طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ | کد خبر : 41102 | نویسنده : سعید رخ افروز
 • مراسم روز معلم با شکوه خاصی در شهر قلعه رئیسی برگزار شد
    

  روزیکشنبه در سالن امتحانات اداره آموزش و پرورش به مناسبت روز معلم مراسم باشکوهی در تجلیل از مقام شامخ معلم این دلسوزان علم و تربیت برگزار گردید.  به گزارش عصر زاگرس ، در این مراسم که جمع کثیری از فرهنگیان، بازنشستگان و معلمان و دانش آموزان،معاون پرورشی اداره کل، رئیس اداره مشاوره و برنامه ریزی اداره کل،بخشدار محترم ،فرمانده محترم انتظامی ،اعضای محترم شورای اداری و شورای بخش ، شورای شهر، شهردار و سایر مسئولین محترم ادارات حضور داشتند .

  مراسم با تلاوت آیات چند از کلام الله قرآن مجید قرائت شد و سپس سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد.

  شکوهی رئیس آموزش و پرورش به عنوان اولین سخنران جلسه به پشت تریبون رفت و گفت: سلام و صلوات به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر (عج) و با درود و سلام به روح پر فتوح بنیانگذار جمهورى اسلامى ایران حضرت امام خمینی (ره) و ارواح پاک و مطهر شهدا و با آرزوى طول عمر توأم با عزت و سلامتى براى مقام عظماى ولایت، رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت ا… العظمى خامنه ای (مدظله‌العالی) و با آرزوى توفیق و سلامتی برای همه دست اندرکارن نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه نظام مقدس تعیلم و تربیت همچنین عرض سلام و خیر مقدم دارم خدمت سروران گرامی اعم از خواهران و برادران ،دانش آموزان،معلمان،فرهنگیان،به معلمان نمونه استانی که در جمع ما حضور دارند،مدیران محترم بخش و معاونان سطح بخش،شورای اداری بخش در راس بخشدار محترم ،شهردار ،شورای شهر،شورای بخش،دهیاران،که دعوت ما را پذیرفتند
  عرض سلام و ادب واحترام دارم خدمت میهمانان عزیز برادر بزرگ و ارزشمندم، انسانی فهیم،کاردان،کاربلد جناب آقای حاج ملک حسینی که ایشان و خانواده محترمشان مایه افتخار ماست و تکیه گاه و چتری است برای همه احزاب تشکلات و همه مردم استان، تقدیر وتشکر میکنیم از آقای مشیری راد رئیس مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی اداره کل استان که منت گذاشته اند و دعوت ما را پذیرفته ودر این جشن بزرگ شرکت کردند.

  رئیس آموزش و پرورش بخش چاروسا گفت: در سالروز مقام معلم و شهادت استاد مطهری این شهید سرافراز قرار گرفته ایم که به روز معلم نامگذاری شده است که لازم می دانم به این شهید والامقام و شهیدان رجایی و باهنر و ۳۶۰۰۰شهید دانش اموز ، ۵۰۰۰شهید فرهنگی درود بفرستم.

  شکوهی گفت: شهید مطهری دارای خصوصیات منحصر به فردی بود که مهمترین آنها جامعیت ایشان بود به طوریکه در همه صحنه های عملی و نظری حضور فعال داشتند. از ایشان آثار گرانقدری در زمینه های مختلف به جای مانده که همواره تبیین کننده اسلام ناب محمدی (ص) و دارای دقت , ظرافت , روشن بینی و جامعیت کم نظیری بوده و هست .
  وی بیان کرد: اندیشه‌های متفکر شهید استاد مرتضی مطهری همواره به عنوان اسلام‌شناسی آگاه، عالمی زمان شناس، دانشمندی دردآشنا و فیلسوفی توانا مورد علاقه فرهیختگان و جوانان فکور بوده و می‌باشد. استاد شخصیتی بود که پاسخ‌گویی به شبهات زمانه و مقابله با انحرافات فکری و عقیدتی را وجهه همت خویش ساخت تا بدانجا که در قبال این مجاهدت عظیم علمی جان خویش را فدای آرمان خود ساخت.

