طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 26 اکتبر, 2016 | کد خبر : 1866 | نویسنده : Mehrju
 •   

  رئیس شورای شهر دهدشت با بیان اینکه روال قانونی در این طرح طی نشده است، شرایط استیضاح را تشریح و عنوان کرد: طبق قانون، ابتدا رئیس شورا باید سؤالات اعضای شورا را به طور شفایی به شهردار برساند و شهردار پاسخ دهد.

  77899777

  پایگاه خبری تحلیلی عصرزگرس(asr zagros) :

   

  نشست شورای شهر دهدشت به علت مخالفت رئیس شورا با طرح استیضاح و انتقاد عضو شورا که طرح استیضاح را بدون سؤال از شهردار غیر قانونی می‌دانست با تنش شدید همراه بود.

  به گزارش عصرزاگرس حسین جهادگر که به گفته اعضای موافق استیضاح از ابتدا به کلی با طرح استیضاح مخالف بوده و حاضر به تشکیل این نشست نبود در همان ابتدا با استناد به مواد قانونی روال طرح استیضاح را خلاف قانون دانست و گفت: بنده با استیضاح شهردار مخالف یا موافق نیستم، معیارم طایفه، گروه سیاسی و یا برادری نیست، بلکه رأی و نظرم فقط قانون است.

  رئیس شورای شهر دهدشت با بیان اینکه روال قانونی در این طرح طی نشده است، شرایط استیضاح را تشریح و عنوان کرد: طبق قانون، ابتدا رئیس شورا باید سؤالات اعضای شورا را به طور شفایی به شهردار برساند و شهردار پاسخ دهد.

  جهادگر اضافه کرد: اگر اعضای شورا به گفته‌های شهردار قانع نشدند طی نامه رسمی از هیأت رئیسه درخواست طرح سؤال از شهردار می‌کنند.

  وی با بیان اینکه رئیس شورا باید نامه طرح سؤال اعضای شورا را با پیوست سؤالات به اطلاع شهردار برساند، ادامه داد: شهردار نیز موظف است در جلسه شورا حضور پیدا کند و به سؤالات اعضا جواب دهد.

  جهادگر تصریح کرد: شهردار باید با حضور در جلسه از خود دفاع کند اگر دفاعیاتش قانع‌کننده نبود شورا طی نامه دیگری استیضاح را طرح کند.

  وی با بیان اینکه طرح استیضاح امروز بدون سؤال از شهردار صورت گرفته است، افزود: از طرفی طرح استیضاح در حالی به امضای نایب رئیس شورا رسیده است که براساس قانون تا زمانی که رئیس حضور دارد نایب رئیس حق هیچ‌گونه مکاتباتی را ندارد.

  امیررضا خوش آیین با قانونی دانستن طرح استیضاح با اشاره به اینکه دو سوم اعضای شورا خواهان استیضاح شهردار شده‌اند، بیان کرد: رئیس شورا از امضای طرح استیضاح استنکاف ورزید به همین دلیل این طرح با امضای نایب رئیس حضور فرماندار رسید و فرماندار خواستار برگزاری این نشست شده است.

  خوش آیین تشریح کرد: رئیس شورا نمی‌تواند مانع از رأی‌گیری طرح شود؛ مخالفت خود را در برگه رأی اعلام کند نه اینکه به خاطر مخالف بودن از رأی‌گیری جلوگیری کند.

  عضو موافق استیضاح شهردار افزود: رئیس شورا از ابتدا موافق این نشست بود بعد از تشکیل جلسه برای کارشکنی وارد شده و هدفش بر هم زدن جلسه است.

  ایراندخت اکبرنژاد نیز با بیان اینکه اعضای شورا می‌خواهند قانون را دور بزنند تصریح کرد: مراحل قانونی استیضاح باید طرح سؤال داشته باشد.

  عضو شورای دهدشت که مخالف طرح استیضاح شهردار بود افزود: زمان برگزاری جلسه تنها یک ساعت قبل از جلسه به اطلاع اعضا رسید در حالی که باید 48 ساعت از قبل اطلاع‌رسانی شود.

  همسر شهردار با یادآوری استیضاح گذشته که رأی اعتماد به جواد تخشا بود تصریح کرد: برای استیضاح امروز تاکنون هیچ طرح سؤال کتبی به شهردار نرسیده که بخواهد از خود دفاع کند.

  وی با بیان اینکه زیبنده نیست بدون طرح سؤال استیضاح مطرح شود، مطرح کرد: این جلسه با این هدف هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد ،طرح استیضاح باید روال قانونی را طی کند.

  اکبرنژاد خطاب به رئیس شورا گفت: نگذارید طرح استیضاح بدون سؤال از شهردار به عنوان ننگ بر پیشانی این شورا حک شود.

  همچنین علی محمد موسوی امجد از اعضای خواهان طرح استیضاح گفت: بارها و بارها تخلفات،کم کاری و مشکلات شهر را به رئیس شورا گوشزد کردیم و کتبی تحویل دادیم.

  عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه استیضاح شهردار دفاع از حقوق شهروندان و نه ننگ است افزود: رئیس شورای شهر حاضر به تشکیل جلسه نشد حق قانونی دو سوم اعضای شورا که خواهان استیضاح شهردار هستند را زیر پا گذاشته است.

  موسوی امجد افزود: پس از مخالفت رئیس شورا با تشکیل جلسه استیضاح به فرماندار متوسل شدیم و با نظر و درخواست فرماندار و دو سوم اعضای شورا این نشست قانونی برگزار شده است.

  وی تأکید کرد: رئیس شورا با این نشست مخالف بود و قرار هم نبود شرکت کند الان برای کارشکنی وارد جلسه شده است و هدفی غیر از این ندارد.
  ؛ نشست بررسی طرح استیضاح با تنش شدید اعضای موافق و مخالف همراه بود و درگیری لفظی که حتی با بکار بردن الفاظ رکیک و شرم‌آور همراه بود با حضور مأموران انتظامی بدون درگیری فیزیکی بین اعضاء،با موافقت شش نفر،مخالفت رئیس شورا و رأی سفید اکبرنژاد به اتمام رسید.

  678899

  منبع خبر:فارس

  ۶ نظر برای “طرح استیضاح شهرداردهدشت بی نتیجه ماند/پشت پرده چه خبراست(+درخواست استیضاح)”
  1. عباس گفت:

   باز هم لشکر کشى مانع استئضا شد

  2. ناشناس گفت:

   باز هم لشکر کشى مانع استئضا شد

  3. رامین گفت:

   اگه منفعت طلبان وسودجویان وکاسبان بگذارن استیضاع صورت بگیردخدمت بزرکی به شهرفلک زده دهدشت خواهدشد

  4. سیدمجید سعیدی گفت:

   موافقت خودرا مبنی بر استیضاح شهردار اعلام مینمایم


  امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • هاشمی پور قانون گذاری که اشرافیتی به قوانین مصوب مجلس ندارد/سید ضیاءالدین طبیب زاده
 • اگر مدیر طرح و برنامه داشته باشد، می‌تواند حوزه اش را از بعضی بن بست‌ها خارج کند/نماینده مردم باید آبرویش را برای عزت مردم بگذارد
 • شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد پایگاه تبلیغات عدل هاشمی پور/آقای استاندار مدیرعامل شرکت گاز را عزل کنید
 • نماینده نباید نگاه سیاسی جغرافیایی و نژادی به مردم داشته باشد/من نه برای نان آمدم نه برای نام
 • مستند تراژدی ” شهر من دهدشت ” کلید خورد (+تصاویر)
 • مردم بهمئی حماسه ای دیگر خلق کردند/استقبال از نام آشنای کهگیلویه/چه کسانی به موحد پیوستند (+تصاویر و اسامی)
 • کلنگ زنی جاده لنده به تشان آخرین تازیانه برپیکربی رمق جاده پاتاوه به دهدشت
 • از پیوستن دو چهره سرشناس “اصلاحات” به “حجت الاسلام موحد” تا جدایی لیدر “حاج عدل” وحماسه ای که مردم بهمئی خلق کردند (+تصاویر)
 • جشن گلریزان زندانی محکوم به دیه در دهدشت برگزار شد (+تصاویر)
 • پایانی بر وعده های عدل هاشمی پور/کنتور گاز برای مردم رایگان نیست /واکنش معلم چاروسایی به دروغ های انتخاباتی (+سند)
 • اگر دین ندارید واز قیامت نمیترسید لااقل آزاد مرد باشید/پاسخی به منتقدان عملکرد ۱۶ ساله سید محمد موحد
 • بهمئی دیار روشن تاریخ است به فهم مردم شریف بهمئی و اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ توهین نکنید
 • مردم باید بدانند که دولت با نماینده ضعیف مشورت نخواهد کرد/یک نماینده مجلس باید در برنامه‌های مختلف مشارکت و حضور پررنگی داشته باشد
 • پلمپ ۴ مطب و ۲ موسسه درمانی غیر مجاز در کهگیلویه/تشدید نظارت بر مراکز طب سنتی و مراکز خدمات پوست و مو
 • دستگاهای خدمات رسان برای رفاه حال مردم پای کار ایستادند/ اکثر محورهای کهگیلویه و بویراحمد مشکلی برای تردد ندارند
 • دعوت ۱۱ نونهال گچسارانی به باشگاه استقلال تهران/ایرانمهر و استقلال در مسیر همکاری های بیشتر
 • اعلام حمایت چهره شاخص سیاسی استان از کاندیدای اصلاح طلب انتخابات مجلس یازدهم/نگاه و توجه دکتر بهرامی فرا ایلی و فرا استانی بوده و رویکرد ایشان در برنامه ریزی از پائین به بالا می باشد
 • ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و دندانپزشکی/ تصاویر
 • پرداخت ۲۷ میلیارد ریالی تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد چاروسا
 • جاده باغچه سادات تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد