طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 48762 | نویسنده : حیات لایقی
 •   

  امروز جلسه شورای اداری دیشموک با موضوع شناسایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور ، نماینده مردم تهران در مجلس مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، معاون پشتیبانی مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر مسؤولان استانی و شهرستانی در اداره آموزش و پرورش دیشموک برگزار شد […]

  امروز جلسه شورای اداری دیشموک با موضوع شناسایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور ، نماینده مردم تهران در مجلس مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، معاون پشتیبانی مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر مسؤولان استانی و شهرستانی در اداره آموزش و پرورش دیشموک برگزار شد .

  بخشدار دیشموک در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه به آسیب‌های اجتماعی بخش دیشموک اشاره کرد و تشکیل چنین جلساتی را با خروجی آنها مهم دانست و گفت انتظار می رود مسئولین به صورت میدانی چاره اندیشی و پیشگیری کنند .

  فرماندار کهگیلویه در این نشست اظهار داشت:  ضعف‌های عدم توسعه در شهرستان کهگیلویه ساختاری است.
  اتابک تصریح کرد: مهمترین اصل در توسعه رعایت عدالت است و در توسعه باید به توازن منجر شود.
  وی با بیان اینکه عدالت در نیروی انسانی، بودجه‌ای و سایر حوزه‌ها باید بررسی شود، اضافه کرد:در بحث توسعه خیلی از مقولاتی ک باید تعریف کنیم به توازن می‌رسیم.
  ایشان گفت: در دیشموک مردم مستعدند، پتانسیل‌های خوب در این بخش وجود دارد و واژه فقر و نیستی و..باید ریشه‌کن و از واژگان ادبیات خارج شود.
  وی با بیان اینکه کارهایی در بخش انجام شده یا در حال انجام است، گفت:کار باید شتاب بگیرد و همه دستگاه‌ها اینجا بسیج باشند مردم را به سمت تولید و اشتعال سوق دهند.
  فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: در اینجا نگرانی از توسعه‌ی روحیه تنبلی وجود دارد.
  وی با بیان اینکه کارهایی انجام شده اما می‌توان با نگاه وسیع‌تر شدت دهیم و امکانات دولت را در جاهایی که توازن رعایت نشده بسیج کنیم، ادامه داد: سیاه‌نماییآب ریختن به آسیاب دشمن است.
  اتابک گفت: مسؤول باید پایکار باشد،مشکلات باید علمی بررسی شود و نباید با حرف‌های نا امید کننده به شخصیت مردم آسیب برسانیم.
  وی اضافه کرد: اشکالات در سبک زندگی امروز عدم تحمل است و این مشکلات در دیشموک بیشتر احساس می‌شود چون کلاس سبک زندگی برگزار نشده است.
  این مسؤول تصریح کرد: آماری که از آسیب‌های دیشموک گفته می‌شود مردم را آزار می‌دهد در حالی که آسیب‌های این منطقه شاید نسبت به سایر مناطق استان کمتر هم باشد.
  وی در عین حال تأکید کرد: آسیب‌های دیشموک قابل حل‌اند اگر به فراهم سازی زیرساخت‌ها کمک کنیم.
  مدیرکل بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح توانمندسازی زنان با زیر پوشش قرار دادن زنان زیر ۵۵ سال که از حمایت کمیته امداد و بهزیستی محروم هستند در استان اجرا می‌شود.
  نادیا صداقت امروز در شورای اداری دیشموک با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند اظهار داشت: سیاست دولت و معاونت زنان بر تحقق اصل ۲۱ قانون اساسی است.
  مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح‌های ویژه خانواده خبر داد و گفت: مرحله نخست طرح ملی گفتگوی خانواده در مرکز استان اجرا شد در صورت موافقتنامه در شهرستان‌ها هم اجرا خواهد شد.
  وی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد زمان گفتگوی خانواده از ۲۰ دقیقه به دو دقیقه کاهش پیدا کرده است.
  صداقت گفت: طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان در مرکز استان با کمک۴۰ سازمان مردم نهاد برگزار شد.
  وی از توانمندسازی زنان سرپرست مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی ویژه زنان زیر ۵۵ سال به دیگر طرح‌های اجرایی در حوزه زنان نام برد و افزود: زنانی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند که تجرد قطعی داشته باشند و تحت حمایت هیچ نهادی نباشند.
