طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 41131 | نویسنده : خلیل مهرجو
 •   

  در همه سال هایی که استان کهگیلویه و بویراحمد از قافله توسعه عقب مانده است، حاشیه ها و سیاست زدگی ها وقت اصلی تصمیم گیران، خواص و حتی مردم عادی را به خود گرفته است.

  عصرزاگرس/انتخاب جانشین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان جدیدترین حاشیه ای است که در پی مصاحبه یکی از گزینه های کسب این مسئولیت به وجود آمده است.
  خانم ماحوزی یکی از این گزینه ها بود که صبح یکی از روزهای اردیبهشت برای جلب موافقت علی محمد احمدی، راهی ساختمان استانداری شد.
  هر کس نداند اما مردم کهگیلویه و بویراحمد می دانند که به لحاظ جایگاه اداری و بسته به اعتقاد و اعتماد شخص استاندار، مدیرکل حوزه ریاست از جایگاه ویژه ای در استانداری برخوردار بوده و حتی با رویکردی که احمدی برای اداره این استان دارد و اختیارات و جایگاهی که به حوزه ریاستش داده است، مجتبی مرادی قدرتش و نفوذش از معاونین هم بالاتر است.
  احمدی اهل مشورت پذیری است و عمده کارهای روتین اداره یک استان را به دست مدیران جوانش داده که می توان ادعا کرد که این اعتماد تاکنون پاسخ داد.
  از همه این ها که بگذریم، این اختیارات را استاندار به او تفویض کرده تا خودش درگیر کارهای زمانبر درون سازمانی نشود و به کارهای کلان بپردازد؛ استراتژی که تا اینجای کار بد از آب درنیامد و علی محمد احمدی خیلی خوب، خودش را از کوران حواشی سیل آسای این استان دور کرد تا مدیر جوانش با تیم جوان اطرافش بتوانند این حواشی و تنوع خواسته ها و انتظارات را مدیریت کنند.
  حالا این خانم که ردای مدیریت پوشیده بود، به دیدار مدیرکل حوزه استاندار و استاندار می رود تا ورنداز شود که آیا شایسته نشستن بر صندلی فرهنگ این استان هست یا نیست؟
  اما گویا این بانو هنوز نیامده بازار حواشی را داغ کرده و در اولین روز حضورش در استان علاوه بر اظهارات جنجالی اش نسبت به فرهنگ و هنر مردم استان و اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استانداردهای لازم برای خدمت را ندارد دست به فرافکنی های زیادی زده است که هنوز پشت پرده ها و دلایل آن نامعلوم است.
  فارغ از شیوه های رایج انتخاب مدیران، اما در مواجهه با این گزینه مدیرکلی، نیز همانند روال گذشته برخورد شد و واقعیت های استان به وی گوشزد شد تا فردا بهانه ای برای کارهای نکرده اش نیاورد؛ قطعا او باید موانع مدیریتش در این استان را می دانست.
  گویا خانم مدیرکل با این ذهنیت به استان آمده بود که فقط سلام و علیکی کند و حکمش را بگیرد و کارش را شروع کند؛ این را می شود از اولین گلایه اش از عدم استقبال رسمی در ورودی شهر و عدم بدرقه اش از استانداری با تشریفات ویژه ( که مختص وزرا و مقامات ارشد استان است) متوجه شد.
  خبرهای غیررسمی از استانداری نشان می دهد که خانم ماحوزی آن مدیری نبود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دنبال او بود و همین زمینه بروز حواشی شد.
  اخبار پیرامونی خانم ماحوزی در بوشهر به شدت رصد می شود و او هرگز نمی خواهد افکار عمومی تصور کنند او احیانا در مصاحبه رد شده است برای همین دست به یک تحرک زیرکانه رسانه ای زد.
  فردی که در کهگیلویه و بویراحمد، خانم ماحوزی را راهنمایی کرد، کارش را در حاشیه سازی خیلی خوب بلد بود و نسخه او نه تنها در بوشهر و برای آبروی سیاسی و مدیریتی او بلکه در همین استان و برای تخریب مدیرکل جوان و مقتدر استانداری هم کارایی داشت.
  البته نوع مدیریت مجتبی مرادی در اداره این استان بدون شک مخالفانی دارد که او را برای خود و پیشبرد اهدافشان یک مانع می دانند برای همین از به وجود آوردن این دست حواشی برای او استقبال می کنند.
  در همین راستا به سراغ این مدیر جوان رفتیم تا واکنشش را به این حواشی جویا شویم.
  مرادی به خبرنگار ریواس گفت که من به فرافکنی ایشان پاسخی نخواهم داد چرا که معتقدم استان کهگیلویه و بویراحمد در این برهه زمانی بیش از هر چیز دیگر نیازمند آرامش است.
  مدیرکل حوزه استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: اما با رعایت احترام و بدون ذکر دلایل و واکنش به این سخنان کذب، ایشان را به وجدانشان ارجاع می دهم و برایشان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.امیدوارم این سطحی نگری و‌کوته بینی ها ما را از رسالت واقعی مان که خدمت به مردم است دور نسازد.

