طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ خرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 41903 | نویسنده : حیات لایقی
 •   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر زاگرس؛ اخیراً جلسه ای با موضوع آسیب های اجتماعی منطقه دیشموک با حضور مدیران کل استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیریت احمدی استاندار این استان در مرکز استان تشکیل شده است . در این جلسه که دومین جلسه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بخش دیشموک بود استاندار دستور سریع سفر […]

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر زاگرس؛ اخیراً جلسه ای با موضوع آسیب های اجتماعی منطقه دیشموک با حضور مدیران کل استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیریت احمدی استاندار این استان در مرکز استان تشکیل شده است . در این جلسه که دومین جلسه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بخش دیشموک بود استاندار دستور سریع سفر مدیران کل به بخش دیشموک را ابلاغ کرده بود .
  حبیبی بخشدار دیشموک حضور مدیران کل را در سطح بخش به تأکید استاندار دانست و گفت : این تعداد از مدیران کل و کارشناسان جهت بررسی مشکلات این بخش ضمن تشکیل جلساتی در سالن جلسات بخشداری و دیگر ادارات از روستاهای بخش بازدید کردند.

  مدیر کل امور بانوان و خانواده در استانداری هم در سفری که به دیشموک داشت ضمن سرکشی از خانواده هایی که خودکشی داشتند از مکانهایی برای جایگاه احداث خوابگاه شبانه روزی دخترانه دیدن کرد .
  خانم صفایی در جلسه ای که در بخشداری با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان کهگیلویه ، مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان و اعضای شورای اداری بخش برگزار شد به آسیبهای اجتماعی منطقه اشاره کرد و گفت : کدام یک از شما تاکنون به امور بانوان استانداری مکاتبه یا مراجعه داشتید ؟ اینجاست که من باید مطالبه کنم .
  وی با اشاره به اینکه سال ۹۶ برای خوابگاه شبانه روزی در دیشموک همکاری صورت نگرفت و معارضاتی بوجود آمد گفت : اکنون اگر مشکل زمین حل شود کلنگ خوابگاه شبانه روزی به زودی به زمین زده خواهد شد .
  ایشان افزود : چنانچه در مورد اهدای زمین همکاری صورت گیرد یک سالن ورزشی و یک استخر برای بانوان منظور خواهد شد .

  مدیرکل کمیته امداد در این سفر با در اولویت قرار دادن مسکن مددجویان مناطق محروم بخش گفت : باید در خصوص موانع ایجاد شده جهت ساخت و ساز در روستاها و صدور مجوز برای پروانه ساخت جلسه ای با مدیران کل بهزیستی ، منابع طبیعی ، بنیاد مسکن و معاون عمرانی و برنامه‌ریزی استانداری تشکیل گردد.
  مبشری از برگزاری کلاس های مشاوره ای و فرهنگی در روستاهای بخش دیشموک خبر داد و گفت در خصوص آگاه‌سازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از اساتید و مشاوران خانواده در برگزاری این کلاس های آموزشی دعوت شد.
  وی به برگزاری اردوهای تفریحی آموزشی برای نوجوانان روستاهای محروم این منطقه از قبیل رودسمه ، پای پر ، سرگچ و دیگر روستاهای محروم اشاره کرد و گفت: با ارسال اطلاعات جامعی از مددجویان بویژه افراد زمین گیر و بیماران صعب العلاج در قالب فرم بانک اطلاعاتی نیازهای آنان توسط رئیس کمیته امداد بخش دیشموک به اداره کل ، کمک به آنان در کمترین زمان ممکن صدور خواهد گرفت .

  مدیرکل بهزیستی هم در سفری که به دیشموک داشت مهمترین برنامه خود را اشتغال در این منطقه دانست و گفت: با کمیته فنی اشتغال هماهنگی شده و تسهیلاتی برای اشتغال‌زایی مددجویان بهزیستی در این منطقه در نظر گرفته می‌شود که بدون هیچ گونه محدودیتی وام به آنها پرداخت خواهد شد.
  افشارمهر در این خصوص تصریح کرد : این وام ها بالای ۳۰۰ میلیون ریال و با سود ۴ درصد می باشد و بعد از اینکه وام را دریافت نمودند همچنان تحت پوشش بهزیستی نیز خواهند ماند.
  وی با اشاره به اینکه پروانه ساختمان برای معلولین رایگان می باشد افزود : کمک هزینه هر مورد ازدواج هم ۵ میلیون ریال می‌باشد که به حساب هر زوج تحت پوشش واریز خواهد شد .

  مدیرکل امور عشایری استان هم ضمن بازدید از جاده عشایری در حال احداث بردکر رودریش گفت: یک دستگاه لودر برای اصلاح و بازگشایی این مسیر و یک دستگاه لودر دیگر جهت بازگشایی راه‌های عشایر منطقه سبزمیر ، بناری و برفکون در نظر گرفته شد که در سریع ترین زمان ممکن برای اعزام به منطقه اقدام خواهد شد.
  علی پور در حاشیه این بازدید از پرداخت تسهیلات به مناطق عشایری این بخش خبر داد و گفت : عشایر می توانند تسهیلاتی با سود ۴ و ۱۰ درصد دریافت نمایند .
  وی با توجه به عدم دریافت سهمیه آرد عشایری این منطقه در سنوات گذشته از اختصاص سهمیه آرد به این منطقه خبر داد و گفت: در اسرع وقت اقدامات لازم انجام می‌گیرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم در این سفر یک روزه به دیشموک از لکه گیری محور اصلی دیشموک قلعه رئیسی و نیز دیشموک درغک و اسفندان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه یک دستگاه لودر در حوزه آجم مشغول بازگشایی محورهای روستایی می باشد ، یک دستگاه دیگر لودر و یک دستگاه گریدر جهت بازگشایی بقیه محورهای مواصلاتی بخش در نظر گرفته شد که به محض برگشت برای اعزام این دستگاهها اقدام خواهم کرد .

  کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش هم با دستور مدیر کل آموزش و پرورش سفری دو روزه به این منطقه داشتند .
  مشیری رئیس اداره مشاوره ، داستار رئیس اداره مراقبت های اجتماعی و لیاقت رئیس مرکز مشاوره اداره کل آموزش و پرورش از تمامی روستاهای بخش دیشموک سرکشی نموده و از خانواده های دانش آموزان ترک تحصیل در این منطقه دیدار کردند و مشکلات این دانش آموزان را پیگیری نموده اند که تعدادی از این دانش آموزان را به کلاس درس برگرداندند.
  کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش که علت ترک تحصیل دانش آموزان را از خانواده های آنان جویا شدند نبودن امکاناتی از قبیل : فقر اقتصادی ، نبود مسیر ارتباطی مناسب ، نبود خوابگاه شبانه روزی در مرکز بخش و مهمتر از همه ازدواج‌ این دانش‌آموزان دانستند.
  این کارشناسان علاوه بر جلساتی که در اداره آموزش و پرورش منطقه جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داشتند دیداری نیز با بخشدار دیشموک داشتند که آمادگی اداره کل آموزش و پرورش برای هر نوع همکاری در این منطقه را اعلام داشتند ‌.

  بخشدار دیشموک در خصوص مدیرانی که به دستور استاندار به منطقه دیشموک سفر داشتند گفت : در جلسه ای که به عنوان کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دیشموک با مدیریت استاندار در استان برگزار شده بود احمدی از مدیران کل خواست تا به این منطقه سفر کنند و پیگیر مشکلات مردم باشند .
  حبیبی با اشاره به اینکه در این ماه تعدادی از مدیران کل چه قبل از جلسه استاندار و چه بعد از جلسه به این منطقه سفر کردند لازم است به آنان اشاره و از این مدیران تقدیر و تشکر شود افزود:
  خانم صفایی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ،
  مبشری مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) ،
  افشار مهر مدیرکل بهزیستی ،
  علیپور مدیر کل امور عشایری ،
  نصیری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ،
  کریمی مدیر کل بیمه تامین اجتماعی ،
  نژاد صفوی مدیر کل راه و شهرسازی ،
  جنتی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه ، از جمله مدیران کلی بودند که در این ماه به بخش دیشموک سفر داشتند و از نزدیک پیگیر مشکلات مردم بودند .

  ابرچسب ها :
  امروز جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ثبت گهواره لری ( ته ته )در فهرست آثار ملی
 • همایش آموزشی – بصیرتی ناظرین دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان بهمئی برگزار گردید + عکس
 • تکذیب خبر رفتن استاندار به تهران/کلانتری هم اکنون در دهدشت است/دلیل لغو جلسه شورای اداری از زبان تقوی
 • نامه ای به استاندار کلانتر/ مسلم آزادی
 • سفر استاندار جدید به بخش دیشموک/حرف های مردم روستاهای “چندار” و” سرگچ” با کلانتری (+فیلم وتصاویر)
 • اقدامی زیبا در مدارس دیشموک به همت سمن بلادشاپور و با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده در استانداری
 • لزوم مبارزه مستمر با اعتیاد و مواد مخدر
 • همایش پیاده روی خانواده به مناسبت هفته محیط زیست در دهدشت برگزار شد (+تصاویر)
 • فرماندار کهگیلویه به روستای دلی دیشموک رفت (+تصاویر)
 • تلاش ما برگزاری انتخابات سالم و رقابتی با مشارکت حداکثری است
 • آزمون انتصاب و انتخاب مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با حضور کارشناس گروههای آموزشی متوسطه استان برگزار گردید + عکس
 • پیش بینی و پیشگیری مشکلات ملاک ارزیابی هوشمند از مدیران/به مسئولیت به عنوان طعمه نگاه نشود/محتوا ساز ومدیریت کننده فضای مجازی باشیم/اعتماد مردم، امید و نشاط اجتماعی ارجح است/صرفه جویی، نظم و انضباط سرلوح کارباشد
 • کمال دولتخواه و خودبزرگ بینی های کاذب/ از دعوت بدون نتیجه وکیلی و افطاری جنجالی گرفته تا مصاحبه به ظاهر تصادفی برای جلب توجه استاندار/ انتقاد از محمود منطقیان و قادرلاهوتی تا عدم شایسته دانستن کامرانی، دهبانی و خسروی برای کاندیداتوری
 • مراسم تودیع ومعارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد/نیکبخت؛ دانشگاه محل سیاسی بازی نیست (+تصاویر)
 • اولین خواسته استاندار جدید از مدیران کهگیلویه و بویراحمد / گزارش تصویری از روز اول مدیریت کلانتری
 • مراقب کلاهبرداران در سایت های شیپور و دیوار باشید/کاربران به افراد غریبه در فضای مجازی اعتماد نکنند
 • به بهانه خودکشی بانوان در دیشموک، من یک زنم…../طیبه دیلگونی
 • مدیرکل جدید امور روستایی و شوراها استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد/مراسم تودیع ومعارفه در حال برگزاری است (+عکس)
 • گره ای که بعد از ۲۶ سال به دست فرماندار کهگیلویه باز شد
 • مراسم تکریم ومعارفه استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد/ کلانتری رسما استاندار شد (+تصاویر)