طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ آذر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 31174 | نویسنده : فتح الله پوران پور
 •   

  نشست مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری با اعضای شورا و شهردار باشت + تصاویر
  به منظور بررسی مشکلات شورا و شهرداری باشت نشست اعضای شورای و شهردار باشت با مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد در سالن شورای شهر باشت برگزار شد.
  نادر گرامی رئیس شورای اسلامی شهر باشت در این نشست با بیان برخی از مشکلات حوزه شورا و شهرداری باشت ، گفت: انتظار است تا مدیرکل محترم حوزه شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد این مشکلات را پیگیری نمایند.
  وی کمبود نیرو در واحدهای آتش نشانی، نقلیه و غیره را از مشکلات مهم شهرداری باشت اعلام کرد و افزود: در یک دهه قبل تعداد نیروهای شهرداری باشت ۸۱ نفر بود اما با وجود توسعه شهر و همچنین اجرای طرح های متنوع عمرانی، رفاهی و خدماتی و نیاز به نیروهایی جهت نگهداری از این طرح ها، در حال حاضر تعداد نیروهای شهرداری ۶۱ نفر است که در این زمینه به شدت کمبود نیرو احساس می شود.
  گرامی تعیین تکلیف جهت بکارگیری نیرو از طریق آگهی های استخدام و آزمون را خواستار شد.
  وی با تقدیر از تلاش های شهردار باشت، ابراز داشت: شهردار باشت با مدیریت بسیجی و انقلابی و اقدامات مؤثر در جهت ساماندهی فضای شهری باشت توانسته است نظر مردم این شهر را جلب نمایند.
  رئیس شورای اسلامی شهر باشت عدم پرداخت مزایای پرسنل شهرداری از سال ۸۹ تا سال ۹۶ را از دیگر مشکلات عنوان کرد و افزود: البته در زمان آقای موسوی سعی شده تا اضافه کاری ها به صورت ماهانه و با حقوق پرنسل پرداخت شود که این اقدام شایسته است.
  گرامی یکی دیگر از مشکلات نیروهای شهرداری را بروز مشکل در بیمه پرسنل و عدم تمدید دفترچه های درمانی آنها از سوی تأمین اجتماعی دانست و گفت: بدلیل بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی این امر امکان پذیر نبود که با رایزنی شورا . شهرداری با تأمین اجتماعی و با استفاده از بخشودگی مبلغی از این بدهی مشمول بخشودگی و باقیمانده نیز به صورت تقسیط به حساب تأمین اجتماعی واریز می شود و خوشبختانه این مشکل حل شده است.
  وی در ادامه موضوع ساماندهی حقوق و مزایای شوراهای اسلامی را خواستار شد و گفت: با توجه به بخشنامه ها در دور ششم مصوبات دولت حداکثر ۴۰ ساعت درماه و ۴ روز مأموریت در ماه بوده است که با برآورد صورت گرفته قریب به یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان حق الزحمه اعضای شورا بوده که با مکاتبات صورت گرفته از حوزه امور شهری و معاونت عمرانی منجر به حذف برخی از درآمدها همانند ارزش افزوده، آلایندگی و تفکیک املاک ) از بودجه شورا شده است که باید در این زمینه آگاهی بخشی مطلوب صورت گیرد.
  گرامی نبود درآمد پایدار شهرداری را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: با توجه به رونق کم ساخت و ساز در این شهر درآمد شهرداری باشت در ماه رقم ناچیز ۱۰ میلیون تومان است.
  وی در پایان خواستار تلاش برای جبران کمبود نیرو در شهرداری؛ پرداخت مزایا و همچنین مشخص کردن بودجه شورا شد.

  مهندس کاظمی مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری نیز در این نشست گفت: اغلب دغدغه های اعضای شورای شهر باشت ، دغدغه های ما نیز هست.
  وی با اشاره به وظایف شوراها ابراز داشت: طبق قانون وظایف شوراها در ۳۴ بند تعریف شده است و شهرداری و شوراها موظف اند هر کدام به وظایف خود به نحو مطلوب بپردازند.
  مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری با بیان اینکه بسیاری از مردم از عملکرد شوراها در استان ناراضی اند، ادامه داد: متأسفانه برخی از اعضای شوراها ، شورا را محلی برای مقاصد خود قرار داده اند.
  کاظمی مدیریت اسلامی را لازمه کار مدیر دانست و افزود: اسلام با پارتی بازی و باندبازی در تضاد است اما گاهاً مشاهده می شود که برخی از اعضای شوراها
  به منظور جمع کردن رأی دست به اقدامات غیرقانونی می زنند که این زیبنده نیست.
  وی در ادامه سخنان خود از ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در برخی از شهرستان ها با وجود عدم جدیت برخی از اعضای شوراها خبر داد و خطاب به موسوی شهردار باشت گفت: نگذارید که به بهانه بیکاری و عدم شغل یک وانت میوه فروش تبدیل به ۲۰۰ وانت شود.
  کاظمی تقلیل نیروهای شهرداری از ۸۱ به ۶۱ نیرو را نشان از سازو کار مناسب در شهرداری و شورای باشت دانست و گفت: این در حالی است که در برخی از شهرداری های استان تعداد نیروها با دخالت ها و پارتی بازی ها به چند برابر رسیده است این تفاوتی آشکار میان شورا و شهرداری باشت با برخی از شهرستان های استان است.
  مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری رواج قوم گرایی و پارتی بازی را سبب بی اعتمادی مردم دانست .
  این مسئول در ادامه در بحث تغییر وضعیت نیروهای قراردادی نیز گفت: در این زمینه تنگ نظری هایی صورت گرفته زیرا حق نیروی قراردادی است که با چند سال سابقه کار به نیروی رسمی تبدیل شود.
  وی عدم دریافت مزایای نیروهای شهرداری از سال ۸۹ تا ۹۶ را بر خلاف قوانین و دین دانست و گفت: در این زمینه نیز تنگ نظری هایی صورت گرفته که سعی می کنیم پیگیر این مورد نیز باشیم.
  کاظمی عدم نیروی متخصص و کیفی در بدنه شهرداری را از دیگر معضلات دانست و گفت: این معضل نتیجه استخدام نیروهای سفارشی در شهرداری ها است.
  وی با تقدیر از اقدامات شهردار باشت ، گفت: موسوی یکی از شهرداران خوب و پرتلاش است و توانسته است خدمات خوبی را به مردم ارائه دهد.
  مدیر کل حوزه شهری و شوراهای استانداری عملکرد شهرداری و شورای اسلامی باشت را در مورد اجرای ماده ۱۰۱ شهرداری ها مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: شهرداری باشت به نسبت سایر شهرداری ها عملکرد موفق تری داشته و شهر باشت در زمینه معابر و سرانه های فضای سبز و بهداشتی و … مطلوب است.
  کاظمی با بیان اینکه معابر و سرانه ها جزء لاینفک شهرداری ها هستند از شهردار باشت خواست تا در زمینه تغییر کابری اموال شهرداری در کمیسیون ماده ۵ هوشیار باشد.
  وی تغییر کاربری به بهانه های طرح تفکیک ، ایجاد شرکت و یا سرمایه گذاری را خلاف قانون دانست و عملکرد شهرداری باشت در زمینه تعامل با مالکان را مطلوب ارزیابی کرد.
  وی از تلاش شهرداری و شورای اسلامی باشت در زمینه حل و فصل مشکلات بیمه ای کارکنان و تعامل با تأمین اجتماعی نیز تقدیر کرد.
  کاظمی در پایان صداقت در اجرای امور را رکن اصلی کار دانست و برای اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری باشت آرزوی توفیق در انجام امور کرد.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

   

  ابرچسب ها :
  امروز چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • روحیه عمل گرایی دارم و ادامه می دهم (+تصاویر)
 • بازدید سر زده استاندار کهگیلویه وبویراحمد از اداره صمت استان (+فیلم)
 • یک شهرستان و اداره ای مستقل با تنها یک کارمند و تنها یک ورزشگاه آن هم با چمنی نامناسب
 • محیط یخ زده و سرمازده دانشگاه برای همه ما آسیب است/شور ونشاطی که باید در جمع های دانشجویی باشد نیست/چه کسانی مسبب این اوضاع هستند (+تصاویر)
 • فرماندار شهرستان کهگیلویه از روستای چغل بازدید کرد/تصاویر
 •  به مناسبت روزجهانی داوطلب سلامت همایش تجلیل ازرابطین سلامت بخش سوق برگزار شد/تصاویر
 • رئیس میراث فرهنگی شهرستان گچساران تغییر کرد/زمان تودیع ومعارفه
 • فرماندار شهرستان چرام منصوب شد 
 • اختتامیه نمایش ازدواج ملی بعد از یک هفته اجرا در شهرستان بهمئی/حضور فرماندار، شهردار و دیگر مسئولین در این مراسم
 • بخشدارسرفاریاب ازگازرسانی به روستای پشت چنارخبرداد/تصاویر
 • قیمت نان درکهگیلویه افزایش نداشته است/۹۰ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی ارسال شد/۲۰ تن شکر دولتی وارد بازار می شود
 • بیش از ۱۱ هزار خانوار عضو کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد شدند
 • برگزاری جشن روز جهانی معلولین در شهرستان بهمئی/ همه ی موفقیت های انسان از محرومیت است
 • مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • پاسخ کوبنده مدیرکل بازرسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ
 • از واکنش رئیس کل دادگستری استان به تعلیق حکم انفصال برخی مدیران تا افشای ماجرای ابوقداره و دلیل فیلتر سایت ها
 • سید علی پرواز تنها نیست و سیاست های توسعه محور احمدی را با قدرت دنبال کند
 • انتقاد نماینده کهگیلویه از مدیرکل سیاسی استانداری/آقای استاندار بفکر مصلحت مردم باشید
 • سید صفدر حسینی وزیر دولت خاتمی عزادر شد
 • رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گچساران تغییر می کند/گزینه جایگزینی از استان می آید