طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 48697 | نویسنده : سعید موسوی
 •   

  مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین عصرزاگرس است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

  عصرزاگرس/حبیب نوری؛ در روزهای گذشته فضای رسانه ای استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد حملاتی به نماینده اسبق حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بود که از ضعف مباحث گفتمانی و فکری اتاق فکرهایی نشات می گیرد و به نظر می رسد سراسیمه و دستپاچه به هر طریق ممکن سعی در ممانعت از بازگشت موحد به عرصه ی انتخابات پیش رو داشته باشند.

  حواریون و مریدان سراسیمه و دستپاچه، یک به یک همه را از آمدن به صحنه منع می کنند تا کسی نتواند قدرت پوشالیِ تازه به دست آورده ی مرادشان را تصاحب کند!

  در هراس از شبیخون به قدرت باد آورده و مصادره اش با هرآنچه دارند به میدان می آیند.بر تن قومیت و جغرافیا لباس اصلاحات و قبای کاندیداتوری می پوشانند و تمام گزینه های مهندسی فضای انتخابات را به کار گرفته و همچنان نا امید و سرخورده از رقابت دست به دامان بازی های رسانه ای می شوند.

  باید پرسید از کدام جایگاه و بر اساس کدام منطق، تمام داشته های خود را برای ممانعت از کسی که کارنامه ی درخشانی در خدمت رسانی و پاک کردن غبار محرومیت از این سامان دارد به کار می بندید؟آیا از تکرار مکررات و بهانه های بنی اسرائیلی در قالب های مختلف طی سالیان گذشته درس عبرت نگرفته اید؟

  !ضعف مبانی فکری و گفتمانی در اردوگاه مخالفان موحد چیزی است که پس از سالها، امروز به روشنی آفتاب بر عموم مردم آشکار شده است.مردم خود بهترین گواهان برای مقایسه حجم خدمات و تلاش ها هستند.

  در زمانی که روستاها و حتی مناطق شهری شهرستان های چهارگانه از حداقل امکانات برخوردار نبوده و به حقیقت در منطقه ی سراسر محروم کهگیلویه ی بزرگ تنها دغدغه ی مردم نیازهای ابتدایی از قبیل برق و گاز و تلفن و جاده بود انتظار احداث کدام کارخانه را داشته اید که بدون جاده و برق در این مناطق احداث شود؟

  آرزوی احداث کارخانه و رونق صنعت در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد بدون داشتن ابتدایی ترین امکانات و زیرساخت ها طنز تلخی است که تنها از جانب نویسنده های خواب زده ی این سامان می توان انتظار نوشتنش را داشت.

  اگر مردم به موحد لقب خادم بی منّت داده و سناتور خطابش می کنند این عناوین و القاب را با مقایسه آن چه قبل و بعد از موحد با تمام وجود لمس کرده اند به او عطا کرده اند.

  اگر انصاف را سرلوحه فعالیت های خود قرار می دادید جوهر قلمتان را هرگز به هرزنگاری عادت‌ نداده و به کج نگاری آلوده نمی کردید.اگر سن نویسنده ی هرزنامه ی “حتی اندیشه آمدنش یعنی بازگشت به سیر قهقرایی” و حواریون و مریدان سردارِ وعده ها و مهندسِ کلنگهای بی سرانجام به آن دوران سراسر افتخار قد می دهد پاسخ بدهد که از ۱۱۳۰ روستای فاقد هرگونه امکانات در ابتدای دهه هفتاد چند مورد آب آشامیدنی سالم داشته و چند مورد از نعمت برق برخورداربوده اند و پس از خداحافظی موحد با کرسی کهگیلویه در بهارستان این ۱۱۳۰ روستا چه شرایطی داشتند؟

  آیا ساخت تنها بیمارستان شهرستان های چهارگانه و تاسیس دانشگاه های مختلف در حوزه انتخابیه، سدها و جاده ها و مجوز تبدیل روستاها به شهر و تاسیس شهرداری ها با رایزنی ها و رو زنی های مختلف جز به همت و تلاش های شبانه روزی و جهادی موحد بود؟!

  زمانی که شهرداری های تازه تاسیس حوزه انتخابیه در دهه هفتاد به همت خادم بی منّت این دیار از ادارات راه و شهرسازی هر چهار شهرستان در این واپسین سال‌های نود به لحاظ تعداد و کیفیت ماشین آلات سبک و سنگین راهسازی غنی بود از اذهان مردم این سامان پاک شدنی نخواهد بود.

  کلنگ زنی سدهای کوثر و مارونی که سردار وعده ها آماده باش بی حاصلشان داد توسط چه کسی و با همت چه کسی بر زمین زده شد؟

  زمانی که مسیر منطقه دیشموک با ۶ الی ۷ساعت با عبور چندباره از رودخانه آن هم با لندرور و تویوتا ۲٠٠٠ طی می شد و طی کردن این مسیر با خودروهای میلیاردی مرادتان در کمتر از ۲ ساعت رویایی بیش نبود، چه کسی شرایط فعلی را برای این مناطق بوجود آورد؟

  سوالات از این دست بسیار است و البته که برای اذهان تنگ نظرانی چون شما برشمردن این خدمات آب در هاون کوبیدن است.در این باب فقط بسنده می کنم به فرمایشات حجت الاسلام والمسلمین موحد در دیدار عیدانه سال‌جاری با جمعی از جوانان کهگیلویه بزرگ:هیچ قطعه ای از زمین تمام حوزه انتخابیه من نمی تواند فراموش کند که موحد آن را با پای پیاده در نوردیده باشد و من از جاهای مختلف آن خاطره دارم.

  یه طلبه از حوزه آمده رفته دستگاه قضایی از دستگاه قضایی آمده نه شب می شناسند و نه روز ، نه به زن و بچه و زندگی توجه دارد که حتی زن و بچه اش به طعنه میگویند ما را هم در صف مراجعین قرار دهید تا شما را ببینیم! آن وقت این گونه مورد هجمه قرار بگیرد که ۱۶ سال چه شد؟

  ۱۶ سال چه نشد؟ دانشگاه را کی آورد؟ کدام زیرساخت مربوط به ما نیست؟ کدام جاده بعد از ما آسفالت شد؟ کدام پل بعد از ما ساخته شد؟ کدام مدرسه بعد از ما ساخته شد؟ کدام دبیرستان و راهنمایی و بیمارستان ساخته شد؟ وجدان تا کجا رفته است؟ ما در یک سال ۱۸ مدرسه خیری افتتاح کردیم نمی خواهیم به کسی تعرض کنیم اما خدمات نظام را اینگونه زیر سوال نبرید!

  ما حامی و خواهان بازگشت عزت از دست رفته ی کهگیلویه ایم تا حداقل برای یک دوره چهارساله ی دیگر هم که شده کار نیمه تمام سیدِ سازندگی در کهگیلویه توسط خودشان به اتمام رسیده و زمینه ی توسعه ی پایدار صنعتی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به بهترین وجه ممکن در این دیار زرخیز فراهم شود.

  ما بر خلاف شما که از آمدن ها و حضور ها به خاطر اطمینان از انتخاب مردم در اسفند پیش رو هراسانید و سخت بر آشفته اید صمیمانه و با اطمینان خاطر خواهان حضور حداکثری آحاد مردم شریف کهگیلویه بزرگ در پای صندوق های رای هستیم و بی صبرانه منتظر کاندیداتوری همه ی کسانی هستیم که طی سالیان گذشته در این عرصه حضور داشته اند.

  بدون شک برگزاری انتخاباتی پرشور و هیجان با حضور همه کاندیداهای مطرح و سرشناس از همه جناج ها و طیف های مختلف خواسته ی قلبی ما است و هرگز شبیه شما خواهان حذف و عدم حضور هیچ کسی در این عرصه نخواهیم بود.

  بدون‌شک حاج سید محمد موحد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده حضور خواهد داشت چرا که اگر عرصه را در این شرایط حساس برای جولان جریانی که ی سالیان گذشته مروج رسوم کج نهاد و بدنهاد رقابت های سیاسی با طعم تلخ بداخلاقی بوده اند خالی بگذارد و بشود شبیه آنچه که در اسفند ۹۴ رخ داد میخ آخر بر تابوت اقتصاد و صنعت و فرهنگ و اخلاق بر تابوت کهگیلویه بزرگ خواهند زد.

  و من الله توفیق شانزدهم مهرماه یک هزار و سیصد و نود و هشتسید حبیب نوری

  ابرچسب ها : ,
  ۴ نظر برای “خواهان بازگشت عزت از دست رفته کهگیلویه هستیم/۱۶ سال خدمت موحد فراموش نمی شود”
  1. هم ولایتی گفت:

   درود بر آقای نوری خیلی عالی نوشتی وعین واقعیت را گفتی

  2. دهدشت جوان گفت:

   والا نماینده گان وطرفدارانشان اینطورکه بیان می کنند این آقایون استاندارهستند نه نماینده این طورکه حضرات می فرمایند طی این ۴۲ سال دولت ها کشک بودند همه کارها کارنمایندگان است براستی تابحال نگارنده های این چنین مطالبی از خودشان پرسیده اند وظیفه نماینده مجلس چیست وگازرسانی برق آب وجاده‌ بهداشت و…کارووظیفه کی هست وفرایند این کارها چگونه است چرا بااحساسات مردم عوام بازی می کنید این کارها نه کارتاجگردونش نه موحد ونه بزرگواری ونه عدل درکهگیلویه نبوده است ازوظایف دولت هست هرچند هنوز هم عمق محرومیت بیش از اندازه است و هزاران مشکل حل نشده که مسبب آن همین دخالت نمایندگان واجازه ندادن درانتخاب شایسته سالاری درمنابع انسانی وحتی دخالت درمکان یابی پروژه ها وبردن آنها به جاهایی که نه توجیح علمی ونه حتی وجدانی دارد فقط توجیح رای جمع کردن سالهای بعدی رادارا می باشد .

  3. مراد گفت:

   درودبرشرفت به امید بازگشت

  4. بنی گفت:

   درود بر جناب نوری .به امید یازگشت عزت به کهگیلویه بزرگ


  امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • زمین لرزه ۲.۸ ریشتری قلعه رئیسی کهگیلویه را لرزاند
 • یک بانو سرپرست اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت معدن وتجارت کهگیلویه وبویراحمد شد
 • موُلفه اصلی پدافند تبدیل تهدید به فرصت است/آمادگی آموزش و پرورش کهگیلویه برای برگزاری چند مانور آموزشی در هفته پدافند غیر عامل
 • اتمام خدمت رسانی خادمان موکب شهدای شهرستان کهگیلویه به زائرین اربعین حسینی (+تصاویر)
 • دیدار تیم های فوتبال پیشکسوتان “استقلال دهدشت” و “شهید تاجگردون” در دهدشت برگزار می شود/زمان
 • مراسم اربعین سرور سالار شهیدان در جوار مطهر امامزاده سید محمود(ع )
 • اولین سوگواره خوشنویسی در چرام برگزار شد/تصاویر
 • تاجگردون در آرو:از آن افرادی نیستم که در امامزاده قسم بخورم که نخواهم آمد/درخواست میرشکار از منتقدین
 • پیاده روی حرم تا حرم جاماندگان اربعین شهرسوق دهستان چنگلوا وروستای بلوط بنگان برگزارشد/تصاویر
 • مراسم تشیع وتدفین سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه فارس درشهرسوق/تصاویر
 • روایتی از خودسوزی زنان در دیشموک (+فیلم)
 • مدیرکل سابق حوزه استاندار کهگیلویه بویراحمد معاون سازمان همیاری ها و شهرداری های استان تهران شد
 • عزل مدیری در کهگیلویه وبویراحمد بخاطر تخلفات اداری/تقوی؛ از رسانه ها گلایه دارم
 • پیام تبریک معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته تربیت بدنی
 • برخورد فیزیکی یکی از کارکنان شهرداری دهدشت با ارباب رجوع وعدم پاسخگویی شهردار
 • هیئت رئیسه شورای شهرستان چرام مشخص شدند/”نوروزی” رئیس شد
 • تلاش برای برگزاری انتخابات بی طرف در کهگیلویه/نقش رسانه ها در آرامش و حضور حداکثری مردم در انتخابات
 • نحوه بررسی بودجه سال‌۹۹ و ۱۴۰۰ از زبان غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
 • پاسخی به دعوت نامه اخلاقی عدل هاشمی پور/ای کاش این بیانات شیوا و رسا را طی سه سال و نیم گذشته از شما می شنیدیم
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از موکب شهدای این شهرستان (+تصاویر)