  ۳ نظر برای “ماحوزی مدیری نبود که استانداری دنبال آن بود/حرکت زیرکانه ماحوزی ومظلومیت مرادی/یک بانو با شگرد رسانه ای یک استان را به هم ریخت/پاسخی به اظهارات ماحوزی”
  1. ناشناس گفت:

   حقیقتا مدیر کل حوزه استانداری مردم استان به خصوص اصلاح طلبان را به تمسخره گرفته!!!!!!!!!!
   باید گفت جناب حریم خودت را بشناس ! صبر ما هم حدی دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. kd_dehdasht@yahoo.com گفت:

   حرف حق همیشه تلخه چون خانم مدیر کل این باند بازی ها رو دید ول کرد دقیقا مثل یکی از آشنایان خودم که با همین صحنه روبرو شد و پست نگرفت الان مدیر کل تهران هستش

  3. ناشناس گفت:

   عصر زاگرس لطفا برای دفاع از یک فرد ویا یک تیم مدیریتی با ابروی استان بازی نکنید به قول گاندی اگر جسارت بیان حرف حق را ندارید حداقل برای کسی که به ناحق حرف میزند دست نزنید این خانم حتما به دعوت استاندار ویا تیم مورد وثوقش ازجمله اقای مرادز به استان امده وایشان خودسرانه نیامدند تا خودش را برای مدیر فرهنگ وارشاد معرفی کند قطعا درحین ملاقات ایشان با اقای مرادی مسایلی مطرح شده که حاوی توهین به فهم وشعور وفرهنگ مردم استان بوده اگرچه خانم ماحوزی ازقبل چنینن برداشت توهین امیزی از مردم استان داشته قطعا به همان دلایلی که در رد پیشنهاد مدیریت در استان بیان نمودند اصلا به استان سفر نمیکردند وپیش ازسفر عذرخواهی میکردند ولزومی نداشت این همه را را طی کنند وبگویند بنا بر این دلایل …. که توهین به فرهنگ این استان هست من مدیریت را قبول نمیکنم قطعا مرد همه کاره استانداری در ملاقات با این خانم ادرس غلط در خصوص وضعیت فرهنگی مردم استان داده اند که ایشان هم با زبان توهین خلعت زرین مدیریت فرهنگ وارشاد را پس داده اند از مدیر مسول این سایت خبری که در جهت نقش رسانه ای خود که همانا روشنگری ودفاع از فرهنگ اصیل این خطه است بجای تبرئه مرادی جواب مناسبی به توهین کننده به فرهنگ مردم استان داده شود در اخر به فرض اینکه این سخنان سخیف از طرف این خانم بیان شده باشد باز هم مقصر اصلی شخص اقای استاندار وتیم مدیریتی ایشان میباشند که چرا باید برای تصدی یکی از مهمترین دستگاها از شخصی با چنین معیارهای شخصیتی دعوت بعمل اید


  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دستور وزیر برای تخصیص اعتبار به جاده های کهگیلویه و بویراحمد
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • درسی که فرماندار کهگیلویه به همه فرمانداران استان داد/اقدام ارزشمند نیکبخت وشیوه برخورد با منتقد خود
 • انتقاد دهیار القچین سفلی از بخشدار مرکزی چرام
 • خواسته های مردم روستا از فرماندار/تدابیر نیکبخت برای رفع مشکلات محروم ترین روستای دیشموک/نیکبخت؛ مدیران در بین مردم باشند
 • قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای تخصیص درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به استان
 • سرمایه گذاری وزارت نفت در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • بزرگترین همایش پیاده روی شبانه استان با حضور بیش از ۲ هزار نفر در شهرستان چُرام/تصاویر
 • دیدار رئیس وکارکنان اداره تامین اجتماعی شهرستان کهگیلویه با امام جمعه شهرستان درهفته تامین اجتماعی/تصاویر
 • اجرای برنامه های ویژه کمیته امداد امام (ره) بخش سوق در دهه کرامت
 • پیام تبریک بخشدار دیشموک بمناسبت هفته بهزیستی
 • کسب مقام اول و سوم کشوری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین (+ تصاویر)
 • استقلال بهبهان برای دومین سال متوالی دست خالی از سوق برگشت
 • کوهی سوق:بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب
 • توضیحات فرماندار کهگیلویه درخصوص بازدید نماینده بویراحمد ودنا از آجم دیشموک
 • آیین استقبال باشکوه ازپرچم متبرک حرم مطهرامام رضا (ع) وخادمین آستان قدس رضوی درشهرسوق (+تصاویر)
 • برپایی تئاتر خیابانی پهلوان وپرده خوان در شهرستان چرام /تصاویر
 • رئیس شورا وشهردارسوق در دیدار شهرداران و اعضا شورای اسلامی شهرهای استان با دکترکلانتری استاندارجدید مظلومیت ،مشکلات و معضلات شهر و بخش را فریاد زدند
 • ابلاغ کمک بلاعوض۳۸میلیارد تومانی برای سیل کهگیلویه و بویراحمد
 • مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید کلانتری بخش سوق برگزار شد