طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 13 سپتامبر, 2019 | کد خبر : 47020 | نویسنده : ثارالله آذریتون
 •   

  مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان و در راس آن دکتر یزدانپناه با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار نموده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه گردد

  به گزارش عصر زاگرس؛صبح امروز در روستای سادات امامزاده علی(ع)،عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه بزرگ درمجلس شورای اسلامی به شدت از سیاسی کاری رییس جدیددانشگاه علوم پزشکی استان و توجه نکردن به پروژه های عمرانی حوزه انتخابیه انتقاد کرد.
  جلال پوران فر سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت این پروژه ها در چند ماه اخیر توضیحاتی داد تا تلویحا به سخنان هاشمی پور واکنش نشان داده باشد.

  روند اجرایی پروژه‌های کهگیلویه بزرگ در سال‌های اخیر مورد بحث و جدل فراوانی بوده است، جلال پوران فر سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت این پروژه ها در چند ماه اخیر توضیحاتی داده که با هم می خوانیم.

  *ظاهرا بعد از ۳سال وقفه روند قانونی واگذاری بیمارستان چرام به انجام رسید، در این خصوص توضیحی دهید؟

  عملیات اجرایی بیمارستان چرام ۶ فروردین ماه ۹۶ بدون داشتن نقشه مصوب، موافقت اصولی و پروانه ساخت و حتی بدون رعایت شرایط قانونی برگزاری مناقصات و صرفا تحت فشارهای سیاسی آغاز شد.

  پس از واگذاری غیرقانونی به پیمانکار خاص و اجرای تسطیح و دیوار کشی زمین توسط وی با دخالت سازمان بازرسی استان، عملیات اجرایی متوقف گردید.

  با روی کارآمدن سرپرست جدید دانشگاه و سیستم مدیریتی جدید تلاش ها جهت احقاق حق مردم شریف چرام از سر گرفته شد و نهایتا با اخذ مجوزهای قانونی وزارت بهداشت و موافقت سازمان بازرسی این بیمارستان ۱۶ شهریورماه ۹۸ با هدف انتخاب پیمانکار به مناقصه عمومی گذاشته شد.

  چرا این روند در طول دوره مدیریت جدید حدود دو ماه به طول انجامید؟

  علت این تاخیر، انجام مراحل فنی از جمله تهیه نقشه استاندارد، گمانه زنی زمین و برآورد اولیه می باشد که پس از طی این مراحل به انجام رسید. برآورد اولیه جهت ساخت فاز اول این بیمارستان بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و زمان بازگشایی پیشنهادات هفتم مهر ماه است و ان شاالله بعد از این زمان و ابلاغ قانونی به پیمانکار عملیات فاز اسکلت بندی بیمارستان شروع خواهد شد.

  ضمنا در صورت نیاز تمام مستندات و تذکرات سازمان بازرسی در مورد اجرای غیر قانونی این بیمارستان از ابتدا تاکنون در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

  در مورد دیگر پروژه های کهگیلویه بزرگ چه اقداماتی صورت گرفته است؟

  مهمترین پروژه هایی که در این حوزه در حال انجام است عبارتند از کلینیک ویژه و تخصصی دهدشت که پیشرفت بالای ۹۷ درصد دارد و علیرغم اینکه پیمانکار، پروژه ها را به صورت غیر فعال درآورده بود طی چند جلسه با پیمانکار، روند اجرای پروژه فعال گردید، پروژه مرکز درمانی شهید بهشتی دهدشت نیز با پیشرفت بالغ بر ۹۵ درصد، آموزشگاه بهورزی دهدشت با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد، مرکز بستر درمانی دیشموک با ۹۸ درصد، ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد، پایگاه سلامت دیشموک با پیشرفت ۹۰ درصدی و بیمارستان شهرستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد و در شهرستان لنده هم در صورت تحویل زمین مورد نیاز بیمارستان، در اسرع وقت نسبت به مشخص شدن پیمانکار اقدام قانونی خواهد شد.
  همچنین هفت پروژه ویژه پایگاه سلامت شهری دهدشت و قلعه رئیسی نیز تحویل موقت شده است.

  در ماه گذشته همچنین جهت راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بالغ بر ۳ میلیارد و سیصد میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد.

  علاوه برآن مبلغ ۲ میلیارد تومان برای راه اندازی بخش های اورژانس و زایشگاه این بیمارستان اختصاص یافت و مبلغ ۳ میلیارد تومان با همکاری معاونت توسعه وزارت جهت پرداخت کارانه معوق پرسنل و پزشکان به این بیمارستان پرداخت گردیده است.

  به طور خلاصه عرض کنم در چهار ماه اخیرحدود ۱۳ میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی و مبلغ ۳ میلیار تومان نیز جهت مطالبات پرسنلی کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است که نشان از توجه ویژه تیم مدیریتی جدید نسبت به این منطقه دارد.

  خواهش سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی از یاسر هاشمی مدیر عامل بنیاد خیریه رها در سفر اخیرشان به استان برای توجه ویژه به کهگیلویه بزرگ نیز شاهد مهمی بر این مدعاست.

  صحبت پایانی ؟

  مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان و در راس آن دکتر یزدانپناه با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار نموده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه گردد.

  قطعا تغییرات تیم مدیریتی جدید در همین جهت بوده و با خرد جمعی و استفاده از نیروهای کارآمد و همدل با دولت و همسو با سیاست های وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این روند تا اجرای کامل برنامه مدیریتی جدید ادامه خواهد داشت و البته ممکن است این روند به مذاق برخی ها خوش نیاید. اما داور و ناظر حقیقی همه اعمال ما خداوند حکیم است و برای راستی آزمایی و درک صواب و ناصواب بودن ادعاها و عملکرد ما، مردم بهترین قاضی هستند.
  در پایان لازم می دانم آیه ۱۲ سوره حجرات را یادآوری نمایم؛ که خداوند تبارک و تعالی می فرمایند: ای اهل ایمان، از بسیار پندارها در حق یکدیگر اجتناب کنید که برخی ظنّ و پندارها معصیت است.

  نظرات در مورد » “واکنش دانشگاه علوم پزشکی به سخنان عدل هاشمی پور/ فعال بودن پروژه‌های بهداشت و درمان در کهگیلویه/ رعایت قانون و شفافیت مهمترین رویکرد دانشگاه در دوره جدید/ ۱۶ میلیارد تومان برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان کهگیلویه”
  1. ناشناس گفت:

   جنگ قدرت شماها و نماینده دودش به چشم مردم شهرستان خواهد رفت.مگه ۳۰۰ نفر از پرسنل بیمارستان طومار ننوشتند و خواهان تغییر در مدیریت بیمارستان نشدند .دکتر یزدانپناه از کی میترسه که این دست و اون دست میکنه.مگه چه اتفااقی باید بیوفته که هنوز نیوفتاده تا تغییرات لازم انجام بگیره.هاشمی منطقیان و دکتر یزدانپناه باید اون دنیا و شاید همین دنیا باید جوابگوی بی کفایتی مدیریت بیمارستان دهدشت باشند.
   لابد در بقیه حوزه های بهداشت و درمان هم وضغ همین طوره.مدیریت بیمارستان در بدترین زمان ممکن از زمان تاسیس تا کنون به سر میبره.
   الان ۱۸ ماهه که دکتر خادمی هنوز حکم سرپرستی داره .این یعنی ضعف در سیستم مدیریتی دانشگاه.
   هاشمی پور هم چون نزدیک انتخابات هست نمی خواد بذاره که ریسس بیمارستان تغییر کنه
   شنیده ها هم حاکی از اینه نمایند یه شهرستان دیگههم از خادمی حمایت کرده ایا واقعا سزاواره که نمایندگان دیگه برا سیستم بهداشت و درمان دهدشت و کهگیلویه تصمیم بگیره


  امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اختصاص ۳۳۳ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های راکد
 • زنگ خطر برای مدارس استان/مشاهده ۵ مورد کیک آلوده به قرص‌ در کهگیلویه و بویراحمد
 • ده مصوبه شورای هماهنگی طرح آبادانی و پیشرفت لنده
 • اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند (+تصاویر)
 • گره گاز الگن با تدبیر فرماندار کهگیلویه باز شد
 • عالیجناب نامزد بهترین کارگردانی مستند ‌بلند جشنواره بین المللی سینما حقیقت شد
 • دبیقی مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی شد
 • چرا نماینده کهگیلویه به تماس ها پاسخ نمی دهد/آقای هاشمی پور دوران فرافکنی وفرار رو به جلو تمام شده است
 • خدمتی ماندگار از دولت تدبیر وامید در شهرستان کهگیلویه/شاملو؛طرح هادی ۱۷۴ روستای کهگیلویه اجرا شد
 • اعلام نتایج تایید و رد صلاحیت نامزدهای مجلس به تفکیک استان‌ها
 • برگزاری یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا در قلعه رئیسی+تصاویر
 • قهرمانی کشتی گیر دهدشتی در مسابقات بین المللی
 • به‌کارگیری‌های بی حساب و کتاب در شهرداری‌ها مشکل ساز شده است
 • پانزدهمین اهداء عضو کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸
 • برای خدمت بی منت آمدم/جوان هستم و با صرف هزینه های آنچنانی انتخابات مخالفم
 • حفظ سهمیه تام کهگیلویه نماینده استان در مرحله نهایی لیگ سه در استان
 • پاسخ دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۱۶ هزار استعلام داوطلبین انتخاباتی
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز شد (+تصویر)
 • دلیل حضور دهناد در صحنه انتخابات/ از بد عهدی اطرافیان محمد موحد و شکستن قسم جلاله توسط آنها تا ناکار آمد بودن عدل هاشمی پور+فیلم
 • افزون بر هزار میلیارد ریال طرح گازرسانی در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجراست