طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۷ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 45607 | نویسنده : خلیل مهرجو
 • یادداشتی از سیدعلی عباس محدث؛
    

  مردم از گرفتن حق شان در دستگاههای دولتی می ترسند، چون یا باید رشوه بدهند و پارتی داشته باشند و یا در مقابل سیاسی کاران منفعت طلب، سرخم کنند و سر تعظیم فرود آورند.

  عصرزاگرس/سید علی عباس محدث؛ بنام حق

  در جائیکه کمتر کسی قانع می شود که در شرایط کنونی مسئولیت بگیرد و خود را در فضای فشل شده مدیریتی به محکِ قضاوت مردم و جامعه بگذارد، دستگاه قضایی کشور، با درایت و هوشمندی ولی امر مسلمین، به انسانی فاضل، وارسته و مدیری کارآزموده و صادق، حضرت آیت الله رئیسی، واگذار شده و ایشان نیز در اندک زمانِ مدیریت خود، حسرت عدم انتخابشان برای ریاست جمهوری و امید و صلابت از وجود عدلیه ای علمی، مقتدر و توصیه ناپذیر را برای مردمی که در سایه ولایت، افکار عمومی دنیا را به خود معطوف کرده اند، محرز و مسلم نمود.

  همه ملت ایران در مناظره های انتخابات ریاست جمهوری، به عدالت محوری و ولایت پذیری آیت الله رئیسی یقین داشته و گرچه ایشان اکثریت آراء را نگرفتند منتهی در دل آحاد ملت جای داشتند. به هرحال مدیریت صادقانه و عمل گرای ایشان در دستگاه قضا، بدون شک در میان سلسله ای از فشار اقتصادی، تورم و دروغگویی برخی از مسئولان، فسادهای مالی- اداری و اخلاقی و زمین خواریهای گسترده که همگی ناشی از سوء مدیریت در دستگاههای اجرایی است و مکمل این ضعف ها، نمایندگان لابی گرایی که به جای اینکه ناظران قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی باشند، در چرخه ی انتخاب مدیران بی کیفیت و بیسواد استانی و شهرستانی، مستاصل مانده اند، موهبتی عظیم است.

  استان ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و به نحوی بدترین دوران مدیریتی را تحمل می کند. در استانی که پاک دامنی و اصالت مردمش در تاریخ ایران کم نظیر بوده است، به لطف انتخاب های غیره قاعده مند و خارج از وظیفه ی نمایندگاه و دیگر ناظرین، بدنام ترین استاندار را داشتیم.

  در جائیکه شریف ترین، شجاع ترین و مستعدترین جوانان و مدیران را در سطح کشور و خود استان، به حاشیه برده ایم، به همت رایزنیهای نمایندگان و بازیهای پلشت سیاسی شان، ناکارآمدترین مدیران و مسئله دارترین مدیریتها را بر این مردم ولایت پذیر و نجیب، تحمیل کرده اند.

  در جائیکه ولایتمداری مردم استان و زخم های نامهربانه ای که از جنگ تحمیلی بر پیکرشان دارند، ولی، بی مهریها و بی عدالتی های غیر قابل جبرانی را بر آنها وارد کرده اند.

  و اکنون که فضای قضاوت و قانون گرایی ابراهیم زمان، مهر و عطوفت و ایمان به ارزشهای اصیل انقلاب را زنده کرده است، تغییرات اجتناب ناپدیر بوده و همگام با آن توقعات مردم نیز دوچندان است.

  جناب آقای دکتر نگین تاجی؛ ضمن خیر مقدم و آرزوی موفقیت صدچندان شما در مسند قاضی القضات استان، این امید را داریم که با توجه به شناخت کامل و آگاهانه ای که از فضای فکری، سیاسی، اجتماعی و اعتقادی جامعه انسانی استان دارید، لحظه ای از مبارزه با فساد و ناکارآمدیها غافل نباشید.

  هم استانی بودن شما یعنی اینکه حداقل ۵۰ درصد مسیر را رفته اید. آنچه مردم را تحقیر نموده و گاهی از احقاق حق شان نومید کرده است، سیاسی کاری مدیریت استان است. به نیکی از این فضای آلوده فکری- مدیریتی آگاهید و نقش موفقیت آمیز آیت الله رئیسی نیز، در مبارزه با همین شبکه های سیاسی کارانه است.

  انتخاب مدیران نالایق و مسئله دار در هر سطحی، سیاسی است. جذب نیروها در دستگاههای دولتی سیاسی است. توزیع منابع و امکانات، سیاسی است. پرداخت اعتبارات و تسهیلات کم بهره، سیاسی است. عدم پرداخت مالیاتها و عوارض، سیاسی است. توزیع امکانات شهری به محلات و خیابانها، سیاسی است. ضعف دستگاههای نظارتی در برخورد با شبکه های وسیع فساد اداری، سیاسی است. و الی آخر….

  قوم گرایی و طایفه محوری برای خیلی از مدیران از جمله نمایندگان، شکلی قانونی و اجتناب ناپدیر گرفته است.

  در جائیکه باید طایفه و قوم، نقش بازدارنده ای در کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و حمایتهای معیشتی و اقتصادی داشته باشند، اسباب پیشرفت افراد بی کفایت و فرسایش روحیه کارآمدی و تحرک اجتماعی جوانان و همچنین تضییع حقوق مادی و معنوی دولت شده است.

  مردم از گرفتن حق شان در دستگاههای دولتی می ترسند، چون یا باید رشوه بدهند و پارتی داشته باشند و یا در مقابل سیاسی کاران منفعت طلب، سرخم کنند و سر تعظیم فرود آورند.

  مردمی که هزاران شهید و جانباز و آزاده و ایثارگر را فدای انقلاب کردند تا خدمتگزار داشته باشند، متاسفانه، عده ای سودجو و قانون گریز، خود را قیم مردم می دانند و باعث شده اند تا نعمت ولایت و در سایه آن، امنیت و عزت ایرانی اسلامی برای مردم، آنگونه که باید باشد، جلوه ندهد.

  جناب دکتر؛هرجایی فسادی وجود دارد تا رد پای منفعت طلبان سیاسی و دست چپاولگران اقتصادی در آن است.

  هرگاه که شبه ای در خدمت به مردم هست و خیانت به بیت المال صورت می گیرد، حضور اندک اقتدارگرایان و سیاسی کاران حتمی است. همه این ضعف ها و ناراستی ها را با تدبیر و دانش تخصصی تان در فضایی که آیت آلله رئیسی ایجاد کرده اند، قابل حل می دانم.

  یقین بدانید که رسانه های متعهد و ناظر، ولایت مداران شفیق و حق طلب، بزرگان خرد و اندیشه و همچنین جامعه انسانی فهیم، قدر شناس و زجر کشیده ی استان در مسیری که انتخاب کرده اید و اهداف بلندی که برای فساد زدایی استان تبیین نموده اید، در کنار و همراهتان خواهند بود و تا زدودن غبار فساد از مدیریت استان و برداشتن نقاب از رخسار کریه مفسدین، دست بیعت از رهبری و والی عادلش برنخواهند داشت و یقینا از امروز نیز با قدم، قلم و قلب سلیم خود، تنهایتان نخواهند گذاشت.

  ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی جنابعالی در سمت رئیس کل قضایی استان، از خداوند منان، عزت، همت و اقتدار مضاعف جنابعالی را مسئلت دارم.

  سید علی عباس محدث

  امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تحقق رویای ۳۵ ساله مردم روستای درغک / تصاویر
 • حذف یک تیم در دهدشت بخاطر ۸۰ هزار تومان/اعتراض بازیکنان جلوی فرمانداری کهگیلویه ودرخواست کمک از فرماندار (+تصاویر)
 • واکنش عضوجوان شورای شهر دیشموک به حذف کلمه شهید از تابلوهای معابر شهر دیشموک/ تابلوها باید اصلاح شود/ دستگاهای امنیتی با مسببان این اقدام ضد شهید و شهادت برخورد کنند
 • بازدید رئیس کل دادگستری استان از دادگستری شهرستان کهگیلویه (+تصاویر)
 • رفت و برگشت مدیریتی در اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد / “جعفری نژاد” رفت “هاشمی” مجددا مدیرکل شد
 • جدال تام کهگیلویه با استقلال نوین ماهشهر در هفته سوم مسابقات لیگ دسته سوم کشور
 • جناب استاندار این گوی و این میدان، آموزش وپرورش چرام حیاط خلوت سیاسیون و ستاد انتخاباتی کاندیداهای مجلس
 • برگزاری مانور ساعت صفر شورای هماهنگی مدیریت بحران درشهرستان لنده/عملکرد قابل قبول دستگاه های مربوطه+عکس
 • نشست مشترک مدیر آموزش و پرورش دهدشت و مدیرعامل باشگاه فرازبام خائیز/ترویج ورزش همگانی و استعداد یابی در بستر آموزش و پرورش نقش مهمی در استعدا یابی و توسعه ورزش هندبال دارد
 • مخالفت خوزستان با ساخت سد مارون ۲
 • فرصت بخشودگی ۱۰۰درصدی جرائم مالیاتی تا پایان مهر ماه برای فعالان اقتصادی
 • بی احتیاطی رانندگان عامل بیش از ۷۰درصد تصادفات جاده ای/در دست اجرا بودن ۲۰۰ طرح راهسازی در جاده های استان
 • واکنش روابط عمومی آموزش وپرورش کهگیلویه به خبر عصرزاگرس
 • ممنوعیت ارائه خدمات به دارندگان کارت‌های ملی قدیمی
 • حسین کلانتری: آموزش و پرورش نباید پایگاه انتخاباتی کاندیدای خاص شود
 • پرویز یزدان پناه وتلاش برای عبور از میدان مین
 • زوج دهدشتی سومین و طولانی ترین قله دنا رو فتح کردند (+تصاویر)
 • دربی لرها برنده ای نداشت/ دو امتیاز بازی خانگی از دست تام کهگیلویه پرید (+تصاویر)
 • نشست بخشدار مرکزی لنده جهت بررسی مشکلات کشاورزان دشت آبلش برگزار شد/تاکید “پرندوار” جهت رفع مشکلات کشاورزان و ساماندهی تعاونی آب بران (+تصاویر)
 • جلسه هم اندیشی بخشدار مرکزی لنده با دهیار ،شورا ومعتمدین روستای ایدنک برگزار شد(+تصاویر)