طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ اسفند, ۱۳۹۷ | کد خبر : 38558 | نویسنده : خلیل مهرجو
 • مدیرکل بازرسی استانداری در واکنش به جوابیه مدیریت درمان تامین اجتماعی ؛
    

  طی روزهای گذشته موضوع دخالت مسایل قومی در استخدامهای مدیریت درمان تامین اجتماعی استان و واکنش روابط عمومی این دستگاه به آن و همچنین پیگیریهای مدیران استانی از جمله بازرسی استانداری به اعتراض پذیرفته شدگان در این سایت خبری منتشر شد.

  به گزارش عصرزاگرس ، در جوابیه روابط عمومی مدیریت درمان برخی از مسایل و موضوعات پیرامون این اتفاقات تشریح شده بود که با طعنه و کنایه های بعضا عجیب همراه بود.
  محمود مومن نسب مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری در واکنش به اظهارات روابط عمومی مدیریت درمان، با اشاره به اینکه، در جامعه مردم سالاری دینی، پرسش و نقد برای روشن شدن اصل صواب است، گفت: اینکه خادمان مردم جهت پیمودن جاده حق و روشنگری، تلاش و برنامه ریزی کنند تا حق احتمالی از کسی یا کسانی، حتی حق پذیرفته گان نهایی، ضایع نشود، شفاف سازی کارکردها است.
  وی در ادامه افزود: مسئولین غیر از اینکه برای پاسخگویی اجباری ندارند، اظهار داشتند: همه مسئولین موظف و مکلف به روشنگری و پاسخگویی روشن و شفاف و قانونی به مردم در امور و وظایف خود هستند.
  مومن نسب با تاکید بر اینکه نباید انصاف و قلم را هر طور خود برداشت کنیم، صحیح بدانیم، اضافه نمود: همیشه و در تمام ادوار تاریخ، کسان دیگری بودن که بر عکس تصور ما، چیز دیگری از عدالت و انصاف فکر می کنند. بنابراین در خواست اعتراض افرادی که قابل بررسی و رسیدگی هستند را نباید تهاجم و حمله برای شکستن دست انصاف و نادیده گرفتن خدمت صادقانه قلم داد نمود.
  این مسئول با انگشت اشاره روی این نکته که، اتفاقاً قبل از هرکسی وظیفه مدیران است که اجازه مه¬آلود کردن آسمان نظام اداری واجتماعی که موجبات ناامیدی و یأس مردم شود، را ندهند. افزود: در حدود اختیارات قانونی به هیچ کس اجازه داده نمی شود برغنای تصویرسازی نادرست، حب و بغض ایلی، قومی، طایفه¬ای، منطقه¬ای، سیاسی و حزبی در ذهن مردم عزیز دامن بزند.
  مدیرکل بازرسی استانداری با تاکید بر اینکه احیاناً و چنانچه کسی یا کسانی تصور کنند که دست های سازمان یافته از پذیرش و قبولی آنان امتناع کرده، را قبول ندارد، گفت: همه باید جهت اثبات حق تابع ضوابط قانونی حاکم بر آزمون در چارچوب مقررات موضوعه باشیم، نه احساسات بیرونی
  وی در بخش دیگری از صحبت های خویش با بیان اینکه مردم انتظار دارند بیشتر بدانند که وجدان ها بیدارند و باورها و ایمان ها زنده اند، افزود: بنابراین پاسخگویی و روشنگری به این مردم ولو اینکه با سختی و دشواری مدیریتی مواجه باشد، امر پسندیده، ضروری و عین ایمان است، به همین سبب لازم است، حاجت به پاسخگویی را در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری ضروری دانسته و از فشارها خسته و دچار تکدور خاطر نشویم
  مومن نسب با تاکید بر این نکته که یقیناً ما و شما و اهالی رسانه هرگز حاضر نیستیم اگر طبق مقررات موضوعه، کسی یا کسانی به حق پذیرفته نهایی شده اند، ذره ای از حقوق آنان پایمال گردد، اظهار داشت: هدف نظارت و پیگیری ها نادیده گرفتن خدمات و کارکردهای موثر، خوب و مفید نیست، بلکه هدف اساسی روشن شدن حسن مسیر و احقاق حق است که در راستای اثبات مدعا، مدلولات مورد پرسش قرار گرفته است.
  مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری، بیان داشت: علاوه بر وظیفه ذاتی، وقتی عده ای از داوطلبان معترض خطاب به مقام ارشد استان، نسبت به ضوابط تعیین مصاحبه گران، حق رأی و نمره دهی و فرایند تعیین امتیاز نهایی آزمون، دادخواست مکتوب تقدیم می نمایند، موظف هستیم موضوع را در ابعاد و زوایایی مختلف بررسی کنیم. تا مدیران در کار و ماموریت ها احتمال خطا و انحراف را به صفر برسانند.
  وی با قدردانی و تشکر از روشنگری مدیریت درمان، اظهار کرد: علاوه بر شکوائیه وارده معترضین به استانداری، ورود حوزه بازرسی در پی هماهنگی واعلام آمادگی شخص مدیریت درمان مبنی بر پاسخگویی و شفاف سازی هرگونه شائبه و اعتراض از سوی داوطلبان و پیگیری حقوق احتمالی از دست رفته بوده است. بنابراین از آنجایی که مردم از محتوای مکاتبات، مذاکرات تلفنی و جلسات فی مابین با خبر نیستند و نخواهند بود، صحیح نبود که مکاتبات معمول سازمانی در اذهان سیاسی قلمداد شود.
  مدیرکل بازرسی استانداری، با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داد که معترضین خواهان این نبودند که صرفاً نفرات برتر آزمون کتبی بعنوان پذیرفته شده نهایی قرار گیرند، گفت: آنان از نحوه انجام مصاحبه و امتیاز دهی اعتراض داشتند، لذا حق آنان بود تا از فرآگرد کار روشن شوند.
  وی با بیان اینکه بعضی تصور دارند ما فقط حرف می‌زنیم، افزود: انصافا حوزه بازرسی استانداری به رغم برخی موانع و چالش‌های هولناک، با تاسی از منش عدالت خواهانه مدیریت عالی استان، همکاری مدعی العموم و دستگاههای نظارتی و امنیتی، سعی کرده در تمام مواردی که احساس کند حقی ضایع شده، در قبال حقوق قانونی و شرعی مردم کوتاه نیامده و نخواهد آمد.
  مومن نسب، ضمن توصیه به مدیران که سعی نمایند در موارد لازم با سعه صدر پاسخگوی رسانه ها باشند، در خاتمه از رسانه ها نیز تقاضا کرد که هر ادعایی را بدون در نظر گرفتن ملاحظات عمومی و حقوق عامه و همچنین کسب اطلاعات صحیح و اولیه از دستگاه ذیربط، در فضای جامعه منتشر نکنند.

  امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مدیرعامل مخابرات کهگیلویه وبویراحمد تغییر کرد/افتخاری رفت امیری آمد (+زمان ومکان تودیع ومعارفه)
 • آقای مدیرکل بجای تشریح وظایف عملکرد ارائه دهید/ اعتبارات حوزه شما به کجا می رود/ وقتی یک مدیرکل منتقد را تخریب گر صدا می زند/ سهم سمن بلادشاپور از اعتبارات میلیاردی یک ریال هم نبود
 • ۱۱ کشته و مصدوم درتصادف پژوها درجاده بابامیدان /تصاویر
 • سه راهی مرگ در شهرستان بهمئی تا کی قربانی میگیرد؟/ مسیر ارتباطی که همچنان مورد بی توجهی مسئولان میباشد
 • ویژه برنامه جشن روز جوان در لنده برگزار شد/کریمی نژاد؛ سعیدی کیا الگوی عملی توانمند سازی و محرومیت زدایی در کشور است+تصاویر
 • پاسخی به اظهارات عجیب مدیرکل اموراجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد
 • برگزاری جشن اعیاد شعبانیه طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه شهدای فرهنگی بهمئی
 • برگزاری جشن روز جوان در مدرسه حضرت امام محمد باقر(ع) شهر لیکک
 • تجدید میثاق دانش آموزان طرح شهید بهنام محمدی مدرسه حضرت رقیه (س) شهر لیکک با شهدای شهرستان بهمئی
 • بخشدار چاروسا:به دلیل فراوانی علوفه وآب، عشایرعجله ای برای رفتن به ییلاق نداشته باشند
 • تجلیل ازکیومرث دوستکام ازاستثنائات دروازه بانی دردنیای فوتبال/به قلم ابوصالح دانشفر
 • به مناسبت هفته جوان سالن های ورزشی بصورت رایگان در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت
 • پیام تبریک مشاور جوان فرماندار لنده به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر ( ع) و روز جوان
 • جوابیه آموزش و پرورش دیشموک در خصوص اعتراض برخی از معلمان جدیدالاستخدام نسبت به موضوع انتقالی
 • تقدیرفرماندار کوهدشت ازاستاندار و مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس
 • سردار خرمدل: با تمام وجود به فکر جبران هستیم
 • رئیس جهاد کشاورزی بهمئی تغییر کرد/قطار تغییرات به کهگیلویه می رسد/ دوئل تاج الدینی ونماینده کهگیلویه برای ماندن یا رفتن تقوی/ ۳گزینه مطرح شده برای جهاد کشاورزی کهگیلویه
 • آیین تکریم ومعارفه مدیرکل نوسازی ومدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد (+تصاویر)
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت/از بازدید شبانه “نیکبخت” تا نشستن پای صحبت های بیماران (+تصاویر)
 • جزئیات معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۸