  وی گفت: اگر تنها به این جمله اکتفا کنیم از امام علی(ع) که می فرماید هر کس یک کلمه را به من بیاموزد مرا یک عمر بنده خود قرار داده است و همین جمله دال بر ارزش علم و اهمیت معلم است.

  ایشان خاطرنشان کرد:آموزش و پروش مهد انسانهای شایسته ای است که باید زیربنای توسعه قرار بگیرد.
  آموزش و پرورش درمانگاه دردهای سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی،و فرهنگی است و هر دردی باید به وسیله معلمان که طبیبان واقعی جامعه هستند درمان شود.
  اگر در جامعه قانون گریزی و بی قانونی وجود داردکه یک آفت اجتماعی است این درد باید در آموزش وپرورش درمان شود.
  اگرعدم توجه به بهداشت و نظافت سلامت جامعه را تهدید میکند ،و به توجهی به محیط زیست مشکلاتی را برای حیات اجتماعی ایجاد میکند آموزش و پرورش است که میتواند این معضلات و مشکلات را درمان کند.

  اگر تحمل سعه صدر و تحمل نظرات دیگران وجود ندارد ،انسان ها با تعامل با یکدیگر مشکل دارند، یکدیگر را تحمل نمی کنند و به خشونت می ورزند این تعامل منطقی را باید معلمان و آموزش وپرورش درمان کرد.
  اگر جامعه از تهمت ،افترا،غیبت ، توهین واینها رنج می برد آموزش و پروش است که باید محیطی صمیمی و دوستانه ایجاد کند.
  اگر عدم گرایش به دین و مذهب و معنویت نسل جوان ما را از درون تهی میکند باز این آموزش و پرورش است که باید بپردازد به معارف دینی و نسل جوان ما را سیراب کند.
  اگر حرمت ها و حد و مرزها پاس داشته نمیشود و روابط انسانی دچار اشکال است باید به سراغ آموزش و پرورش رفت.
  شکوهی در پایان بیان کرد که عده ای فکر میکنند که آموزش وپرورش یک نهاد ، مولد و یک دستگاه هزینه بر است که مقام معظم رهبری فرمودند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش سرمایه گذاری بلند مدت است و همه مسئولین و مردم جامعه آموزش و پرورش را دریابند اگر می خواهیم توسعه پایدار داشته باشیم و به سطحی از آگاهی برسیم باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه ای داشته باشیم.

  سید بهاءالدین ملک حسینی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ، ضمن تقدیر از موفقیت های مختلف فرهنگیان و آموزش و پرورش بخش چاروسا در حوزه های مختلف، این روز بزرگ را به فرهنگیان و معلمان بخش چاروسا تبریک گفت.

  سید بهاءالدین ملک حسینی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت:
  در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت و روز معلم باید به سخن امام علی(ع) اشاره ای کرد که فرمودند کسی که یک حرف به من بیاموزد مرا بنده خودش قرار داده گفت کلام را باید از سخن مولا دریافت کرد تلاش معلم در سرما و گرما چیزی جز ایثار نیست ،بزرگترین معلم بشریت حضرت رسول است، و در کلام خداوند کسی که معلم است گرامی داشته شد و باید تکریم شود.

  ملک حسینی با انتقاد از نهادهای یا کسانی که کارشون مطالبه گری است و انتقاد میکردن که چرا آموزش و پرورش این کارو نکرد… و متاسفانه پاسخگو هم نیستند گفت، روزی به فکر بیفتند فقط به خاطر احترام روز معلم و پاسداشت روز معلم شرکت کنند، نه پول میخواهیم نه کار میخواهیم، برای روز معلم و برای دانش آموزانی که برای منطقه رتبه آوردند و در جمع معلمانی که زحمت کشیدند حضور پیدا کنند.

  وی گفت :تربیت و اداره حکومت دو مقوله سخت و پیچیده است و حتی مقوله تربیت پیچیده تر از حکومت است.تعلیم و تربیت از سه نهاد تشکیل شده است. نهادخانواده،نهادجامعه،نهادتعلیم و تربیت که این سه تا نهاد رسمی ترین نهادهای تعلیم و تربیت کشور می باشد.

