طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 42600 | نویسنده : خلیل مهرجو
 •   

  فرماندار شهرستان کهگیلویه به اتفاق تعدادی از مدیران شهرستانی، امام جمعه دیشموک بخشدار و مدیران بخش زمان بازدید روستاهای این بخش روستای دلی رفت تا ضمن همدردی موضوع خودکشی بانوی اهل این روستا را بررسی کند.

  در ارتباط با بانوان تهاجمی برخورد می شود/به محض شنیدن خبر جهت بررسی به دیشموک آمده ام/ کارگاه آموزشی در دیشموک برگزار خواهد شد/استاندار جدید به دیشموک سفر میکند

  به گزارش عصر زاگرس، جعفر نیکبخت در این دیدار گفت؛ بعد از شنیدن خبر خودکشی این بانو به اینجا آمده ایم تا ابتدا علت این واقعه را جویا شویم و در این رابطه برای پیشگیری چاره اندیشی شود. فرماندارشهرستان کهگیلویه اظهار داشت؛ متاسفانه خودکشی یکی از آسیب‌های اجتماعی است که آمار آن رو به افزایش است و این آمار در استان ما و در این بخش قابل قبول نیست.
  وی افزود؛ اگر علت خودکشی مشخص شود قطعاً از بروز موارد مشابه پیشگیری خواهد شد ادارات متولی دست به کار خواهند شد و مهارت های لازم را آموزش خواهند داد و می توانیم هم یک کار فرهنگی و هم یک اصلاح رفتاری انجام دهیم.
  نیکبخت تصریح کرد؛ خیلی ها با مشکلات به وجود آمده در زندگی چطور رفتار کنیم و همین با وجود آمدن یاد می شود که آثار آن سالها برجای باقی خواهد ماند.
  وی نقش فرهنگ وارشاد دربحث فرهنگ سازی مهم دانست و گفت؛ با همکاری اداره ارشاد نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیشموک دایره خواهد شد.
  نیکبخت همچنین از حضور استاندار در این بخش خبر داد را گفت: دکتر کلانتری روز پنجشنبه به دیشموک خواهد آمد و ان شالله در خواست مردم این بخش را در حضور استاندار جدید بیان خواهیم کرد.
  وی تصریح کرد؛ استاندار جدید یک مسئول توانمند است به طوری که چندین بار به عنوان مدیر نمونه معرفی شده و انشاالله که از ظرفیت‌های وجود استاندار استفاده کنیم و مشکلات را حل نماییم.
  نیکبخت همچنین از حضور مشاوران در بخش دیشموک خبر داد و اظهار داشت؛ کلاسهای توجیهی، آموزشی و فرهنگ سازی جهت آگاه سازی و آموزش مردم در همه مقاطع سنی در این بخش برگزار خواهد شد.
  فرماندار کهگیلویه یکی از معضلات خودکشی را تهاجمی برخورد کردن آقایان با بانوان عنوان کرد گفت؛ مردان جایگاه زن را پایین می‌دانند و معمولاً مردسالاری حاکم است.
  نیکبخت خطاب به همسر این بانو گفت؛ اگر این بانو بیمار بود باید نسبت به رفع بیماری وی اقدام می شد و در مرحله بعد باردار میشد که متاسفانه به دلیل نبود آگاهی چنین مشکلی به وجود آمد.
  وی افزود؛ ۳خودکشی در یک بخش کوچک قابل قبول نیست و نیاز به بررسی دارد اما مسائل مختلفی از جمله ناآگاهی، مسائل عشقی نحوه برخورد و فقر باعث بوجود آمدن این خودکشی‌ها میشود.
  فرماندار شهرستان کهگیلویه احداث مراکز مشاوره، کارشناس مشاوره در مدارس، فعال کردن NGO ها ، راه اندازی ارشاد، استفاده از ظرفیت بانوان را ازکارهای در دست اقدام خود بیان کرد.
  وی عنوان کرد؛ امیدواریم منبعد شاهد بروز چنین مشکلاتی در بخش دیشموک نباشیم و جهت به دست آوردن سلامتی این بانو همکاری لازم را انجام خواهیم داد.
  نیکبخت در پاسخ به سوال این که راه ارتباطی مشکل دارد گفت؛ این جاده مورد بررسی قرار گرفت به زودی با احداث پل ها مشکل راه ارتباطی حل خواهد شد ولی مکاتبه ای جهت رفع مشکل شبکه تلویزیون با ما انجام نشده است.

  عدم توجه به بانوان یکی از معضلات مهم است

  امام جمعه دیشموک نیز در این رابطه اظهار داشت؛ نیاز از کلاس های آموزشی جهت تحکیم بنیان خانواده در دیشموک برگزار شود و این موضوع به صورت جدی بررسی شود.
  حجت الاسلام راوند گفت؛ متاسفانه در بخش نگاه بدی نسبت به بانوان وجود دارد عدم توجه به نظر بانوان یکی از معضلات است و نیاز به فرهنگ سازی دارد.
  وی با بیان اینکه زن و مرد مکمل هم هستند تصریح کرد؛ بودجه‌های فرهنگی استخدام مشاورین برای بخش دیشموک می‌تواند در بهبود این آسیب کمک کند و ما با تمام توان جهت همکاری آمادگی داریم.
  وی از وظیفه سنگین پدر خانواده نسبت به فرزندان خود گفت و ادامه داد؛ امیدواریم این اتفاق به وجود آمده در ذهن دو فرزند این بانو نماند و نیاز است به فرزندان بیشتر اهمیت دهیم.
  راوند افزود؛ خودکشی از نگاه دینی هم ثمره خوبی ندارد و باید در این زمینه خانواده‌ها را آگاه کنیم تا شاهد خودکشی نباشیم.

  شورای فرهنگ وعمومی در دیشموک برگزار می شود/ حضور مسولان در مناطق محروم مداوم باشد


  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت؛ صداقت در نوع رفتار مردم دیشموک مثل همیشه مشخص است به طوری که وقتی از شوهر این بانو علت علت خودکشی سوال میشود بدون از شیله و پیله و با صداقت موضوع را بیان می کند.
  سید ایرج کاظمی عنوان کرد؛ یکی از دغدغه‌های مردم احداث نمایندگی دیشموک است که با توجه به اختلافات درون بخش تا الان دایر نشد ولی انشالله به زودی نمایندگی ارشاد راه اندازی خواهد شد.
  وی اظهار کرد؛ طی روزهای آینده جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش دیشموک برگزار خواهد شد و در این جلسه مباحث مربوط به حوزه فرهنگ مصوب و اجرا خواهد شد.
  کاظمی جو افزود؛ حضور مسئولان در بین مردم باید مداوم باشد و نباید صرفا به خاطر یک اتفاق ناخوشایند حضور یابند و بعد از مدتی به فراموشی سپرده شود.
  وی با بیان اینکه مردم از فقر فرهنگی رنج می برند اظهار داشت؛ کمیته امداد کار فرهنگی انجام میدهد اقدام به توزیع اقلام در روستاها می کند و کافیست یک خانواده نیازمند از حمایت کمیته در این روستا بهره مند نشود و همین جرقه یک اتفاق ناخوشایند است.
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وی با بیان اینکه تقویم فرهنگی در بخش دیشموک تهیه شود گفت؛ باید یک کارگروه تخصصی تشکیل شود و چند اداره جهت همکاری محور شوند.
  وی تصریح کرد؛ لیست روستاها توسط بخشدار در اختیار فرهنگ و ارشاد، بهزیستی و شبکه بهداشت قرار گیرد تا هر کدام با معرفی مشاور در روستاها اقدام به مشاوره در زمینه های مختلف کنند.

  اعتبارات آسیب های اجتماعی کهگیلویه مشخص نیست/مردم دیشموک شایسته خدمات هستند/خدمات دولت نادیده گرفته نشود/۲هزار و۴۰۰ خانوار درکهگیلویه تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند

  رئیس بهزیستی شهرستان کهگیلویه در دیدار با این خانواده اظهار داشت؛ مردم دیشموک شایسته خدمات هستند ولی نباید خدمات دولت نادیده گرفته شود.
  جهانگیر افشانده افزود؛ در بحث خدمات بهترین خدمات در حوزه فقر و محرومیت در دولت تدبیر و امید ارائه شده است و خدمات دولت مربوط به این نظام است.
  وی گفت؛ ۲۴۰۰ خانوار در سال ۹۶ و ۹۷ در حوزه کهگیلویه تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته است دولت تدبیر و امید بیش از ۵۰۰۰ نفر تحت پوشش قرار گرفتند.
  وی با بیان اینکه در بحث آسیب های اجتماعی باید در دیشموک کار شود گفت؛ در سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در بحث آسیب های اجتماعی به استان ما اختصاص یافت اما هنوز سهم حوزه کهگیلویه از این اعتبار مشخص نشد.
  افشانده عنوان کرد؛ در بحث روانشناسی متقاضیان مرکز مشاوره، مرکز ترک اعتیاد از طریق بهزیستی اقدام کنند تا این مراکز در بخش احداث شود و کسانی که وضعیت مالی مناسبی ندارند و احتیاج به مشاوره دارند هم از طریق یاری برگ هزینه آنها پرداخت می شود.
  رئیس بهزیستی کهگیلویه افزود؛ از طریق چنین مراکزی می شود مهارت ها و طرحهای آگاه‌سازی را به مردم ارائه دهیم.

  نبود مشاور بانوان در بخش یکی از مشکلات مهم است/ ادارات پای کار باشند

  مشاور بانوان فرماندار کهگیلویه در روستای دلی گفت؛ نبود مشاور بانوان در آموزش و پرورش و بخش یکی از مشکلات مهم است که نیاز است رفع شود.
  حمیده زعیمی اظهار داشت؛ به یک کارگروه نیاز داریم روستا ها را در بحث فرهنگ سازی وآموزش پوشش دهیم.
  وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته برای سومین بار به دیشموک آمده‌ام افزود؛ بحث فرهنگ سازی و آموزش مختص یک اداره نیست و باید همه ادارات پای کار باشند.
  زعیمی تصریح کرد؛ حضور مددکار مشاور و یک تیم قوی جهت حضور در روستاهای این بخش نیاز است.
  مشاور فرماندار کهگیلویه عنوان کرد: امیدواریم شاهد اتفاقات ناخوشایند در این بخش نباشیم.

  مشکلات خانوادگی باعث به وجود آمدن خودکشی شده است

  همسر بانوی اهل روستای دلی

  همسر بانوی اهل روستای دلی که اقدام به خودکشی کرده بود به خبرنگار مار گفت؛ بیش از ۸ سال است من زندگی می کردم و صاحب دو فرزند نیز می باشم.
  وی افزود؛ به دلیل مشکلات خانوادگی خانم اقدام به خودکشی نمود ۴ لیتر گازوئیل چه در انبار موجود بود اقدام به خودکشی نموده است.
  وی ضمن گلایه از وضعیت راه ارتباطی گفت: چون باد شدید می وزید به زحمت خانمم را خاموش کردیم و به دلیل فاصله زمانی با مرکز شهرستان به زحمت وی را به دیشموک و سپس به دهدشت انتقال دادیم.
  این جوان اهل روستای دلی ضمن تشکر از حضور فرماندار و مدیران اظهار کرد؛ همسرم حامله بود و فرزندم فوت شد ولی امیدوارم حداقل همسرم دچار مشکل نشود (گریه شوهر خانم ،فرماندار، رئیس ارشاد وبهزیستی) و به آغوش خانواده باز گردد.

  امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرماندار شهرستان لنده از پروژه پل تراب
 • اختصاص ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های عمرانی شهرستان چرام
 • راه اندازی اداره کار در شهرستان چرام
 • دستور وزیر برای تخصیص اعتبار به جاده های کهگیلویه و بویراحمد
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • درسی که فرماندار کهگیلویه به همه فرمانداران استان داد/اقدام ارزشمند نیکبخت وشیوه برخورد با منتقد خود
 • انتقاد دهیار القچین سفلی از بخشدار مرکزی چرام
 • خواسته های مردم روستا از فرماندار/تدابیر نیکبخت برای رفع مشکلات محروم ترین روستای دیشموک/نیکبخت؛ مدیران در بین مردم باشند
 • قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای تخصیص درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به استان
 • سرمایه گذاری وزارت نفت در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • بزرگترین همایش پیاده روی شبانه استان با حضور بیش از ۲ هزار نفر در شهرستان چُرام/تصاویر
 • دیدار رئیس وکارکنان اداره تامین اجتماعی شهرستان کهگیلویه با امام جمعه شهرستان درهفته تامین اجتماعی/تصاویر
 • اجرای برنامه های ویژه کمیته امداد امام (ره) بخش سوق در دهه کرامت
 • پیام تبریک بخشدار دیشموک بمناسبت هفته بهزیستی
 • کسب مقام اول و سوم کشوری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین (+ تصاویر)
 • استقلال بهبهان برای دومین سال متوالی دست خالی از سوق برگشت
 • کوهی سوق:بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب
 • توضیحات فرماندار کهگیلویه درخصوص بازدید نماینده بویراحمد ودنا از آجم دیشموک
 • آیین استقبال باشکوه ازپرچم متبرک حرم مطهرامام رضا (ع) وخادمین آستان قدس رضوی درشهرسوق (+تصاویر)
 • برپایی تئاتر خیابانی پهلوان وپرده خوان در شهرستان چرام /تصاویر