طراحی سایت و قالب وردپرس
خدا بیامرزتش
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 28 مه, 2019 | کد خبر : 41613 | نویسنده : سیروس بزمی
 •   

  پس از انتشار کلیپی از وضعیت اسفناک زنی به نام مخمل در فضای مجازی، سید علی سینا رخشنده مند عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و مدرس دانشگاه های تهران متنی به این پایگاه خبری فرستاد.  به گزارش پایگاه خبری عصر زاگرس، پس از انتشار کلیپی از وضعیت اسفناک زنی به نام مخمل در فضای مجازی، سید علی سینا رخشنده مند عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و مدرس دانشگاه های تهران متنی به این پایگاه خبری فرستاد که به شرح ذیل است:

  با عرض تسلیت شهادت مولی الموحدین علی(ع)

  ترسم از شرک است، این شرک جلی است
  ورنه می گفتم: خدای من علی است
  آن سحرگاهی که فرقت شد دو نیم
  طفل نوپای عدالت شد یتیم

  عامل فقر به عنوان یک پدیده و واقعیت ناخوشایند اجتماع است و اصل دین اسلام فقر و تنگدستی را جزو یکی از مصیبت های بزرگ و از جمله بلاهای جامعه بشری که تا سرحد نابودی آن تاثیر دارد، معرفی نموده است و ریشه کنی آن از اجتماع را اصلی ترین هدف و وجهه همت خود قرار داده است.
  پیامبر اسلام (ص) که بنیانگذار مکتبی است که همه ما مسلمانان به آن اعتقاد راسخ داریم فرموده است: “من لا معاش له لا معاد له” کسی که زندگی مادی ندارد زندگی معنوی هم نخواهد داشت.
  امام علی(ع) چنین توصیه می فرمایند:
  خدا را خدا را درباره ی طبقات فرودست که هیچ چاره ای ندارند: از مساکین و محتاجان، سختی کشیدگان و زمین گیران.
  از دید آن حضرت؛ فقر همان مرگ بزرگ است.

  وجود فقر شدید و وسیع در یک جامعه، نشانه ناسالم بودن طرز کار نظام اقتصادی و شکست آن از نظر تأمین عدالت اجتماعی است. پیدا شدن فقیر و زیستن افراد زیر خط فقر مبین این حقیقت است که جامعه نتوانسته به میزان کافی، کار و فرصت اشتغال با درآمد مکفی برای جمعیت خود ایجاد نمایند.
  از همین روی؛

  زیر خط فقر اینجا صف کشیدند مردمان

  هی اضافه می شود جمعیت محتاج نان

  در استان ما نیز علیرغم کاهش قابل توجه حجم فقر در دوران بعد از انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران قبل از انقلاب، ملاحظه می‌شود که هنوز به علت توسعه نیافتگی و تزلزل ساختارهای اقتصادی – اجتماعی و عدم تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده در برنامه‌های میان مدت توسعه از یک سو و وجود فشارهای تورمی‌ شدید و فقدان مکانیسم‌ها و روش‌های مناسب حمایتی برای برخورداری جامعه از امکانات و فرصت‌های برابر که موجب توزیع نابرابر درآمدها و ثروت میان اقشار جامعه گردیده منجر به تشدید فقر و گسترش شکاف‌های درآمدی در سالهای اخیر شده و به عنوان مهم‌ترین معضل اقتصادی – اجتماعی استان نمود پیدا کرده است.
  و نتیجه آن شده است که نباید می‌شد. نمونهٔ آن دختر خردسال پاکبان دهدشتی بود که دل همه را بدرد آورد و احساسات همه را جریحه دار نمود. همان زمان عرض کردم که صد البته این یک نمونه از صدها موارد اینچنینی است که در استان ما وجود دارد.
  وحقیقت این است که اگر کسی به جد دنبال چنین موارد بگردد و مورد مداقه قرار دهد مواردی اسفناک تر از این وجود دارد. که امروز مورد به مراتب اسفناک تر از آن “سرکار خانمی از روستای سرگچ بخش دیشموک بود که آه از نهاد همه بلند کرد و چه بسا در آینده مورد اسفناک تر از این نیز پیدا شود.
  به هر روی باید از اصحاب رسانه و بخصوص دست اندرکاران سایت وزین کبنانیوز و دیگر عزیزانی که در اطلاع رسانی و نشر مطالب اینچنینی همت کرده‌اند سپاسگزار بود.

  تلنگر و هشداری به مسئولان استانی ما بود تا واقف شوند و بدانند برای اینکه توسعه و پیشرفت در جامعه ای‌ شکل گرفته و به ثمر برسد، لازمهٔ آن، در عقلایی شدن معرفت‌ها و وقوف افراد، ترویج روحیهٔ همه خواهی افراد برای عضویت در جامعه و مشخص شدن روابط آنان به روابطی معلوم، مشخص و منظم خواهد بود.
  در این صورت می‌توان از نیروی انسان‌ها و توان عظیم و بالقوه آنان و از جمله، سرمایه‌های آنان بهتر استفاده کرد، این امر می‌تواند بهره وری بهتر و کارآمد تر سرمایه و تکنولوژی مواد و انرژی را نیز شکل داده و روش‌های برخورد با مسائل و مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی و اقتصادی و… را بهبود بخشند.

  متاسفانه نمونه‌های فقر در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیارند، اما چیزی که در میان مشکلات بسیار کم است، راه حل و توجه دولت مردان این استان است که در مواردی بعضاً بیشتر به فکر حفظ صندلی و کرسی خود و حفاظت از موقعیتشان هستند تا تلاش برای حل مشکلات و خدمت به مردم.
  سحر دیدم درخت ارغوانی
  کشیده سر به بام خسته جانی

  به گوش ارغوان، آهسته گفتم
  بهارت خوش که فکردیگرانی.

  رسالت بهزیستی و کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد چیست و چه کسانی را تحت حمایت و پوشش خود قرار داده اند؟ و صد البته که در این بین نه تنها کمیته امداد و بهزیستی بلکه تمامی نهادها و و سازمانهای دیگر مقصرند.
  فرق است بین آن که 《گلیم خویش بدر می برد ز موج》؛ تا کسی که 《سعی می کند که بگیرد غریق را》
  شمع محفل شاهان شدن ذوقی ندارد

  خوش آن شمعی که روشن می کند ویرانه ای را…
  مطمئن باشید از آغازی که در آرامش سرمدی، هستی می پذیرد تا پایانی که به جاودانگی می پیوندند، هیچ چیزی تلخی زندگی را در کام بشریت شیرین نمی کند، مگر عشق ورزی به انسان ها و دیدن خنده و شادی آنها.
  زمامداران امور در استان کهگیلویه و بویر احمد هیچ گاه سعی نکرده اند تا به فقر به صورت ریشه ای و بنیادی نگاه کنند و هیچ وقت تلاش مسئولین در جهت از بین بردن این پدیده شوم به صورت ریشه ای نبوده است، بلکه اکثر تلاش‌ها یا در حد حرف و شعار و وعده بوده است و یا در چارچوب برخی کمک‌ها خلاصه شده و بس.
  به علت‌ها توجهی صورت نمی‌گیرد و سعی نمی‌شود تا عوامل بروز فقر در استان ریشه کن شود و کمک‌ها همیشه به صورتی انجام می‌شود که نه تنها فقر از بین نرفته، بلکه م‍ردم را به وابستگی و نیاز همیشگی کشانده است.

  به هر رویاز دلسوزان واقعی استان مانند نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت الله ملک حسینی انتظار می‌رود که بدون در نظر گرفتن هر نوع ملاحظات با مدیران بی تفاوت، بی اعتنا و کم کار و احیاناً متخلف قاطعانه برخورد نموده و انتظار اقدام‌های سازنده بیشتری از نماینده عالی دولت در استان یعنی استاندار محترم می‌رود.

  این حداقل انتظار مردم محروم این استان از نمایندگان مقامات ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
  سرانجام آنکه:
  همهٔ ما (هم مردم و هم مسئولان) باید در راه زودن فقر و توسعه استان، دامن همت بر کمر زده و دست در دست هم دهیم تا دیار و میهن عزیز خویش را کنیم آباد


  شنیدم که پیری به راه حجاز

  به هر خطوه کردی دو رکعت نماز

  چنان گرم رو در طریق خدای

  که خار مغیلان نکندی ز پای….

  یکی هاتف از غیبش آواز داد

  که ای نیکبخت مبارک نهاد

  مپندار اگر طاعتی کرده‌ای

  که نزلی بدین حضرت آورده‌ای

  به احسانی آسوده کردن دلی

  به از الف رکعت به هر منزلی

  ابرچسب ها :
  امروز پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مرگ سه جوان بر اثر تصادف خونین پژو پارس و زانتیا در یاسوج
 • واکنش آب وفاضلاب کهگیلویه وبویراحمد به خبر عصرزاگرس/عزم‌ جدی آب و فاضلاب استان برای حل اساسی مشکل رسوب در شبکه توزیع آب آشامیدنی شهر سوق
 • افزایش چشمگیر کرونا ویروس در شهرستان گچساران در دو روز گذشته
 • بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/عزم جدی رئیس جدید برای خدمت وخبر خوش برای مردم قلعه رئیسی (+تصاویر)
 • پیام تسلیت سرپرست بیمارستان شهید دکتر جلیل به مناسبت سالگرد رحلت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • اعزام نیروهای تخصصی آتش نشانی و تجهیزات شهرداری تهران برای مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع در کهگیلویه و بویراحمد
 • پیام تسلیت استاندار به مناسبت سالگرد رحلت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • پیام تسلیت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی( ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد
 • مبتلا شدن شبکه آب رسانی شهر سوق به بیماری سنگ کلیه
 • در نشست نماینده کهگیلویه بزرگ با مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس چه گذشت
 • دیدار نماینده بهبهان و آغاجاری با مسئولان کشوری و استانی/تصاویر
 • پیام تسلیت نماینده بهبهان و آغاجاری به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره) و سالروز قیام خونین پانزده خرداد
 • عادی سازی کووید ۱۹ در کهگیلویه وبویراحمد خطرناک است/ برپایی چادر در مراکز گردشگری استان ممنوع است/ کرونا ویروس شوخی بردار نیست/
 • سریال ادامه دار عدم نظارت در پتروشیمی دهدشت/بخشی از دیوارهای پتروشیمی تخریب شد(+تصاویر)  
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی مدیرکل پشتیبانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شد
 • اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم توسط سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه
 • فرماندار کهگیلویه؛آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز دوباره مهار شد
 • احتمال وقوع دور جدید آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس / ستاد بحران تامین امکانات اطفای حریق را جدی بگیرد
 • خائیز درکنار ضعف فرماندار و مدیریت بحران توان نفس کشیدن ندارد
 • تلاش نماینده کهگیلویه و نشست نمایندگان زاگرس نشین درباره آتش سوزی جنگل های زاگرس نتیجه ای خواهد داشت؟
 •