  ایشان خاطر نشان کرد:آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت زمانی موفق است که این سه تا نهاد با هم هماهنگ باشند.
  وی بیان کرد یکی از راههای که در سند تحول بنیادین هم دنبال آن هستیم چرخش نظام تعلیم و تربیت از یک نظام صرف به یک نظام تربیتی و فرهنگی است.
  براساس سند تحول بنیادین هدف از آموزش تربیت است و موسساتی که ساندویچی علم را به بچه ها آموزش می دهنددر کشور موجب رشد نخواهد شد.

  بخشدار چاروسا نیز در ابتدای صحبت خود باعرض سلام خدمت معلمان ، دانش آموزان ،حضار محترم و خیرمقدم حضور مدعوین محترم،معاونت محترم پرورشی اداره کل استان جناب آقای ملک حسینی ،رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش جناب آقای مشیری راد،اعضای شورای اداری بخش ،رئیس شورای بخش،شورای شهر،رئیس آموزش وپرورش بخش، فرهنگیان، پیشکسوتان تعلیم وتربیت ،هفته معلم را تبریک و شادباش بیان نمود .

  دکتر علی محمودی گفت: پایه و اساس توسعه هر جامعه، آموزش و پرورش است.
  وی گفت :آموزش و پرورش باعث میشود افراد توانمند و افرادی که رشد و توسعه جامعه به دست آنها انجام میشود را پرورش دهد.
  رئیس شورای آموزش و پرورش بخش اظهار کرد: شغل معلمی و شغل انبیائ در یک راستا هستند، رسالت انبیا آگاه سازی و توانمند سازی جامعه بوده و رسالت امروز آموزش و پرورش هم آگاهی بخشی به جامعه است.

  گفتنی است گروه سرود دانش آموزی بچه های امید چاروسا وهمچنین اجرای طنز از دیگر برنامه های مراسم بود.

  در پایان برنامه از معلمان نمونه استانی و منطقه ای و دانش آموزان نمونه در حوزه های مختلف با تقدیم هدایایی تقدیر شد.

   

  ابرچسب ها :
  امروز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد تغییرکرد/”مزارعی” رفت “نگین تاجی” رئیس کل شد
 • وداع باشکوه مردم کهگیلویه با پدر معنوی خود
 • پیام تسلیت مدیرتامین اجتماعی شهرستان کهگیلویه به مناسبت در گذشت آیت‌الله آمیر احمد تقوی
 • پیام تسلیت رئیس دادگستری شهرستان لنده به مناسبت درگذشت آمیر احمد تقوی
 • پیام تسلیت فرماندار شهرستان چرام به مناسبت در گذشت آیت‌الله آمیر احمد تقوی
 • پیام تسلیت مسولان به مناسبت درگذشت آمیر احمد تقوی
 • افتتاح مرکز نیکوکاری در بخش چاروسا
 • توقف فراز بام در گام نخست
 • پیام تسلیت رئیس دادگستری کهگیلویه به مناسبت درگذشت پدر معنوی شهرستان
 • پیام تسلیت فرماندار شهرستان لنده به مناسبت در گذشت آیت‌الله آمیر احمد تقوی
 • پیام تسلیت مدیر حوزه اقتصادی اداره کل بازرسی خوزستان به مناسبت درگذشت آیت الله آمیر احمد تقوی
 • پیام تسلیت سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان در پی درگذشت آ میراحمد تقوی
 • پیام تسلیت کمیته امداد امام خمینی سوق در پی درگذشت عالم ربانی کهگیلویه
 • پیام سردارعظیمی فر در پی درگذشت آمیراحمد تقوی/ولایتمداری و پشت پا زدن به خوش‌نشینی از صفات عالیه آمیراحمد تقوی
 • پیام تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت در گذشت آیت‌الله آمیر احمد تقوی
 • بخشدار دیشموک در پیامی رحلت عالم ربانی حجت الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی را تسلیت گفت
 • پیام تسلیت فرماندار کهگیلویه بمناسبت رحلت عالم ربانی حجت الاسلام والمسلمین آمیر احمد تقوی
 •   پیام نماینده گچساران و باشت به مناسبت درگذشت عالم ربانی کهگیلویه
 • عالم ربانی «آمیراحمد تقوی» درگذشت
 • نشست خبری مجموعه فرازبام کهگیلویه پیش از مسابقات فصل جدید برگزار شد/سلیمی جوانگرایی مساوی است با بالا بودن امادگی جسمی