طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 9 اکتبر, 2019 | کد خبر : 48762 | نویسنده : حیات لایقی
 •   

  امروز جلسه شورای اداری دیشموک با موضوع شناسایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور ، نماینده مردم تهران در مجلس مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، معاون پشتیبانی مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر مسؤولان استانی و شهرستانی در اداره آموزش و پرورش دیشموک برگزار شد […]

  امروز جلسه شورای اداری دیشموک با موضوع شناسایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور ، نماینده مردم تهران در مجلس مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، معاون پشتیبانی مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر مسؤولان استانی و شهرستانی در اداره آموزش و پرورش دیشموک برگزار شد .

  بخشدار دیشموک در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه به آسیب‌های اجتماعی بخش دیشموک اشاره کرد و تشکیل چنین جلساتی را با خروجی آنها مهم دانست و گفت انتظار می رود مسئولین به صورت میدانی چاره اندیشی و پیشگیری کنند .

  فرماندار کهگیلویه در این نشست اظهار داشت:  ضعف‌های عدم توسعه در شهرستان کهگیلویه ساختاری است.
  اتابک تصریح کرد: مهمترین اصل در توسعه رعایت عدالت است و در توسعه باید به توازن منجر شود.
  وی با بیان اینکه عدالت در نیروی انسانی، بودجه‌ای و سایر حوزه‌ها باید بررسی شود، اضافه کرد:در بحث توسعه خیلی از مقولاتی ک باید تعریف کنیم به توازن می‌رسیم.
  ایشان گفت: در دیشموک مردم مستعدند، پتانسیل‌های خوب در این بخش وجود دارد و واژه فقر و نیستی و..باید ریشه‌کن و از واژگان ادبیات خارج شود.
  وی با بیان اینکه کارهایی در بخش انجام شده یا در حال انجام است، گفت:کار باید شتاب بگیرد و همه دستگاه‌ها اینجا بسیج باشند مردم را به سمت تولید و اشتعال سوق دهند.
  فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: در اینجا نگرانی از توسعه‌ی روحیه تنبلی وجود دارد.
  وی با بیان اینکه کارهایی انجام شده اما می‌توان با نگاه وسیع‌تر شدت دهیم و امکانات دولت را در جاهایی که توازن رعایت نشده بسیج کنیم، ادامه داد: سیاه‌نماییآب ریختن به آسیاب دشمن است.
  اتابک گفت: مسؤول باید پایکار باشد،مشکلات باید علمی بررسی شود و نباید با حرف‌های نا امید کننده به شخصیت مردم آسیب برسانیم.
  وی اضافه کرد: اشکالات در سبک زندگی امروز عدم تحمل است و این مشکلات در دیشموک بیشتر احساس می‌شود چون کلاس سبک زندگی برگزار نشده است.
  این مسؤول تصریح کرد: آماری که از آسیب‌های دیشموک گفته می‌شود مردم را آزار می‌دهد در حالی که آسیب‌های این منطقه شاید نسبت به سایر مناطق استان کمتر هم باشد.
  وی در عین حال تأکید کرد: آسیب‌های دیشموک قابل حل‌اند اگر به فراهم سازی زیرساخت‌ها کمک کنیم.
  مدیرکل بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح توانمندسازی زنان با زیر پوشش قرار دادن زنان زیر ۵۵ سال که از حمایت کمیته امداد و بهزیستی محروم هستند در استان اجرا می‌شود.
  نادیا صداقت امروز در شورای اداری دیشموک با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند اظهار داشت: سیاست دولت و معاونت زنان بر تحقق اصل ۲۱ قانون اساسی است.
  مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح‌های ویژه خانواده خبر داد و گفت: مرحله نخست طرح ملی گفتگوی خانواده در مرکز استان اجرا شد در صورت موافقتنامه در شهرستان‌ها هم اجرا خواهد شد.
  وی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد زمان گفتگوی خانواده از ۲۰ دقیقه به دو دقیقه کاهش پیدا کرده است.
  صداقت گفت: طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان در مرکز استان با کمک۴۰ سازمان مردم نهاد برگزار شد.
  وی از توانمندسازی زنان سرپرست مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی ویژه زنان زیر ۵۵ سال به دیگر طرح‌های اجرایی در حوزه زنان نام برد و افزود: زنانی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند که تجرد قطعی داشته باشند و تحت حمایت هیچ نهادی نباشند.
  صداقت گفت: ارتقای جایگاه و واگذاری پست‌های کلیدی برای زنان توانمند در دستور کار قرار دارد.
  وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در دیشموک تصریح کرد: بر اساس اولویت در این بخش خودکشی، اعتیاد و طلاق بررسی می‌شود.
  ایشان از ترک تحصیل دختران به دیگر آسیب‌های این بخش نام برد و افزود: دلایل و علل اعلام و احصاء شده حکایت از نبود راه ارتباطی بین شهر و روستاها و نبود خوابگاه شبانه‌روزی دارد.
  وی در خصوص راه‌اندازی خوابگاه در دیشموک گفت: خوابگاه شبانه‌روزی طی بازدیدها امروز به یک تصمیم نهایی منجر می‌شود.
  حبیب‌الله مسعودی فرید در این نشست اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی موضوع مهمی بوده که چندین سال است جلسات مکرر در حضور مقام معظم رهبری انجام می‌شود سازمان امور اجتماعی و شورای اجتماعی کشور نیز تمرکز خوبی با همکاری همه دستگاه‌ها روی این موضوع دارند.
  معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: امروز به دیشموک آمدیم تا این مسایلی که وجود داشته را مورد بررسی قرار دهیم تا به راهکارهای درست در این زمینه برسیم.
  وی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی در این منطقه نیازمند اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت است، اضافه کرد:آموزش مهارت‌های زندگی، سبک زندگی، افزایش تاب آوری از جمله اقداماتی است که در کوتاه مدت انجام می‌شود.
  مسعودی فرید تصریح کرد: اقدامات موثر روی اشتغال و اقتصادی از دیگر بخش‌ها و فعالیت‌ها است ضمن اینکه اقدامات بلند مدت باید آمایش سرزمین در بحث کلان صورت گیرد.
  وی ادامه داد: ما در مدارس باید بتوانیم روی سبک زندگی و مهارت‌های زندگی، مدیریت هیجانات و افزایش تاب آوری صحبت کنیم و آموزش‌ها منجر به اشتغال شود.
  معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: همه پیشنهادات با جنبه‌های مختلف آموزشی، هدایتی، فرهنگی، اشتغال و اقتصادی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتمایع دیشموک را در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت در یک بسته پیشنهادی طراحی و  با هماهنگی همه دستگاه‌ها و بنیاد برکت و علوی اجرایی می‌کنیم تا به عنوان موضوع مورد تأکید شورای اجتماعی کشور و سازمان اجتماعی برسانیم.
  طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در این نشست  اظهار داشت: از ابتدای ورود به مجلس یکی از نگرانی‌های ما حوزه زنان به ویژه زنانی در معرض آسیب بود.
  وی افزود: در قانون تلاش بر این بود این قشر از زنان در اولویت باشند.
  ایشان تصریح کرد: امسال ۳۲۰ میلیارد ویژه بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه ۹۸ در نظر گرفته شد اگر چه اینها مُسکن هستند و مسایل زیر بنایی باید توجه شوند.
  عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در این چهل سال بودجه‌هایی به اسم آمایش سرزمینی هزینه شده اما آنطور که باید قابل عملیاتی نبود.
  وی بیان داشت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی از قبیل فقر مطلق، بیکاری و مواردی در حوزه زنان در مجلس بررسی‌های انجام گرفت.
  سیاوشی با بیان اینکه دولت به تنهایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی موفق نخواهد شد، ابراز امیدواری کرد بتوان با کمک همه دستگاه‌ها از آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان پیشگیری کرد.
  نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث در مورد شهرستان‌های استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بیشتر به بیکاری و مسایل اقتصادی بر می‌گردد.
  وی اضافه کرد: در این استان ۵۳ مددجویانی که زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند ۵۳ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.
  وی با بیان اینکه با مقرری نهادهای حمایتی کاری نمی‌توان کرد ادامه داد: باید تلاش و بررسی کرد که این بودجه که دیده شده به دست استان می‌رسد یا نه.
  وی در خصوص مقابله با خشونت علیه زنان تصریح کرد: با مساعدت سازمان‌های مردم نهاد، مردم و مردان مجلس در تصویب لوایح باید این موضوع کاهش پیدا کند.

  امام‌جمعه دیشموک هم فقر و بیکاری را از عوامل اساسی در بروز آسیب‌ها دانست و اظهار داشت: ۷۰ درصد جمعیت بخش دیشموک زیر پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.

  حاج آقای راوند گفت: این در حالی است که زمینه ایجاد شغل از جمله در کشت گیاهان دارویی در این بخش وجود دارد اما بودجه اجرا اختصاص نمی‌دهند.

  وی یادآور شد: از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان یک ریال به دیشموک اختصاص نیافت.

  راوند ادامه داد: از سال ۸۸ تا شش ماه گذشته هیچ کلاس آموزشی در بخش برگزار نشد.

  وی نبود ادارات فرهنگی و خانه عالم روستایی را از دیگر عوامل در بروز آسیب‌ها عنوان کرد.

  راوند به نقش آموزش و پرورش در در زمینه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: با این وجود بیش از سه سال است آموزش و پرورش از معاونت پرورشی محروم است.

  به گفته امام جمعه دیشموک هیچ روستایی در این بخش وجود ندارد که دانش‌آموز ترک تحصیلی در آن وجود نداشته باشد.وی از قشر ترک تحصیل کرده و بازماندگان از تحصیل و افراد بیسواد به گروه‌هایی از افراد مستعد خودکشی در این بخش نام برد

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • واکنش سید محمد موحد به تغییر حوزه انتخابیه
 • سرپرست جدیدشهرداری چرام با قدرت به کارش ادامه می دهد/تغییر شهردار طبق قانون نیاز به کمیته انطباق ندارد
 • اشتغال به کار ۱۲۰۰ مددجو از طریق مراکز کاریابی
 • وقتی محبوبیت مرز نمی شناسد/نشست “حجت الاسلام موحد” با کهگیلویه های مقیم آبادان برگزار شد/ادامه نشست ها فردا در کهگیلویه (+تصاویر)
 • نشست بازپرس ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی با اصحاب رسانه برگزار شد/نادریان؛ ۸۴ پایگاه خبری مجاز و ۱۵ غیر مجاز در استان فعالیت می کنند (+تصاویر)
 • صنف طلافروشان به صورت ویژه بازرسی و رصد می‌شوند/کم‌فروشی و عدم ارائه فاکتور از جمله تخلفاتی است که از طریق سامانه رسیدگی به تخلفات صنفی گزارش شده است
 • تجدید نظر استانداری در محاسبه فیش ها راه حل پیشنهادی روابط عمومی شرکت گاز استان /چاروسا و دیشموک را جزء مناطق اقلیم چهار یعنی گرمسیری محاسبه کرده‌اند
 • دهدشت میزبان تنها دربی لیگ برتری های استان
 • مرثیه ای برای کهگیلویه/ وقتی روشنفکرنماها آدرس اشتباهی میدهند
 • تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنان در فضای مجازی جرم می باشد
 • اسامی سینماهای استانی جشنواره بین الملی فیلم فجر اعلام شد
 • حرکت لاک پشتی پروژه آبرسانی دهدشت غربی پس از ۱۰سال+تصاویر
 • نام جوان کهگیلویه و بویراحمدی در تمام لیست‌های پیشنهادی به ائتلاف اصولگرایان تهران
 • ثبت رکورد جهانی ضربات ساق پا توسط جوان هم استانی
 • کهگیلویه و بویر احمد میزبان جشنواره بین المللی فیلم فجر خواهد بود
 • واکنش شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد به ۲ خبر عصرزاگرس
 • هاشمی پور قانون گذاری که اشرافیتی به قوانین مصوب مجلس ندارد/سید ضیاءالدین طبیب زاده
 • اگر مدیر طرح و برنامه داشته باشد، می‌تواند حوزه اش را از بعضی بن بست‌ها خارج کند/نماینده مردم باید آبرویش را برای عزت مردم بگذارد
 • شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد پایگاه تبلیغات عدل هاشمی پور/آقای استاندار مدیرعامل شرکت گاز را عزل کنید
 • نماینده نباید نگاه سیاسی جغرافیایی و نژادی به مردم داشته باشد/من نه برای نان آمدم نه برای نام