طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 16120 | نویسنده : فتح الله پوران پور
 •   

    رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال 96 و برنامه های اجرایی در سال جاری را تشریح کرد. به مناسبت هفته سلامت نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت با اصحاب رسانه برگزار شد. دکتر فرشاد رستمی در این نشست با بیان عملکرد مرکز بهداشت شهرستان […]

   

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال 96 و برنامه های اجرایی در سال جاری را تشریح کرد.
  به مناسبت هفته سلامت نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت با اصحاب رسانه برگزار شد.

  دکتر فرشاد رستمی در این نشست با بیان عملکرد مرکز بهداشت شهرستان باشت در سال 96 و برنامه های مد نظر در سال 97، اظهار داشت: پروژه هایی در سال 96 شروع به فعالیت کرده اند و پروژه هایی نیز در صورت تأمین اعتبار در سال جاری شروع به فعالیت می نمایند.
  وی افزود: خانه بهداشت تل چگاه که با پیشرفت 75 درصدی تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید.
  رستمی ادامه د اد: خانه بهداشت نارک موسی با 30 درصد پیشرفت کاری وخانه بهداشت شاه بهرام با 50 درصد پیشرفت کاری از جمله پروژه های در حال ساخت در این شهرستان هستند.
  وی از بهره برداری بیمارستان 32 تختخوابه تا چندماه آینده خبر داد و گفت: علاوه بر فعالیت های مذکور، تجهیز 5 خانه بهداشت به سیستم گازی، حصارکشی اورژانس جاده ای، تعمیر و تجهیز ساختمان اورژانس جاده ای باشت- گچساران وتکمیل ساخت خانه بهداشت منصورآباد و شروع به کار در آینده نزدیک از جمله مهمترین پروژه های اجرایی در سال 96 هستند.
  رستمی ابراز داشت: بنا به درخواست شبکه بهداشت و درمان، نام بیمارستان باشت به نام بیمارستان 32 تختخوابه شهدای باشت نامگذاری شد که این نام با اتفاق آرا مورد موافقت شورای فرهنگ عمومی نیز قرار گرفت.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت در ادامه به تشریح برنامه های در حال پیگیری در سال 97 پرداخت و بیان کرد: حصارکشی اطراف ساختمان اورژانس شادگان، تخریب ساختمان مربوط به خانه بهداشت سعادت آباد و ساخت در دو طبقه و ساخت خانه پزشک آبدهگاه، چهارراه گشین و بهره عنا از مهمترین این پروژه ها است.
  وی در توضیح ساخت خانه بهداشت سعادت آباد گفت: این ساختمان در دو طبقه احداث می گردد که یک طبقه مربوط به اورژانس جاده ای شهری و یک طبقه خانه بهداشت خواهد بود.
  رستمی مراجعه قریب به 65 هزار بیمار به مرکز بهداشتی درمانی شهید بهشتی ، اعزام بیش از 550 نفر از این بیماران به اورژانس گچساران برای ادامه درمان،19 مورد اعزام هوایی در 6 ماهه دوم سال 96، بیش از 1700 مأموریت اورژانس که قریب به 800 مورد آن تصادفی بوده ، را از مهمترین فعالیت های شبکه بهداشت در زمینه ارائه خدمات به بیماران در سال 96 بیان کرد.
  وی به اقدامات موفق پرسنل بهداشت و درمان باشت در زمینه احیاء بیماران نیز اشاره کرد و گفت: 21 مورد احیاء بیمار که از این تعداد 10 نفر در بدو ورود بدون علائم حیات بوده اند، و از 11 نفر که دارای علائم حیاتی بوده اند تنها یک مورد منجر به فوت شد.
  رستمی ادامه داد: بالغ بر 7 هزار بیمار نیز به کلینیک زنده یاد تاجگردون مراجعه کرده اند که بالغ به 1500 خدمت به این افراد ارائه شده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از خدمترسانی بالغ به 18 پزشک متخصص در کلینیک زنده یاد تاجگردون به مردم شهرستان خبر داد.
  رستمی بیان داشت: افتتاح زنجیره سرد در سال 96 جهت نگهداری و ذخیره واکسن، افتتاح کلینیک مشاوره رفتاری ، تکمیل آزمایشگاه سل که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، خرید دستگاه الیزا بعد از گذشت قریب به 20 سال از عمر آزمایشگاه باشت، شناسایی بالغ بر 170 نفر بیمار فشار خون جدید و همچنین 27 مورد بیمار دیابتی از عمده فعالیت های بهداشتی در سال 96 بوده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از ارزیابی و معاینه بیش از 3 هزار و 800 نفر از افراد بالای 30 سال در قالب طرح ایراپن خبر داد و افزود: بیماری های قلب و عروق و سکته مغزی و آزمایش رایگان افرادی که نیاز به آزمایشات تکمیلی جهت تشخیص بیماری های احتمالی داشته اند نیز از جمله این خدمات است.
  رستمی در بحث ارتقاء شاخص بهداشت محیط نیز گفت: در سال 96 رشد شاخص درصد خانواده های برخوردار از توالت بهداشتی از 97 به 98 درصد افزایش یافته و در این مدت نیز رشد شاخص خانواده های برخوردار از دفع فاضلاب بهداشتی از 63 به 69 درصد افزایش یافته است.
  وی رشد شاخص درصد خانوار برخودار از دفع بهداشتی زباله را نیز با افزایش 3 درصدی از 92 به 95 درصد اعلام کرد.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از اقدامات این مرکز در زمینه تأمین آب بهداشتی روستایئان نیز گفت: بیش از 21 هزار مورد کلرسنجی در بخش روستایی داشتیم که موارد کلر صفر مرتباً گزارش و پیگیری می شد و 50 درصد از موارد نامطلوب بود که به اداره آبفای روستایی گزارش شده است.
  رستمی از 11 هزار مورد کلرسنجی در شهر نیز خبر داد و گفت: 100 درصد موارد مناسب و آب حوزه شهری از سلامت کامل برخوردار بود.
  وی احداث 110 مورد چاه فاضلاب و پیشرفت 5 درصدی در این زمینه و جلوگیری از مصرف 2 تن مواد خوراکی غیرقابل مصرف را از اقدامات مهم در این زمینه دانست.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت در بخش دیگری از سخنان خود به مهم ترین اقدامات این اداره در بخش تنظیم خانواده اشاره کرد و گفت: 8/99 درصد از زایمان ها به صورت ایمن اتفاق افتاده که از این تعداد 7/55 درصد از زایمان ها به صورت طبیعی و 3/44 درصد زایمان ها به صورت سزارین انجام شده است.
  رستمی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ موردی از مرگ مادر باردار در این شهرستان گزارش نشده، ادامه داد: تعداد زنان باردار در سال 96 بالغ بر 700 نفر بوده که مراقبت آنها به صورت 10 درصد انجام می شود.
  وی وجود بیمارستان و متخصصان تمام وقت زنان را در این شهرستان لازم و ضوروری دانست و افزود: بالغ بر 420 زایمان در شهرستان داشتیم که فقط 10 درصد از آنها در باشت زایمان کرده اند که این آمار گویای نیاز این شهرستان به بیمارستان و متخصص زنان است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از مرگ 6 کودک زیر 6 سال نیز خبر داد و افزود: مرگ این کودکان به دلیل بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث«عقرب گزیدگی»، نارسایی و ناهنجاری های مادرزادی بوده است.
  رستمی در پایان از تلاش پرسنل خدوم و حمایت های فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تقدیر و تشکر کرد.
  وی همچنین از زحمات مهندس گوهرگانی به خاطر خدمت خالصانه به مردم منطقه در جهت ساخت بیمارستان و حمایت های وی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت تشکر و قدردانی کرد.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

