طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 13 سپتامبر, 2019 | کد خبر : 47020 | نویسنده : ثارالله آذریتون
 •   

  مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان و در راس آن دکتر یزدانپناه با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار نموده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه گردد

  به گزارش عصر زاگرس؛صبح امروز در روستای سادات امامزاده علی(ع)،عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه بزرگ درمجلس شورای اسلامی به شدت از سیاسی کاری رییس جدیددانشگاه علوم پزشکی استان و توجه نکردن به پروژه های عمرانی حوزه انتخابیه انتقاد کرد.
  جلال پوران فر سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت این پروژه ها در چند ماه اخیر توضیحاتی داد تا تلویحا به سخنان هاشمی پور واکنش نشان داده باشد.

  روند اجرایی پروژه‌های کهگیلویه بزرگ در سال‌های اخیر مورد بحث و جدل فراوانی بوده است، جلال پوران فر سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت این پروژه ها در چند ماه اخیر توضیحاتی داده که با هم می خوانیم.

  *ظاهرا بعد از ۳سال وقفه روند قانونی واگذاری بیمارستان چرام به انجام رسید، در این خصوص توضیحی دهید؟

  عملیات اجرایی بیمارستان چرام ۶ فروردین ماه ۹۶ بدون داشتن نقشه مصوب، موافقت اصولی و پروانه ساخت و حتی بدون رعایت شرایط قانونی برگزاری مناقصات و صرفا تحت فشارهای سیاسی آغاز شد.

  پس از واگذاری غیرقانونی به پیمانکار خاص و اجرای تسطیح و دیوار کشی زمین توسط وی با دخالت سازمان بازرسی استان، عملیات اجرایی متوقف گردید.

  با روی کارآمدن سرپرست جدید دانشگاه و سیستم مدیریتی جدید تلاش ها جهت احقاق حق مردم شریف چرام از سر گرفته شد و نهایتا با اخذ مجوزهای قانونی وزارت بهداشت و موافقت سازمان بازرسی این بیمارستان ۱۶ شهریورماه ۹۸ با هدف انتخاب پیمانکار به مناقصه عمومی گذاشته شد.

  چرا این روند در طول دوره مدیریت جدید حدود دو ماه به طول انجامید؟

  علت این تاخیر، انجام مراحل فنی از جمله تهیه نقشه استاندارد، گمانه زنی زمین و برآورد اولیه می باشد که پس از طی این مراحل به انجام رسید. برآورد اولیه جهت ساخت فاز اول این بیمارستان بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و زمان بازگشایی پیشنهادات هفتم مهر ماه است و ان شاالله بعد از این زمان و ابلاغ قانونی به پیمانکار عملیات فاز اسکلت بندی بیمارستان شروع خواهد شد.

  ضمنا در صورت نیاز تمام مستندات و تذکرات سازمان بازرسی در مورد اجرای غیر قانونی این بیمارستان از ابتدا تاکنون در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

  در مورد دیگر پروژه های کهگیلویه بزرگ چه اقداماتی صورت گرفته است؟

  مهمترین پروژه هایی که در این حوزه در حال انجام است عبارتند از کلینیک ویژه و تخصصی دهدشت که پیشرفت بالای ۹۷ درصد دارد و علیرغم اینکه پیمانکار، پروژه ها را به صورت غیر فعال درآورده بود طی چند جلسه با پیمانکار، روند اجرای پروژه فعال گردید، پروژه مرکز درمانی شهید بهشتی دهدشت نیز با پیشرفت بالغ بر ۹۵ درصد، آموزشگاه بهورزی دهدشت با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد، مرکز بستر درمانی دیشموک با ۹۸ درصد، ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد، پایگاه سلامت دیشموک با پیشرفت ۹۰ درصدی و بیمارستان شهرستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد و در شهرستان لنده هم در صورت تحویل زمین مورد نیاز بیمارستان، در اسرع وقت نسبت به مشخص شدن پیمانکار اقدام قانونی خواهد شد.
  همچنین هفت پروژه ویژه پایگاه سلامت شهری دهدشت و قلعه رئیسی نیز تحویل موقت شده است.

  در ماه گذشته همچنین جهت راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بالغ بر ۳ میلیارد و سیصد میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد.

  علاوه برآن مبلغ ۲ میلیارد تومان برای راه اندازی بخش های اورژانس و زایشگاه این بیمارستان اختصاص یافت و مبلغ ۳ میلیارد تومان با همکاری معاونت توسعه وزارت جهت پرداخت کارانه معوق پرسنل و پزشکان به این بیمارستان پرداخت گردیده است.

  به طور خلاصه عرض کنم در چهار ماه اخیرحدود ۱۳ میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی و مبلغ ۳ میلیار تومان نیز جهت مطالبات پرسنلی کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است که نشان از توجه ویژه تیم مدیریتی جدید نسبت به این منطقه دارد.

  خواهش سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی از یاسر هاشمی مدیر عامل بنیاد خیریه رها در سفر اخیرشان به استان برای توجه ویژه به کهگیلویه بزرگ نیز شاهد مهمی بر این مدعاست.

  صحبت پایانی ؟

  مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان و در راس آن دکتر یزدانپناه با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار نموده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه گردد.

  قطعا تغییرات تیم مدیریتی جدید در همین جهت بوده و با خرد جمعی و استفاده از نیروهای کارآمد و همدل با دولت و همسو با سیاست های وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این روند تا اجرای کامل برنامه مدیریتی جدید ادامه خواهد داشت و البته ممکن است این روند به مذاق برخی ها خوش نیاید. اما داور و ناظر حقیقی همه اعمال ما خداوند حکیم است و برای راستی آزمایی و درک صواب و ناصواب بودن ادعاها و عملکرد ما، مردم بهترین قاضی هستند.
  در پایان لازم می دانم آیه ۱۲ سوره حجرات را یادآوری نمایم؛ که خداوند تبارک و تعالی می فرمایند: ای اهل ایمان، از بسیار پندارها در حق یکدیگر اجتناب کنید که برخی ظنّ و پندارها معصیت است.

  نظرات در مورد » “واکنش دانشگاه علوم پزشکی به سخنان عدل هاشمی پور/ فعال بودن پروژه‌های بهداشت و درمان در کهگیلویه/ رعایت قانون و شفافیت مهمترین رویکرد دانشگاه در دوره جدید/ ۱۶ میلیارد تومان برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان کهگیلویه”
  1. ناشناس گفت:

   جنگ قدرت شماها و نماینده دودش به چشم مردم شهرستان خواهد رفت.مگه ۳۰۰ نفر از پرسنل بیمارستان طومار ننوشتند و خواهان تغییر در مدیریت بیمارستان نشدند .دکتر یزدانپناه از کی میترسه که این دست و اون دست میکنه.مگه چه اتفااقی باید بیوفته که هنوز نیوفتاده تا تغییرات لازم انجام بگیره.هاشمی منطقیان و دکتر یزدانپناه باید اون دنیا و شاید همین دنیا باید جوابگوی بی کفایتی مدیریت بیمارستان دهدشت باشند.
   لابد در بقیه حوزه های بهداشت و درمان هم وضغ همین طوره.مدیریت بیمارستان در بدترین زمان ممکن از زمان تاسیس تا کنون به سر میبره.
   الان ۱۸ ماهه که دکتر خادمی هنوز حکم سرپرستی داره .این یعنی ضعف در سیستم مدیریتی دانشگاه.
   هاشمی پور هم چون نزدیک انتخابات هست نمی خواد بذاره که ریسس بیمارستان تغییر کنه
   شنیده ها هم حاکی از اینه نمایند یه شهرستان دیگههم از خادمی حمایت کرده ایا واقعا سزاواره که نمایندگان دیگه برا سیستم بهداشت و درمان دهدشت و کهگیلویه تصمیم بگیره


  امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • رکود و انزوای کهگیلویه بزرگ حضور موحد را طلب میکند/چهره کاریزما و نافذ ایشان مسیر توسعه را هموار میکند
 • دشمن زیاری ها در دهدشت تمام قد حمایت کردند/سلام دوباره تنگ هیگون به موحد /پاسخ موحد به کسانی که ۱۶ سال خدمت را زیر سوال می برند/سوق میزبان نام آشنای کهگیلویه (+گزارش کامل تصویری)
 • جزئیات سرقت مسلحانه از طلافروشی در قلعه رئیسی
 • حاضرم برای پایان اختلاف با لاهوتی نشست داشته باشم/اعلام آتش بس یک طرفه محمود منطقیان
 • یکی از بخشداران کهگیلویه وبویراحمد عزل شد (+جزئیات)
 • حضور کاندیدا در جمع افراد مسلح غیر قانونی می باشد/در این استان احزاب خیلی جایی ندارند و گاها می بینیم نیروی تند اصلاح طلب در خدمت نیروی خاص اصولگرا است یا بالعکس
 • تبلیغات زودتر از موعد جرم می باشد/ممنوعت تبلیغات کاندیداها در اماکن عمومی و تالارها
 • دستگیری پنج فرد و حکم جلب برای دو فرد دیگر از استقبال کنندگان اسلحه به دست/اختصاص ۸۰۷ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در استان برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم
 • جوانترین کاندیدای مجلس کهگیلویه بزرگ برنامه های خود را اعلام کرد/فلاحتی با دست پر آمد
 • خواجه ظفر دوهنده تمام قد حمایت کرد/لیرتلخک به حمایت از موحد یک صدا شدند/مردم چهارمه وسرپری سنگ تمام گذاشتند/مردم برج علی شیر وکوه برد حمایت کردند/یکی دیگر از لیدر های حاج عدل آمد (+گزارش کامل تصویری)
 • گفتاری در ستایش اخلاق /محمد آرام
 • اعضای شورای مرکزی مجمع رسانه های حامی سید محمد موحد در شهرستان کهگیلویه انتخاب شدند (+اسامی)
 • نصب پرده تخلف بر سر درب یک واحد صنفی متخلف در بهمئی (+تصویر)
 • ستاد انتخاباتی هاشمی پور در دیشموک محل تجمع هوادارن سید محمد موحد/یکی دیگر از پایگاهای هاشمی پور در تسخیر سید محمد موحد قرار گرفت+تصاویر
 • بازدید وبازرسی سرزده مدیرکل تعزیرات ،مدیرکل امور اقتصادی استانداری وجمعی از مسولان از بازار دهدشت(+تصاویر)
 • انتقاد صلواتی از فضای حاکم بر انتخابات کهگیلویه/سیاسیون در سطح شهرستان خوب کار نکردند و شرایط به گونه است که مردم‌معتقدند هر کسی پول دارد موفق است
 • مشارکت مردم را در صحنه انتخابات پایپندی به نظام می باشد/مردم با مراجعه به سامانه سجام تخلفات انتخاباتی را ثبت کنند
 • آخرین فرصت نصب کارتخوان توسط پزشکان اعلام شد
 • لغزندگی محورهای کهگیلویه و بویراحمد بر اثر بارش برف و باران
 • گلایه‌های پیشکسوت ورزش گچساران از بی‌توجهی مسئولان