طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 29 آگوست, 2019 | کد خبر : 45607 | نویسنده : Mehrju
 • یادداشتی از سیدعلی عباس محدث؛
    

  مردم از گرفتن حق شان در دستگاههای دولتی می ترسند، چون یا باید رشوه بدهند و پارتی داشته باشند و یا در مقابل سیاسی کاران منفعت طلب، سرخم کنند و سر تعظیم فرود آورند.

  عصرزاگرس/سید علی عباس محدث؛ بنام حق

  در جائیکه کمتر کسی قانع می شود که در شرایط کنونی مسئولیت بگیرد و خود را در فضای فشل شده مدیریتی به محکِ قضاوت مردم و جامعه بگذارد، دستگاه قضایی کشور، با درایت و هوشمندی ولی امر مسلمین، به انسانی فاضل، وارسته و مدیری کارآزموده و صادق، حضرت آیت الله رئیسی، واگذار شده و ایشان نیز در اندک زمانِ مدیریت خود، حسرت عدم انتخابشان برای ریاست جمهوری و امید و صلابت از وجود عدلیه ای علمی، مقتدر و توصیه ناپذیر را برای مردمی که در سایه ولایت، افکار عمومی دنیا را به خود معطوف کرده اند، محرز و مسلم نمود.

  همه ملت ایران در مناظره های انتخابات ریاست جمهوری، به عدالت محوری و ولایت پذیری آیت الله رئیسی یقین داشته و گرچه ایشان اکثریت آراء را نگرفتند منتهی در دل آحاد ملت جای داشتند. به هرحال مدیریت صادقانه و عمل گرای ایشان در دستگاه قضا، بدون شک در میان سلسله ای از فشار اقتصادی، تورم و دروغگویی برخی از مسئولان، فسادهای مالی- اداری و اخلاقی و زمین خواریهای گسترده که همگی ناشی از سوء مدیریت در دستگاههای اجرایی است و مکمل این ضعف ها، نمایندگان لابی گرایی که به جای اینکه ناظران قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی باشند، در چرخه ی انتخاب مدیران بی کیفیت و بیسواد استانی و شهرستانی، مستاصل مانده اند، موهبتی عظیم است.

  استان ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و به نحوی بدترین دوران مدیریتی را تحمل می کند. در استانی که پاک دامنی و اصالت مردمش در تاریخ ایران کم نظیر بوده است، به لطف انتخاب های غیره قاعده مند و خارج از وظیفه ی نمایندگاه و دیگر ناظرین، بدنام ترین استاندار را داشتیم.

  در جائیکه شریف ترین، شجاع ترین و مستعدترین جوانان و مدیران را در سطح کشور و خود استان، به حاشیه برده ایم، به همت رایزنیهای نمایندگان و بازیهای پلشت سیاسی شان، ناکارآمدترین مدیران و مسئله دارترین مدیریتها را بر این مردم ولایت پذیر و نجیب، تحمیل کرده اند.

  در جائیکه ولایتمداری مردم استان و زخم های نامهربانه ای که از جنگ تحمیلی بر پیکرشان دارند، ولی، بی مهریها و بی عدالتی های غیر قابل جبرانی را بر آنها وارد کرده اند.

  و اکنون که فضای قضاوت و قانون گرایی ابراهیم زمان، مهر و عطوفت و ایمان به ارزشهای اصیل انقلاب را زنده کرده است، تغییرات اجتناب ناپدیر بوده و همگام با آن توقعات مردم نیز دوچندان است.

  جناب آقای دکتر نگین تاجی؛ ضمن خیر مقدم و آرزوی موفقیت صدچندان شما در مسند قاضی القضات استان، این امید را داریم که با توجه به شناخت کامل و آگاهانه ای که از فضای فکری، سیاسی، اجتماعی و اعتقادی جامعه انسانی استان دارید، لحظه ای از مبارزه با فساد و ناکارآمدیها غافل نباشید.

  هم استانی بودن شما یعنی اینکه حداقل ۵۰ درصد مسیر را رفته اید. آنچه مردم را تحقیر نموده و گاهی از احقاق حق شان نومید کرده است، سیاسی کاری مدیریت استان است. به نیکی از این فضای آلوده فکری- مدیریتی آگاهید و نقش موفقیت آمیز آیت الله رئیسی نیز، در مبارزه با همین شبکه های سیاسی کارانه است.

  انتخاب مدیران نالایق و مسئله دار در هر سطحی، سیاسی است. جذب نیروها در دستگاههای دولتی سیاسی است. توزیع منابع و امکانات، سیاسی است. پرداخت اعتبارات و تسهیلات کم بهره، سیاسی است. عدم پرداخت مالیاتها و عوارض، سیاسی است. توزیع امکانات شهری به محلات و خیابانها، سیاسی است. ضعف دستگاههای نظارتی در برخورد با شبکه های وسیع فساد اداری، سیاسی است. و الی آخر….

  قوم گرایی و طایفه محوری برای خیلی از مدیران از جمله نمایندگان، شکلی قانونی و اجتناب ناپدیر گرفته است.

  در جائیکه باید طایفه و قوم، نقش بازدارنده ای در کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و حمایتهای معیشتی و اقتصادی داشته باشند، اسباب پیشرفت افراد بی کفایت و فرسایش روحیه کارآمدی و تحرک اجتماعی جوانان و همچنین تضییع حقوق مادی و معنوی دولت شده است.

  مردم از گرفتن حق شان در دستگاههای دولتی می ترسند، چون یا باید رشوه بدهند و پارتی داشته باشند و یا در مقابل سیاسی کاران منفعت طلب، سرخم کنند و سر تعظیم فرود آورند.

  مردمی که هزاران شهید و جانباز و آزاده و ایثارگر را فدای انقلاب کردند تا خدمتگزار داشته باشند، متاسفانه، عده ای سودجو و قانون گریز، خود را قیم مردم می دانند و باعث شده اند تا نعمت ولایت و در سایه آن، امنیت و عزت ایرانی اسلامی برای مردم، آنگونه که باید باشد، جلوه ندهد.

  جناب دکتر؛هرجایی فسادی وجود دارد تا رد پای منفعت طلبان سیاسی و دست چپاولگران اقتصادی در آن است.

  هرگاه که شبه ای در خدمت به مردم هست و خیانت به بیت المال صورت می گیرد، حضور اندک اقتدارگرایان و سیاسی کاران حتمی است. همه این ضعف ها و ناراستی ها را با تدبیر و دانش تخصصی تان در فضایی که آیت آلله رئیسی ایجاد کرده اند، قابل حل می دانم.

  یقین بدانید که رسانه های متعهد و ناظر، ولایت مداران شفیق و حق طلب، بزرگان خرد و اندیشه و همچنین جامعه انسانی فهیم، قدر شناس و زجر کشیده ی استان در مسیری که انتخاب کرده اید و اهداف بلندی که برای فساد زدایی استان تبیین نموده اید، در کنار و همراهتان خواهند بود و تا زدودن غبار فساد از مدیریت استان و برداشتن نقاب از رخسار کریه مفسدین، دست بیعت از رهبری و والی عادلش برنخواهند داشت و یقینا از امروز نیز با قدم، قلم و قلب سلیم خود، تنهایتان نخواهند گذاشت.

  ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی جنابعالی در سمت رئیس کل قضایی استان، از خداوند منان، عزت، همت و اقتدار مضاعف جنابعالی را مسئلت دارم.

  سید علی عباس محدث

  امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • هاشمی پور قانون گذاری که اشرافیتی به قوانین مصوب مجلس ندارد/سید ضیاءالدین طبیب زاده
 • اگر مدیر طرح و برنامه داشته باشد، می‌تواند حوزه اش را از بعضی بن بست‌ها خارج کند/نماینده مردم باید آبرویش را برای عزت مردم بگذارد
 • شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد پایگاه تبلیغات عدل هاشمی پور/آقای استاندار مدیرعامل شرکت گاز را عزل کنید
 • نماینده نباید نگاه سیاسی جغرافیایی و نژادی به مردم داشته باشد/من نه برای نان آمدم نه برای نام
 • مستند تراژدی ” شهر من دهدشت ” کلید خورد (+تصاویر)
 • مردم بهمئی حماسه ای دیگر خلق کردند/استقبال از نام آشنای کهگیلویه/چه کسانی به موحد پیوستند (+تصاویر و اسامی)
 • کلنگ زنی جاده لنده به تشان آخرین تازیانه برپیکربی رمق جاده پاتاوه به دهدشت
 • از پیوستن دو چهره سرشناس “اصلاحات” به “حجت الاسلام موحد” تا جدایی لیدر “حاج عدل” وحماسه ای که مردم بهمئی خلق کردند (+تصاویر)
 • جشن گلریزان زندانی محکوم به دیه در دهدشت برگزار شد (+تصاویر)
 • پایانی بر وعده های عدل هاشمی پور/کنتور گاز برای مردم رایگان نیست /واکنش معلم چاروسایی به دروغ های انتخاباتی (+سند)
 • اگر دین ندارید واز قیامت نمیترسید لااقل آزاد مرد باشید/پاسخی به منتقدان عملکرد ۱۶ ساله سید محمد موحد
 • بهمئی دیار روشن تاریخ است به فهم مردم شریف بهمئی و اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ توهین نکنید
 • مردم باید بدانند که دولت با نماینده ضعیف مشورت نخواهد کرد/یک نماینده مجلس باید در برنامه‌های مختلف مشارکت و حضور پررنگی داشته باشد
 • پلمپ ۴ مطب و ۲ موسسه درمانی غیر مجاز در کهگیلویه/تشدید نظارت بر مراکز طب سنتی و مراکز خدمات پوست و مو
 • دستگاهای خدمات رسان برای رفاه حال مردم پای کار ایستادند/ اکثر محورهای کهگیلویه و بویراحمد مشکلی برای تردد ندارند
 • دعوت ۱۱ نونهال گچسارانی به باشگاه استقلال تهران/ایرانمهر و استقلال در مسیر همکاری های بیشتر
 • اعلام حمایت چهره شاخص سیاسی استان از کاندیدای اصلاح طلب انتخابات مجلس یازدهم/نگاه و توجه دکتر بهرامی فرا ایلی و فرا استانی بوده و رویکرد ایشان در برنامه ریزی از پائین به بالا می باشد
 • ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و دندانپزشکی/ تصاویر
 • پرداخت ۲۷ میلیارد ریالی تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد چاروسا
 • جاده باغچه سادات تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد