طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ مهر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 25341 | نویسنده : سیروس بزمی
 •   

  شهرستان بهمئی، با قدمت تاریخی و مذهبی خود، تقریبا همه استعداد و ظرفیت سرمایه های انسان توانا و لازم برای آبادانی و پیشرفت را دارد، و در این میان آنچه در این حوزه گمشده می نماید، تمرکز میان این ظرفیتهای پیشرفت است.

   

  به گزارش پایگاه خبری زاگرس، متن یادداشت ارسالی محمد چیره نژاد به این پایگاه خبری به شرح ذیل است:

   

  مردم بهمئی دلگرم به فرزندان طلایی خود هستند، عمق محرومیت زیاداست، زادگاه خود را دریابید

  مبارزه با فقر و بیکاری از جمله مسائل بسیار اساسی و مهم است و می‌توان گفت از بزرگ‌ترین مصیبت‌ها و دردهای جامعه فقر و ناداری است.
  پیامبر اکرم(ص) در این رابطه فرموده است: فقر، محنت و غم برای اسلام است و نیز فرموده است: فقر، آتش خانمان‌سوزی است که از کشتن بدتر است.

  شهرستان بهمئی، با قدمت تاریخی و مذهبی خود، تقریبا همه استعداد و ظرفیت سرمایه های انسان توانا و لازم برای آبادانی و پیشرفت را دارد، و در این میان آنچه در این حوزه گمشده می نماید، تمرکز میان این ظرفیتهای پیشرفت است.

  عدم تمرکزی که گاها تا سالها آثار مثبت یا منفی آن در زندگی مردمان این سرزمین غنی مشهود و ملموس بوده و هست.

  شهرستانی که بعلت نگاه ناعادلانه بی تدبیر دولتمردان و نیز وابستگی های غلیظ قومیتی و نیز تفکرات سیاسی مختلف، نه تنها به جایگاه واقعی خود نرسیده، و اما متاسفانه طی گذر زمان، همچنان با توجه به آمار و اسناد گوناگون، به شکلی مهجور، پیوند عمیقی با محرومیت و عقب ماندگی یافته است.

  محرومیتی که همواره خود را به شکلی رقّت بار در حوزه ی زیربنایی و زیرساخت ها و نیازهای طبیعی اولیه همچون آب شرب، برق، خدمات بهداشتی، نبود فضا برای کارآفرینی و اشتغال جوانان و توسعه فنون و … نشان داده است.

  شهرستانی که به شهادت آمار و اسناد و سران نظام، دین خود را به خوبی به نظام و انقلاب ادا نموده و با تقدیم ۱۲۶ شهید و تعداد زیادی ایثارگر، جانباز و آزاده، به لحاظ آماری و به نسبت جمعیت ، از پیشتازان خدمت به نظام بوده است.

  شهرستانی که علیرغم داشتن منابع عظیم نفت و گاز، معادن زیرزمینی و رو زمینی، میراث فرهنگی و گردشگری و چندین مولفه قابل بیان دیگر که هر کدام به تنهایی می توانند ریلی برای توسعه ی آن باشد، اما متاسفانه همچنان در بن بست محرومیت دست و پا میزند.

  بنده به عنوان یکی از فرزندان کوچک این آب و خاک و این دیار محروم زرخیز، که تجربه ی عمق فقر و محرومیت را با تمام وجود لمس نموده ام، دست به قلم برده، و از هم تبارهای عزیزم ،برای رفع محرومیت از چهره ایل و دیارمان استمداد و طلب کمک نمایم، و مطمئنم این دغدغه، نگرانی تک تک مردمان عزیز این شهرستان نیز می باشد.

  مردم عزیز، امروزه مهمترین عامل پیشرفت جوامع گوناگون بشری سرمایه های انسانی و میزان دسترسی آنان به مولفه های اساسی و زیرساختی توسعه است، و شاید امروزه به جرات بتوان گفت شهرستان بهمئی در مقایسه با سایر شهرستانها به نسبت جمعیت خود تاثیرگذارترین نیروهای انسانی را در سطح کلان مدیریتی به خود دیده و می بیند.

  در نمونه ای روشن، همه آگاهید که انتخاب معاونت مدیر عامل نفت ایران، تابع مولفه های گوناگون بوده که هر چهره ای توانایی حتی رقابت و عرض اندام در این مناصب را ندارد، اما یکی از فرزندان شایسته این دیار با ارائه رزومه ای قوی و توانایی های منحصر به فرد علمی و تخصصی، جزء مدیران تاثیر گذار در حوزه نفت و گاز کشور شد.
  یا توانایی فرهنگی فوق العاده یک مدیر کشوری، حاکی از نبوغ و توان مدیریتی و علمی هست که درحوزه تخصصی خود سکاندار بیش از ۱۰۰ دانشگاه فرهنگ و هنر در کشور شد، می تواند که می تواند در جهت رفع محرومیت شهرستان نقش بسزایی ایفا کند.

  دیاری که برای اولین بار فرزندی از فرزندان خود را در راس مدیریت نفت و گاز مشترک با سایر حوزه ها می بیند ، شهرستانی که یکی دیگر از فرزندان برومندش با برنامه های علمی و پشتکار اقتصادی در حوزه بهداشت و درمان، در استان دیگری موجب تحول این حوزه شد، شهرستانی که مدیرانی را در مهمترین شرکتهای عریض و طویل پتروامید و گروه توسعه ملی دارد .

