طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 25341 | نویسنده : سیروس بزمی
 •   

  شهرستان بهمئی، با قدمت تاریخی و مذهبی خود، تقریبا همه استعداد و ظرفیت سرمایه های انسان توانا و لازم برای آبادانی و پیشرفت را دارد، و در این میان آنچه در این حوزه گمشده می نماید، تمرکز میان این ظرفیتهای پیشرفت است.

   

  به گزارش پایگاه خبری زاگرس، متن یادداشت ارسالی محمد چیره نژاد به این پایگاه خبری به شرح ذیل است:

   

  مردم بهمئی دلگرم به فرزندان طلایی خود هستند، عمق محرومیت زیاداست، زادگاه خود را دریابید

  مبارزه با فقر و بیکاری از جمله مسائل بسیار اساسی و مهم است و می‌توان گفت از بزرگ‌ترین مصیبت‌ها و دردهای جامعه فقر و ناداری است.
  پیامبر اکرم(ص) در این رابطه فرموده است: فقر، محنت و غم برای اسلام است و نیز فرموده است: فقر، آتش خانمان‌سوزی است که از کشتن بدتر است.

  شهرستان بهمئی، با قدمت تاریخی و مذهبی خود، تقریبا همه استعداد و ظرفیت سرمایه های انسان توانا و لازم برای آبادانی و پیشرفت را دارد، و در این میان آنچه در این حوزه گمشده می نماید، تمرکز میان این ظرفیتهای پیشرفت است.

  عدم تمرکزی که گاها تا سالها آثار مثبت یا منفی آن در زندگی مردمان این سرزمین غنی مشهود و ملموس بوده و هست.

  شهرستانی که بعلت نگاه ناعادلانه بی تدبیر دولتمردان و نیز وابستگی های غلیظ قومیتی و نیز تفکرات سیاسی مختلف، نه تنها به جایگاه واقعی خود نرسیده، و اما متاسفانه طی گذر زمان، همچنان با توجه به آمار و اسناد گوناگون، به شکلی مهجور، پیوند عمیقی با محرومیت و عقب ماندگی یافته است.

  محرومیتی که همواره خود را به شکلی رقّت بار در حوزه ی زیربنایی و زیرساخت ها و نیازهای طبیعی اولیه همچون آب شرب، برق، خدمات بهداشتی، نبود فضا برای کارآفرینی و اشتغال جوانان و توسعه فنون و … نشان داده است.

  شهرستانی که به شهادت آمار و اسناد و سران نظام، دین خود را به خوبی به نظام و انقلاب ادا نموده و با تقدیم 126 شهید و تعداد زیادی ایثارگر، جانباز و آزاده، به لحاظ آماری و به نسبت جمعیت ، از پیشتازان خدمت به نظام بوده است.

  شهرستانی که علیرغم داشتن منابع عظیم نفت و گاز، معادن زیرزمینی و رو زمینی، میراث فرهنگی و گردشگری و چندین مولفه قابل بیان دیگر که هر کدام به تنهایی می توانند ریلی برای توسعه ی آن باشد، اما متاسفانه همچنان در بن بست محرومیت دست و پا میزند.

  بنده به عنوان یکی از فرزندان کوچک این آب و خاک و این دیار محروم زرخیز، که تجربه ی عمق فقر و محرومیت را با تمام وجود لمس نموده ام، دست به قلم برده، و از هم تبارهای عزیزم ،برای رفع محرومیت از چهره ایل و دیارمان استمداد و طلب کمک نمایم، و مطمئنم این دغدغه، نگرانی تک تک مردمان عزیز این شهرستان نیز می باشد.

  مردم عزیز، امروزه مهمترین عامل پیشرفت جوامع گوناگون بشری سرمایه های انسانی و میزان دسترسی آنان به مولفه های اساسی و زیرساختی توسعه است، و شاید امروزه به جرات بتوان گفت شهرستان بهمئی در مقایسه با سایر شهرستانها به نسبت جمعیت خود تاثیرگذارترین نیروهای انسانی را در سطح کلان مدیریتی به خود دیده و می بیند.

  در نمونه ای روشن، همه آگاهید که انتخاب معاونت مدیر عامل نفت ایران، تابع مولفه های گوناگون بوده که هر چهره ای توانایی حتی رقابت و عرض اندام در این مناصب را ندارد، اما یکی از فرزندان شایسته این دیار با ارائه رزومه ای قوی و توانایی های منحصر به فرد علمی و تخصصی، جزء مدیران تاثیر گذار در حوزه نفت و گاز کشور شد.
  یا توانایی فرهنگی فوق العاده یک مدیر کشوری، حاکی از نبوغ و توان مدیریتی و علمی هست که درحوزه تخصصی خود سکاندار بیش از 100 دانشگاه فرهنگ و هنر در کشور شد، می تواند که می تواند در جهت رفع محرومیت شهرستان نقش بسزایی ایفا کند.

  دیاری که برای اولین بار فرزندی از فرزندان خود را در راس مدیریت نفت و گاز مشترک با سایر حوزه ها می بیند ، شهرستانی که یکی دیگر از فرزندان برومندش با برنامه های علمی و پشتکار اقتصادی در حوزه بهداشت و درمان، در استان دیگری موجب تحول این حوزه شد، شهرستانی که مدیرانی را در مهمترین شرکتهای عریض و طویل پتروامید و گروه توسعه ملی دارد .

  فرزندان این دیار در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا توانسته اند گرد محرومیت را در سایر مناطق تا حدودی بزدایند.

  همین دیار محروم ما توانسته فرزندانی را پرورش دهد که در حوزه پتروشیمی سطح کلان مملکت جزء تاثیرگذارترین افراد باشد.

  ازهمین خاک محروم نخبگانی پروش یافته اند که توانستند درحوزه عمران و شهرسازی جزء بهترین ها باشند.

  بحمدالله آنقدر نیروهای نخبه و توانمند از این مرز و بوم پرافتخار برخواسته است که شاید نام بردن از همه این عزیزان در این مقال نگنجد.

  ما خلیلی ها، پیرامون ها، جشنی ها، روئین پورها، احدی ها، ظفری ها، آشناها، فلسفی ها، انصاریان ها، انصاری نیک ها، عالیپورها، جان افزاها، جنتی ها،جاودان پورها، قاسمی ها،جباری ها، ویسی نژادها، تقوی ها، چمبری ها، دهبانی ها، مبشری ها، کامرانی ها، خوبنژادها و ده ها فرزند برومند دیگر را به راحتی به دست نیاورده ایم و پرورش نیافته اند ، که به گفته خودشان درحد توانشان خدماتی را انجام داده اند، که قدردان این عزیزان هستیم، ولی عمق محرومیت زیاد هست و انتظار میرود بیشتر احساس مسئولیت کنند، تا زادگاهشان را به جایی برسانند که در خور و شأن شهرستان باشد.

  هرکدام از این چهره های برجسته، می توانند در حوزه کاری وتخصصی خود، در زادگاهشان تحولی بنیادین ایجاد کنند، و مردم این شهرستان محروم را با این همه سرمایه انسانی در سطح استانی و ملی دلگرم و مفتخر سازند.
  بدون شک مردم این دیار از فرزندانشان، فارغ از جناح و طایفه خود، انتظار نگاهی عمیق به زادگاه خود دارند، و کم کاری و یا عدم اعتنا را نمی پسندند و هر گام مثبت یا منفی را در حافظه قوی خود بایگانی خواهند کرد.

  به امید آبادانی شهر و دیار محرومان

  ۲ نظر برای “یادداشت دریافتی از محمد چیره نژاد: مردم بهمئی دلگرم به فرزندان طلایی خود هستند، عمق محرومیت زیاد است، زادگاه خود را دریابید”
  1. مهدی خردمند گفت:

   با سلام و ادب
   قدرت قلم فرزند برومند و آگاه ایل بهمئی جناب آقای چیره نژاد موجب فخر و مباهات بوده و انشالله در آینده ، بصیرت ، درایت و آگاهی ایشان در پیشرفت شهرستان بهمئی مسمر ثمر واقع گردد .
   برادر عزیز انشالله به سلامتی و در سایه کمال آرمش پله های پیشرفت را پیوسته و با سرعت بیشتر طی کنی و مستدام باشی .
   آرزوی توفیق و تندرستی برای همه دست اندرگاران عصر زاگرس را از درگاه احدیت مسئلت دارم .

  2. خخخخ گفت:

   حقیقتا باید برا شورای شهر بیای.بهمئی به چنین فرزندانی افتخار میکند.


  امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مدیرعامل مخابرات کهگیلویه وبویراحمد تغییر کرد/افتخاری رفت امیری آمد (+زمان ومکان تودیع ومعارفه)
 • آقای مدیرکل بجای تشریح وظایف عملکرد ارائه دهید/ اعتبارات حوزه شما به کجا می رود/ وقتی یک مدیرکل منتقد را تخریب گر صدا می زند/ سهم سمن بلادشاپور از اعتبارات میلیاردی یک ریال هم نبود
 • ۱۱ کشته و مصدوم درتصادف پژوها درجاده بابامیدان /تصاویر
 • سه راهی مرگ در شهرستان بهمئی تا کی قربانی میگیرد؟/ مسیر ارتباطی که همچنان مورد بی توجهی مسئولان میباشد
 • ویژه برنامه جشن روز جوان در لنده برگزار شد/کریمی نژاد؛ سعیدی کیا الگوی عملی توانمند سازی و محرومیت زدایی در کشور است+تصاویر
 • پاسخی به اظهارات عجیب مدیرکل اموراجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد
 • برگزاری جشن اعیاد شعبانیه طرح شهید بهنام محمدی در مدرسه شهدای فرهنگی بهمئی
 • برگزاری جشن روز جوان در مدرسه حضرت امام محمد باقر(ع) شهر لیکک
 • تجدید میثاق دانش آموزان طرح شهید بهنام محمدی مدرسه حضرت رقیه (س) شهر لیکک با شهدای شهرستان بهمئی
 • بخشدار چاروسا:به دلیل فراوانی علوفه وآب، عشایرعجله ای برای رفتن به ییلاق نداشته باشند
 • تجلیل ازکیومرث دوستکام ازاستثنائات دروازه بانی دردنیای فوتبال/به قلم ابوصالح دانشفر
 • به مناسبت هفته جوان سالن های ورزشی بصورت رایگان در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت
 • پیام تبریک مشاور جوان فرماندار لنده به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر ( ع) و روز جوان
 • جوابیه آموزش و پرورش دیشموک در خصوص اعتراض برخی از معلمان جدیدالاستخدام نسبت به موضوع انتقالی
 • تقدیرفرماندار کوهدشت ازاستاندار و مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس
 • سردار خرمدل: با تمام وجود به فکر جبران هستیم
 • رئیس جهاد کشاورزی بهمئی تغییر کرد/قطار تغییرات به کهگیلویه می رسد/ دوئل تاج الدینی ونماینده کهگیلویه برای ماندن یا رفتن تقوی/ ۳گزینه مطرح شده برای جهاد کشاورزی کهگیلویه
 • آیین تکریم ومعارفه مدیرکل نوسازی ومدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد (+تصاویر)
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت/از بازدید شبانه “نیکبخت” تا نشستن پای صحبت های بیماران (+تصاویر)
 • جزئیات معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۸