهه جنگ و شرکت در اکثر عملیتهای بزرگ دفاع مقدس

  بالاترین میزان حضور در جبهه در شهرستان بهمئی

  مسئول دفتر انجمن روایت گران شهرستان بهمئی

  رئیس اولین دوره شورای اسلامی بهمئی

  اولین رئیس حل اختلاف بخش بهمئی گرمسیر شمالی

  مربی تربیتی مدارس بهمیی

  از خانواده شهدای فرهنگی و از افراد متشخص سیاسی اجتماعی شهرستان بهمئی

  امروز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • خدمتی ماندگار از دولت تدبیر وامید در شهرستان کهگیلویه/شاملو؛طرح هادی ۱۷۴ روستای کهگیلویه اجرا شد
 • اعلام نتایج تایید و رد صلاحیت نامزدهای مجلس به تفکیک استان‌ها
 • برگزاری یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا در قلعه رئیسی+تصاویر
 • قهرمانی کشتی گیر دهدشتی در مسابقات بین المللی
 • به‌کارگیری‌های بی حساب و کتاب در شهرداری‌ها مشکل ساز شده است
 • پانزدهمین اهداء عضو کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸
 • برای خدمت بی منت آمدم/جوان هستم و با صرف هزینه های آنچنانی انتخابات مخالفم
 • حفظ سهمیه تام کهگیلویه نماینده استان در مرحله نهایی لیگ سه در استان
 • پاسخ دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۱۶ هزار استعلام داوطلبین انتخاباتی
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز شد (+تصویر)
 • دلیل حضور دهناد در صحنه انتخابات/ از بد عهدی اطرافیان محمد موحد و شکستن قسم جلاله توسط آنها تا ناکار آمد بودن عدل هاشمی پور+فیلم
 • افزون بر هزار میلیارد ریال طرح گازرسانی در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجراست
 • سامانه جدید بارشی در راه است/ آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیر‌ها در برخی استان‌ها
 • هر نوع تجمع و میتینگ انتخاباتی از سوی نامزدها ممنوع می باشد
 • انتخاب رئیس جدید شورای اسلامی گچساران
 • فسفات چرام نیازمند ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه می باشد
 • معمای دلارهای گمشده صداوسیما از زبان ضرغامی
 • واکنش محمد موحد به پیشنهاد کناره گیری هاشمی پور از صحنه انتخابات در ازای پست وزارت
 • طرح موضوع افزایش قیمت بنزین در جلسات غیرعلنی با نمایندگان / ۳ پرونده پرحاشیه در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان / اصلاح قانون اساسی بعد از ۳۰ سال یک قوت است
 • واگذاری امتیاز تیم بویراحمد یاسوج به تعاوینی خیریه نیکان/راه اندازی آکادمی و شرکت تیم بزرگسالان در مسابقات آتی به همت خیرین ورزشی ساز کشور/حفظ سهمیه و حمایت مالی اسپانسر جدید جهت شکوفایی فوتبال استان