  ابرچسب ها :
  امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرماندار شهرستان لنده از پروژه پل تراب
 • اختصاص ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های عمرانی شهرستان چرام
 • راه اندازی اداره کار در شهرستان چرام
 • دستور وزیر برای تخصیص اعتبار به جاده های کهگیلویه و بویراحمد
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • درسی که فرماندار کهگیلویه به همه فرمانداران استان داد/اقدام ارزشمند نیکبخت وشیوه برخورد با منتقد خود
 • انتقاد دهیار القچین سفلی از بخشدار مرکزی چرام
 • خواسته های مردم روستا از فرماندار/تدابیر نیکبخت برای رفع مشکلات محروم ترین روستای دیشموک/نیکبخت؛ مدیران در بین مردم باشند
 • قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای تخصیص درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به استان
 • سرمایه گذاری وزارت نفت در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • بزرگترین همایش پیاده روی شبانه استان با حضور بیش از ۲ هزار نفر در شهرستان چُرام/تصاویر
 • دیدار رئیس وکارکنان اداره تامین اجتماعی شهرستان کهگیلویه با امام جمعه شهرستان درهفته تامین اجتماعی/تصاویر
 • اجرای برنامه های ویژه کمیته امداد امام (ره) بخش سوق در دهه کرامت
 • پیام تبریک بخشدار دیشموک بمناسبت هفته بهزیستی
 • کسب مقام اول و سوم کشوری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین (+ تصاویر)
 • استقلال بهبهان برای دومین سال متوالی دست خالی از سوق برگشت
 • کوهی سوق:بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب
 • توضیحات فرماندار کهگیلویه درخصوص بازدید نماینده بویراحمد ودنا از آجم دیشموک
 • آیین استقبال باشکوه ازپرچم متبرک حرم مطهرامام رضا (ع) وخادمین آستان قدس رضوی درشهرسوق (+تصاویر)
 • برپایی تئاتر خیابانی پهلوان وپرده خوان در شهرستان چرام /تصاویر