  صداقت گفت: ارتقای جایگاه و واگذاری پست‌های کلیدی برای زنان توانمند در دستور کار قرار دارد.
  وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در دیشموک تصریح کرد: بر اساس اولویت در این بخش خودکشی، اعتیاد و طلاق بررسی می‌شود.
  ایشان از ترک تحصیل دختران به دیگر آسیب‌های این بخش نام برد و افزود: دلایل و علل اعلام و احصاء شده حکایت از نبود راه ارتباطی بین شهر و روستاها و نبود خوابگاه شبانه‌روزی دارد.
  وی در خصوص راه‌اندازی خوابگاه در دیشموک گفت: خوابگاه شبانه‌روزی طی بازدیدها امروز به یک تصمیم نهایی منجر می‌شود.
  حبیب‌الله مسعودی فرید در این نشست اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی موضوع مهمی بوده که چندین سال است جلسات مکرر در حضور مقام معظم رهبری انجام می‌شود سازمان امور اجتماعی و شورای اجتماعی کشور نیز تمرکز خوبی با همکاری همه دستگاه‌ها روی این موضوع دارند.
  معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: امروز به دیشموک آمدیم تا این مسایلی که وجود داشته را مورد بررسی قرار دهیم تا به راهکارهای درست در این زمینه برسیم.
  وی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی در این منطقه نیازمند اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت است، اضافه کرد:آموزش مهارت‌های زندگی، سبک زندگی، افزایش تاب آوری از جمله اقداماتی است که در کوتاه مدت انجام می‌شود.
  مسعودی فرید تصریح کرد: اقدامات موثر روی اشتغال و اقتصادی از دیگر بخش‌ها و فعالیت‌ها است ضمن اینکه اقدامات بلند مدت باید آمایش سرزمین در بحث کلان صورت گیرد.
  وی ادامه داد: ما در مدارس باید بتوانیم روی سبک زندگی و مهارت‌های زندگی، مدیریت هیجانات و افزایش تاب آوری صحبت کنیم و آموزش‌ها منجر به اشتغال شود.
  معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: همه پیشنهادات با جنبه‌های مختلف آموزشی، هدایتی، فرهنگی، اشتغال و اقتصادی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتمایع دیشموک را در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت در یک بسته پیشنهادی طراحی و  با هماهنگی همه دستگاه‌ها و بنیاد برکت و علوی اجرایی می‌کنیم تا به عنوان موضوع مورد تأکید شورای اجتماعی کشور و سازمان اجتماعی برسانیم.
  طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در این نشست  اظهار داشت: از ابتدای ورود به مجلس یکی از نگرانی‌های ما حوزه زنان به ویژه زنانی در معرض آسیب بود.
  وی افزود: در قانون تلاش بر این بود این قشر از زنان در اولویت باشند.
  ایشان تصریح کرد: امسال ۳۲۰ میلیارد ویژه بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه ۹۸ در نظر گرفته شد اگر چه اینها مُسکن هستند و مسایل زیر بنایی باید توجه شوند.
  عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در این چهل سال بودجه‌هایی به اسم آمایش سرزمینی هزینه شده اما آنطور که باید قابل عملیاتی نبود.
  وی بیان داشت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی از قبیل فقر مطلق، بیکاری و مواردی در حوزه زنان در مجلس بررسی‌های انجام گرفت.
  سیاوشی با بیان اینکه دولت به تنهایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی موفق نخواهد شد، ابراز امیدواری کرد بتوان با کمک همه دستگاه‌ها از آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان پیشگیری کرد.
  نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث در مورد شهرستان‌های استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بیشتر به بیکاری و مسایل اقتصادی بر می‌گردد.
  وی اضافه کرد: در این استان ۵۳ مددجویانی که زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند ۵۳ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.
  وی با بیان اینکه با مقرری نهادهای حمایتی کاری نمی‌توان کرد ادامه داد: باید تلاش و بررسی کرد که این بودجه که دیده شده به دست استان می‌رسد یا نه.
  وی در خصوص مقابله با خشونت علیه زنان تصریح کرد: با مساعدت سازمان‌های مردم نهاد، مردم و مردان مجلس در تصویب لوایح باید این موضوع کاهش پیدا کند.

