طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 41131 | نویسنده : خلیل مهرجو
 •   

  در همه سال هایی که استان کهگیلویه و بویراحمد از قافله توسعه عقب مانده است، حاشیه ها و سیاست زدگی ها وقت اصلی تصمیم گیران، خواص و حتی مردم عادی را به خود گرفته است.

  عصرزاگرس/انتخاب جانشین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان جدیدترین حاشیه ای است که در پی مصاحبه یکی از گزینه های کسب این مسئولیت به وجود آمده است.
  خانم ماحوزی یکی از این گزینه ها بود که صبح یکی از روزهای اردیبهشت برای جلب موافقت علی محمد احمدی، راهی ساختمان استانداری شد.
  هر کس نداند اما مردم کهگیلویه و بویراحمد می دانند که به لحاظ جایگاه اداری و بسته به اعتقاد و اعتماد شخص استاندار، مدیرکل حوزه ریاست از جایگاه ویژه ای در استانداری برخوردار بوده و حتی با رویکردی که احمدی برای اداره این استان دارد و اختیارات و جایگاهی که به حوزه ریاستش داده است، مجتبی مرادی قدرتش و نفوذش از معاونین هم بالاتر است.
  احمدی اهل مشورت پذیری است و عمده کارهای روتین اداره یک استان را به دست مدیران جوانش داده که می توان ادعا کرد که این اعتماد تاکنون پاسخ داد.
  از همه این ها که بگذریم، این اختیارات را استاندار به او تفویض کرده تا خودش درگیر کارهای زمانبر درون سازمانی نشود و به کارهای کلان بپردازد؛ استراتژی که تا اینجای کار بد از آب درنیامد و علی محمد احمدی خیلی خوب، خودش را از کوران حواشی سیل آسای این استان دور کرد تا مدیر جوانش با تیم جوان اطرافش بتوانند این حواشی و تنوع خواسته ها و انتظارات را مدیریت کنند.
  حالا این خانم که ردای مدیریت پوشیده بود، به دیدار مدیرکل حوزه استاندار و استاندار می رود تا ورنداز شود که آیا شایسته نشستن بر صندلی فرهنگ این استان هست یا نیست؟
  اما گویا این بانو هنوز نیامده بازار حواشی را داغ کرده و در اولین روز حضورش در استان علاوه بر اظهارات جنجالی اش نسبت به فرهنگ و هنر مردم استان و اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استانداردهای لازم برای خدمت را ندارد دست به فرافکنی های زیادی زده است که هنوز پشت پرده ها و دلایل آن نامعلوم است.
  فارغ از شیوه های رایج انتخاب مدیران، اما در مواجهه با این گزینه مدیرکلی، نیز همانند روال گذشته برخورد شد و واقعیت های استان به وی گوشزد شد تا فردا بهانه ای برای کارهای نکرده اش نیاورد؛ قطعا او باید موانع مدیریتش در این استان را می دانست.
  گویا خانم مدیرکل با این ذهنیت به استان آمده بود که فقط سلام و علیکی کند و حکمش را بگیرد و کارش را شروع کند؛ این را می شود از اولین گلایه اش از عدم استقبال رسمی در ورودی شهر و عدم بدرقه اش از استانداری با تشریفات ویژه ( که مختص وزرا و مقامات ارشد استان است) متوجه شد.
  خبرهای غیررسمی از استانداری نشان می دهد که خانم ماحوزی آن مدیری نبود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دنبال او بود و همین زمینه بروز حواشی شد.
  اخبار پیرامونی خانم ماحوزی در بوشهر به شدت رصد می شود و او هرگز نمی خواهد افکار عمومی تصور کنند او احیانا در مصاحبه رد شده است برای همین دست به یک تحرک زیرکانه رسانه ای زد.
  فردی که در کهگیلویه و بویراحمد، خانم ماحوزی را راهنمایی کرد، کارش را در حاشیه سازی خیلی خوب بلد بود و نسخه او نه تنها در بوشهر و برای آبروی سیاسی و مدیریتی او بلکه در همین استان و برای تخریب مدیرکل جوان و مقتدر استانداری هم کارایی داشت.
  البته نوع مدیریت مجتبی مرادی در اداره این استان بدون شک مخالفانی دارد که او را برای خود و پیشبرد اهدافشان یک مانع می دانند برای همین از به وجود آوردن این دست حواشی برای او استقبال می کنند.
  در همین راستا به سراغ این مدیر جوان رفتیم تا واکنشش را به این حواشی جویا شویم.
  مرادی به خبرنگار ریواس گفت که من به فرافکنی ایشان پاسخی نخواهم داد چرا که معتقدم استان کهگیلویه و بویراحمد در این برهه زمانی بیش از هر چیز دیگر نیازمند آرامش است.
  مدیرکل حوزه استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: اما با رعایت احترام و بدون ذکر دلایل و واکنش به این سخنان کذب، ایشان را به وجدانشان ارجاع می دهم و برایشان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.امیدوارم این سطحی نگری و‌کوته بینی ها ما را از رسالت واقعی مان که خدمت به مردم است دور نسازد.

  ۳ نظر برای “ماحوزی مدیری نبود که استانداری دنبال آن بود/حرکت زیرکانه ماحوزی ومظلومیت مرادی/یک بانو با شگرد رسانه ای یک استان را به هم ریخت/پاسخی به اظهارات ماحوزی”
  1. ناشناس گفت:

   عصر زاگرس لطفا برای دفاع از یک فرد ویا یک تیم مدیریتی با ابروی استان بازی نکنید به قول گاندی اگر جسارت بیان حرف حق را ندارید حداقل برای کسی که به ناحق حرف میزند دست نزنید این خانم حتما به دعوت استاندار ویا تیم مورد وثوقش ازجمله اقای مرادز به استان امده وایشان خودسرانه نیامدند تا خودش را برای مدیر فرهنگ وارشاد معرفی کند قطعا درحین ملاقات ایشان با اقای مرادی مسایلی مطرح شده که حاوی توهین به فهم وشعور وفرهنگ مردم استان بوده اگرچه خانم ماحوزی ازقبل چنینن برداشت توهین امیزی از مردم استان داشته قطعا به همان دلایلی که در رد پیشنهاد مدیریت در استان بیان نمودند اصلا به استان سفر نمیکردند وپیش ازسفر عذرخواهی میکردند ولزومی نداشت این همه را را طی کنند وبگویند بنا بر این دلایل …. که توهین به فرهنگ این استان هست من مدیریت را قبول نمیکنم قطعا مرد همه کاره استانداری در ملاقات با این خانم ادرس غلط در خصوص وضعیت فرهنگی مردم استان داده اند که ایشان هم با زبان توهین خلعت زرین مدیریت فرهنگ وارشاد را پس داده اند از مدیر مسول این سایت خبری که در جهت نقش رسانه ای خود که همانا روشنگری ودفاع از فرهنگ اصیل این خطه است بجای تبرئه مرادی جواب مناسبی به توهین کننده به فرهنگ مردم استان داده شود در اخر به فرض اینکه این سخنان سخیف از طرف این خانم بیان شده باشد باز هم مقصر اصلی شخص اقای استاندار وتیم مدیریتی ایشان میباشند که چرا باید برای تصدی یکی از مهمترین دستگاها از شخصی با چنین معیارهای شخصیتی دعوت بعمل اید

  2. kd_dehdasht@yahoo.com گفت:

   حرف حق همیشه تلخه چون خانم مدیر کل این باند بازی ها رو دید ول کرد دقیقا مثل یکی از آشنایان خودم که با همین صحنه روبرو شد و پست نگرفت الان مدیر کل تهران هستش

  3. ناشناس گفت:

   حقیقتا مدیر کل حوزه استانداری مردم استان به خصوص اصلاح طلبان را به تمسخره گرفته!!!!!!!!!!
   باید گفت جناب حریم خودت را بشناس ! صبر ما هم حدی دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • برگزاری دوره مهارت افزایی ارکان مساجد مجری طرح شهید بهنام محمدی ناحیه مقاومت بسیج بهمئی + عکس
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از جاده های عشایری بخش دیشموک
 • تغییر در مدیریت اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بهمئی/ مدیر جدید منصوب شد
 • آقای عزیزی به اتفاق جناب باقری بردیوارهای کاروانسرای تاریخی دهدشت یادگاری بنویسید
 • جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان های کهگیلویه ،چرام وبهمئی برگزار می شود/زمان ومکان
 • جلسه نظام راهبردی مدرسه محوری در اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی برگزار گردید + عکس
 • در نشست فرمانداران و بخشداران با استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸ چه گذشت؟؟!!!!!
 • رزمجو معاون فرماندار کهگیلویه شد
 • اقدام خداپسندانه خانواده بیمار مرگ مغزی در یاسوج به سه بیمار، زندگی دوباره ای بخشید
 • توزیع ۷۰ بسته غذایی در قالب طرح «مهدویت » در دهدشت/تصاویر
 • نمایندگی امور عشایر چرام ایجاد می شود
 • سرپرست اداره امور مالیاتی شهرستان کهگیلویه منصوب شد
 • گردهمایی بزرگ خانواده هندبال دهدشت در تالارپارسیان برگزار شد (+تصاویر)
 • ضیافت افطاری کمیته امداد امام خمینی (ره) سوق برگزار شد (+تصاویر)
 • انتقاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کم کاری روابط عمومی‌ها
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند
 • دیدار مدیر و اعضای شورای کانون بسیج فرهنگیان شهرستان بهمئی با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان
 • تقوی؛ خبراستعفای استاندار کهگیلویه وبویراحمد صحت ندارد/رسانه ها فضا را ملتهب نکنند
 • جزئیات ایرادات شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات
 • بخشدار پاتاوه منصوب شد