طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ | کد خبر : 40212 | نویسنده : حیات لایقی
 •   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر زاگرس به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه دیشموک خبری دال بر ترک تحصیل دانش آموزان بخش دیشموک بر روی پایگاههای خبری منتشر شد که از طرف آموزش و پرورش کاملاً تکذیب می شود. در این خبر آمده که : امام جمعه محترم دیشموک با خطاب […]

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر زاگرس به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه دیشموک خبری دال بر ترک تحصیل دانش آموزان بخش دیشموک بر روی پایگاههای خبری منتشر شد که از طرف آموزش و پرورش کاملاً تکذیب می شود.

  در این خبر آمده که : امام جمعه محترم دیشموک با خطاب قرار دادن مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص ترک تحصیل دانش آموزان بخش دیشموک گفت: در بخش ما در هیچ روستایی نیست که چند نفر در یکی از مقاطع تحصیلی ترک تحصیل نکرده باشند . در یکی از روستاها  که بررسی کردیم هفت نفر در یک روستا ترک تحصیل کردند که این معضلی در بخش دیشموک است.

  در ادامه این خبر آمده که : وی ادامه داد: مردم به دنبال دانش هستند ولی در بخش ما برخی از دانش اموزان ترک تحصیل می کنند و مسئولین پیگیر و پاسخگو نیستند مدیرکل آموزش و پرورش استان پاسخ دهند که چرا در یک مدرسه ۲۱ دانش آموزی هفت نفر ترک تحصیل کردند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دیشموک ضمن احترام به رسانه هایی که این خبر را منتشر کرده اند ؛ خبر ترک تحصیلی دانش آموزان  را کاملا کذب محض  دانست و در این مورد توضیح داد:سیاست وزارت آموزش وپرورش تحت پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازم التعلیم و پوشش تحصیلی  100درصدی استو در طول ۲سال گذشته آموزش وپرورش دیشموک نهایت اهتمام را جهت تحقق این امر داشته است؛ و افزایش آمار دوره ابتدایی منطقه بیانگر  این امر است. آموزش وپرورش منطقه در جهت تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برابر آموزشی در همه روستاهای منطقه دبستان و بعضاً متناسب با آمار آنها دبیرستان متوسطه اول و دوم دایر کرده است و امکان دسترسی مناسب برای آموزش بوجود آورده است. و هیچ گونه قصوری در این زمینه ندارد و با جدیت توسعه کمی و کیفی آموزش وپرورش را دنبال می کند ؛ حتی برای روستاهایی که یک و دو دانش آموزدارندمدرسه تاسیس کرده است و این مدارس در حال فعالیت هستند. در سال تحصیلی جاری در روستاهای مورد نظر امام جمعه و سایر روستا ها هیچ مورد ترک تحصیلی نداشته ایم و حتی با تلاش مجموعه همکاران تعدادی از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب کرده ایم . لازم است کسانی که بدون هیچ گونه اطلاعی و با استناد به منابع غیر موثق در محافل عمومی و رسانه ها  خبری را انتشار می دهند بدانند دانش آموزانی که به جاهای دیگر انتقال می شوند ترک تحصیلی محسوب نمی شود. کاهش آمار مدرسه موردنظر نسبت به سال قبل به دلیل فارغ التحصیل شدن دانش آموزان و انتقال تعدادی از آنها به مناطق دیگر بوده است و ترک تحصیلی دانش آموزان صحت ندارد. در فصل تعطیلات نوروزی رفتن  به مدارس بدون هماهنگی با آموزش وپرورش و دریافت اطلاعات اشتباه و قضاوت غیر منصفانه در مورد آموزش وپرورش به هیچ وجه صحیح نیست.

  وی گفت : ضمن تقدیر و تشکر  از همه دلسوزان آموزش و پرورش بخصوص امام جمعه محترم  تقاضا دارم که  مسائل آموزش وپرورش را ابتدا با متولیان  امر مطرح نمایند و در جهت چاره جویی گام بردارند و از حاشیه سازی و جنجال آفرینی بپرهیزند. ترک تحصیل یک معضل اجتماعی است و دارای ابعاد مختلف می باشد و علل و عوامل مختلف در آن دخیل هستند و دستگاههای اجرایی مختلف باید برای رفع آن به یاری آموزش وپرورش بشتابند.آنچه در حوزه آموزش وپرورش باید انجام بگیرد ایجاد بستر لازم و تاسیس مدارس در مناطق محروم و دورافتاده است که این امر محقق شده است  و تمامی روستاهای منطقه دارای مدرسه می باشند و همانطور که ذکر شد هیچگونه قصور یا کم کاری از ناحیه آموزش وپرورش در این زمینه صورت نگرفته است. لازم است اولیا نیز برای آموزش فرزندان خود آستین همت را بالا بزنند و همکاری کنند.