  امام‌جمعه دیشموک هم فقر و بیکاری را از عوامل اساسی در بروز آسیب‌ها دانست و اظهار داشت: ۷۰ درصد جمعیت بخش دیشموک زیر پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.

  حاج آقای راوند گفت: این در حالی است که زمینه ایجاد شغل از جمله در کشت گیاهان دارویی در این بخش وجود دارد اما بودجه اجرا اختصاص نمی‌دهند.

  وی یادآور شد: از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان یک ریال به دیشموک اختصاص نیافت.

  راوند ادامه داد: از سال ۸۸ تا شش ماه گذشته هیچ کلاس آموزشی در بخش برگزار نشد.

  وی نبود ادارات فرهنگی و خانه عالم روستایی را از دیگر عوامل در بروز آسیب‌ها عنوان کرد.

  راوند به نقش آموزش و پرورش در در زمینه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: با این وجود بیش از سه سال است آموزش و پرورش از معاونت پرورشی محروم است.

  به گفته امام جمعه دیشموک هیچ روستایی در این بخش وجود ندارد که دانش‌آموز ترک تحصیلی در آن وجود نداشته باشد.وی از قشر ترک تحصیل کرده و بازماندگان از تحصیل و افراد بیسواد به گروه‌هایی از افراد مستعد خودکشی در این بخش نام برد

  ابرچسب ها :
  امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • زمین لرزه ۲.۸ ریشتری قلعه رئیسی کهگیلویه را لرزاند
 • یک بانو سرپرست اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت معدن وتجارت کهگیلویه وبویراحمد شد
 • موُلفه اصلی پدافند تبدیل تهدید به فرصت است/آمادگی آموزش و پرورش کهگیلویه برای برگزاری چند مانور آموزشی در هفته پدافند غیر عامل
 • اتمام خدمت رسانی خادمان موکب شهدای شهرستان کهگیلویه به زائرین اربعین حسینی (+تصاویر)
 • دیدار تیم های فوتبال پیشکسوتان “استقلال دهدشت” و “شهید تاجگردون” در دهدشت برگزار می شود/زمان
 • مراسم اربعین سرور سالار شهیدان در جوار مطهر امامزاده سید محمود(ع )
 • اولین سوگواره خوشنویسی در چرام برگزار شد/تصاویر
 • تاجگردون در آرو:از آن افرادی نیستم که در امامزاده قسم بخورم که نخواهم آمد/درخواست میرشکار از منتقدین
 • پیاده روی حرم تا حرم جاماندگان اربعین شهرسوق دهستان چنگلوا وروستای بلوط بنگان برگزارشد/تصاویر
 • مراسم تشیع وتدفین سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه فارس درشهرسوق/تصاویر
 • روایتی از خودسوزی زنان در دیشموک (+فیلم)
 • مدیرکل سابق حوزه استاندار کهگیلویه بویراحمد معاون سازمان همیاری ها و شهرداری های استان تهران شد
 • عزل مدیری در کهگیلویه وبویراحمد بخاطر تخلفات اداری/تقوی؛ از رسانه ها گلایه دارم
 • پیام تبریک معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته تربیت بدنی
 • برخورد فیزیکی یکی از کارکنان شهرداری دهدشت با ارباب رجوع وعدم پاسخگویی شهردار
 • هیئت رئیسه شورای شهرستان چرام مشخص شدند/”نوروزی” رئیس شد
 • تلاش برای برگزاری انتخابات بی طرف در کهگیلویه/نقش رسانه ها در آرامش و حضور حداکثری مردم در انتخابات
 • نحوه بررسی بودجه سال‌۹۹ و ۱۴۰۰ از زبان غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
 • پاسخی به دعوت نامه اخلاقی عدل هاشمی پور/ای کاش این بیانات شیوا و رسا را طی سه سال و نیم گذشته از شما می شنیدیم
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از موکب شهدای این شهرستان (+تصاویر)