  فرزندان این دیار در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا توانسته اند گرد محرومیت را در سایر مناطق تا حدودی بزدایند.

  همین دیار محروم ما توانسته فرزندانی را پرورش دهد که در حوزه پتروشیمی سطح کلان مملکت جزء تاثیرگذارترین افراد باشد.

  ازهمین خاک محروم نخبگانی پروش یافته اند که توانستند درحوزه عمران و شهرسازی جزء بهترین ها باشند.

  بحمدالله آنقدر نیروهای نخبه و توانمند از این مرز و بوم پرافتخار برخواسته است که شاید نام بردن از همه این عزیزان در این مقال نگنجد.

  ما خلیلی ها، پیرامون ها، جشنی ها، روئین پورها، احدی ها، ظفری ها، آشناها، فلسفی ها، انصاریان ها، انصاری نیک ها، عالیپورها، جان افزاها، جنتی ها،جاودان پورها، قاسمی ها،جباری ها، ویسی نژادها، تقوی ها، چمبری ها، دهبانی ها، مبشری ها، کامرانی ها، خوبنژادها و ده ها فرزند برومند دیگر را به راحتی به دست نیاورده ایم و پرورش نیافته اند ، که به گفته خودشان درحد توانشان خدماتی را انجام داده اند، که قدردان این عزیزان هستیم، ولی عمق محرومیت زیاد هست و انتظار میرود بیشتر احساس مسئولیت کنند، تا زادگاهشان را به جایی برسانند که در خور و شأن شهرستان باشد.

  هرکدام از این چهره های برجسته، می توانند در حوزه کاری وتخصصی خود، در زادگاهشان تحولی بنیادین ایجاد کنند، و مردم این شهرستان محروم را با این همه سرمایه انسانی در سطح استانی و ملی دلگرم و مفتخر سازند.
  بدون شک مردم این دیار از فرزندانشان، فارغ از جناح و طایفه خود، انتظار نگاهی عمیق به زادگاه خود دارند، و کم کاری و یا عدم اعتنا را نمی پسندند و هر گام مثبت یا منفی را در حافظه قوی خود بایگانی خواهند کرد.

  به امید آبادانی شهر و دیار محرومان

  نظرات در مورد » “یادداشت دریافتی از محمد چیره نژاد: مردم بهمئی دلگرم به فرزندان طلایی خود هستند، عمق محرومیت زیاد است، زادگاه خود را دریابید”
  1. مهدی خردمند گفت:

   با سلام و ادب
   قدرت قلم فرزند برومند و آگاه ایل بهمئی جناب آقای چیره نژاد موجب فخر و مباهات بوده و انشالله در آینده ، بصیرت ، درایت و آگاهی ایشان در پیشرفت شهرستان بهمئی مسمر ثمر واقع گردد .
   برادر عزیز انشالله به سلامتی و در سایه کمال آرمش پله های پیشرفت را پیوسته و با سرعت بیشتر طی کنی و مستدام باشی .
   آرزوی توفیق و تندرستی برای همه دست اندرگاران عصر زاگرس را از درگاه احدیت مسئلت دارم .


  امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اعزام ۱۲۰ دانش‌آموز باشتی به مناطق عملیاتی جنوب /تصاویر 
 • نشست کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی به منظور تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در محل نهاد کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد + عکس
 • مددجویان کمیته امداد ۲۵۶ میلیاردریال وام اشتغال دریافت کردند
 • امین بابویی عزل شد / غلام‌نژاد معاون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد شد
 • بازدید بانوان شهر قلعه رئیسی از کتابخانه عمومی /تصاویر
 • مراسم استقبال از مهدی محسن نژاد دارنده مدال برنز مسابقات جهانی رومانی +عکس و فیلم
 • حمایت از مواضع شجاعانه رئیس دستگاه قضا در برخورد با دانه درشت ها
 • کشتی گیر خردسال دهدشتی قهرمان ایران شد (+تصاویر)
 • بازگشایی مسیر دیشموک به باغملک خوزستان با پیگیری بخشدار دیشموک
 • پیام فرماندار لنده مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
 • برگزاری یادواره شهدای دیشموک (بهمئی سرحدی غربی) در هفته بسیج
 • آیین تکریم ومعارفه رئیس اداره صمت شهرستان کهگیلویه برگزارشد (+تصاویر)
 • دکتردهدشتی مربی صدرنشین تیم لیگ برتری فوتبال/تصاویر
 • دیدار مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان با دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان در خصوص بررسی مسائل اقتصادی و معیشتی مردم در محل استانداری اصفهان
 • گچساران قهرمان کشتی آزاد و فرنگی نونهالان استان کهگیلویه وبویراحمد شد/تصاویر
 • همیشه با اصحاب رسانه تعامل داشتم/هیچوقت نگفتم رسانه ها حضور نداشته باشند/ مشکل از اداره راه استان نیست /اطلاع رسانی حق مردم است/گلایه داشتم که چرا رسانه ها حضور ندارند/باید بررسی کرد
 • مسدود شدن محور مواصلاتی دیشموک باغ ملک با اولین بارش
 • تبعیت از ولی فقیه راه جامع برون رفت از مشکلات است
 • تاج الدینی: توزیع کود و بذر میان کشاورزان را تا گرم آخر رها نمی‌کنم
 • به مناسبت روز کتاب و کتاب خوانی برنامه ای در حوزه ی علمیه خواهران شهرستان بهمئی برگزار شد