  نوروزی نیا تصریح کرد : کسانی که بدون آگاهی در زمینه ای اظهار نظر می کنند ؛بدانند مردم خودشان نسبت به مسائل آگاه هستند پس با دادن اطلاعات دروغ زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم نسازند و باعث سلب اعتماد مردم نشوند که در این برهه زمانی  بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت ،همبستگی و آرامش در جامعه داریم .

  در دنباله این خبر آمده بود که وی گفت: چرا آموزش و پرورش دیشموک نزدیک به سه سال فاقد معاونت پرورشی است و مدیرکل هیچ اهمیتی به این قضیه نمی‌دهد؟ معاونت پرورشی نیاز آموزش و پرورش است که باید به مردم پاسخ دهید که چرا معاونت یک آموزش و پرورش یک بخش فاقد معاونت پرورشی است؟ باید به مردم پاسخ دهید که چرا یک آموزش و پرورش کوچک خیلی از چارت و بخش‌های آن خالی است و باید به مردم پاسخگو باشید؟

  رئیس آموزش و پرورش دیشموک  در جوابیه این خبر ضمن تایید نداشتن معاون پرورشی گفت : در انتخاب نیروهای اداری تخصص ،تعهد و کارایی نیروها مورد نظر است  وطی فرآیندهای اداری صورت می گیرد با توجه به تغییر ساختار ادارات آموزش وپرورش چارتهای ابلاغی ان شا الله تکمیل خواهد شد البته با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم واولویت اول ما در سازماندهی تکمیل کادر  مدارس و کلاس درس بوده است.  و هم اکنون سه کارشناس حوزه پرورشی امور مربوطه را به نحو کامل انجام می دهند و پیگیر امور پرورشی منطقه هستند. در مورد امور پرورشی هیچگونه کمبودی وجود ندارد.در حوزه فرهنگی وپرورشی حجم برنامه های اجرایی و موفقیت دانش آموزان وفرهنگیان در سطح منطقه و استان رشد چشمگیری داشته است و تمامی برنامه ها وطرحهای این حوزه  با جدیت بیشتر و کیفیت مطلوب تر نسبت به گذشته اجرایی و عملیاتی شده است و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اجازه دهید فرهنگیان خودشان تصمیم بگیرند.

  آموزش وپرورش استان نیز در سالهای اخیر با مدیریت آقای زارع پور متحول شد ودر شاخص های مختلف آموزشی وپرورشی افتخارات زیادی برای استان کسب کرده است. و ایشان توجه ویژه ای به مناطق محروم  و همچنین امور فرهنگی و پرورشی دارند. و نادیده گرفتن تلاشها و موفقیتها ناسپاسی و بی انصافی در مورد آموزش وپرورش می باشد.

  روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه دیشموک

  ابرچسب ها :
  امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • پاسخی به اظهارات عجیب مدیرکل اموراجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد
 • برگزاری جشن اعیاد شعبانیه طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه شهدای فرهنگی بهمئی
 • برگزاری جشن روز جوان در مدرسه حضرت امام محمد باقر(ع) شهر لیکک
 • تجدید میثاق دانش آموزان طرح شهید بهنام محمدی مدرسه حضرت رقیه (س) شهر لیکک با شهدای شهرستان بهمئی
 • بخشدار چاروسا:به دلیل فراوانی علوفه وآب، عشایرعجله ای برای رفتن به ییلاق نداشته باشند
 • تجلیل ازکیومرث دوستکام ازاستثنائات دروازه بانی دردنیای فوتبال/به قلم ابوصالح دانشفر
 • به مناسبت هفته جوان سالن های ورزشی بصورت رایگان در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت
 • پیام تبریک مشاور جوان فرماندار لنده به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر ( ع) و روز جوان
 • جوابیه آموزش و پرورش دیشموک در خصوص اعتراض برخی از معلمان جدیدالاستخدام نسبت به موضوع انتقالی
 • تقدیرفرماندار کوهدشت ازاستاندار و مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس
 • سردار خرمدل: با تمام وجود به فکر جبران هستیم
 • رئیس جهاد کشاورزی بهمئی تغییر کرد/قطار تغییرات به کهگیلویه می رسد/ دوئل تاج الدینی ونماینده کهگیلویه برای ماندن یا رفتن تقوی/ ۳گزینه مطرح شده برای جهاد کشاورزی کهگیلویه
 • آیین تکریم ومعارفه مدیرکل نوسازی ومدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد (+تصاویر)
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت/از بازدید شبانه “نیکبخت” تا نشستن پای صحبت های بیماران (+تصاویر)
 • جزئیات معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۸
 • بیانیه اعلام حمایت کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • نمره منفی یک مدیر کل در ۶ سال گذشته در استانداری/ عملکرد ضعیف مدیرکل وسودای مسولیت جدید
 • در دیدار استاندار کهگیلویه وبویراحمد با “نوبخت” چه گذشت (+تصویر)
 • رئیس منابع طبیعی بخش دیشموک منصوب شد .
 • بازگشایی محور سیل زده کوهدشت لرستان توسط راهداری استان فارس