طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 16120 | نویسنده : فتح الله پوران پور
 •   

    رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال 96 و برنامه های اجرایی در سال جاری را تشریح کرد. به مناسبت هفته سلامت نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت با اصحاب رسانه برگزار شد. دکتر فرشاد رستمی در این نشست با بیان عملکرد مرکز بهداشت شهرستان […]

   

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال 96 و برنامه های اجرایی در سال جاری را تشریح کرد.
  به مناسبت هفته سلامت نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت با اصحاب رسانه برگزار شد.

  دکتر فرشاد رستمی در این نشست با بیان عملکرد مرکز بهداشت شهرستان باشت در سال 96 و برنامه های مد نظر در سال 97، اظهار داشت: پروژه هایی در سال 96 شروع به فعالیت کرده اند و پروژه هایی نیز در صورت تأمین اعتبار در سال جاری شروع به فعالیت می نمایند.
  وی افزود: خانه بهداشت تل چگاه که با پیشرفت 75 درصدی تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید.
  رستمی ادامه د اد: خانه بهداشت نارک موسی با 30 درصد پیشرفت کاری وخانه بهداشت شاه بهرام با 50 درصد پیشرفت کاری از جمله پروژه های در حال ساخت در این شهرستان هستند.
  وی از بهره برداری بیمارستان 32 تختخوابه تا چندماه آینده خبر داد و گفت: علاوه بر فعالیت های مذکور، تجهیز 5 خانه بهداشت به سیستم گازی، حصارکشی اورژانس جاده ای، تعمیر و تجهیز ساختمان اورژانس جاده ای باشت- گچساران وتکمیل ساخت خانه بهداشت منصورآباد و شروع به کار در آینده نزدیک از جمله مهمترین پروژه های اجرایی در سال 96 هستند.
  رستمی ابراز داشت: بنا به درخواست شبکه بهداشت و درمان، نام بیمارستان باشت به نام بیمارستان 32 تختخوابه شهدای باشت نامگذاری شد که این نام با اتفاق آرا مورد موافقت شورای فرهنگ عمومی نیز قرار گرفت.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت در ادامه به تشریح برنامه های در حال پیگیری در سال 97 پرداخت و بیان کرد: حصارکشی اطراف ساختمان اورژانس شادگان، تخریب ساختمان مربوط به خانه بهداشت سعادت آباد و ساخت در دو طبقه و ساخت خانه پزشک آبدهگاه، چهارراه گشین و بهره عنا از مهمترین این پروژه ها است.
  وی در توضیح ساخت خانه بهداشت سعادت آباد گفت: این ساختمان در دو طبقه احداث می گردد که یک طبقه مربوط به اورژانس جاده ای شهری و یک طبقه خانه بهداشت خواهد بود.
  رستمی مراجعه قریب به 65 هزار بیمار به مرکز بهداشتی درمانی شهید بهشتی ، اعزام بیش از 550 نفر از این بیماران به اورژانس گچساران برای ادامه درمان،19 مورد اعزام هوایی در 6 ماهه دوم سال 96، بیش از 1700 مأموریت اورژانس که قریب به 800 مورد آن تصادفی بوده ، را از مهمترین فعالیت های شبکه بهداشت در زمینه ارائه خدمات به بیماران در سال 96 بیان کرد.
  وی به اقدامات موفق پرسنل بهداشت و درمان باشت در زمینه احیاء بیماران نیز اشاره کرد و گفت: 21 مورد احیاء بیمار که از این تعداد 10 نفر در بدو ورود بدون علائم حیات بوده اند، و از 11 نفر که دارای علائم حیاتی بوده اند تنها یک مورد منجر به فوت شد.
  رستمی ادامه داد: بالغ بر 7 هزار بیمار نیز به کلینیک زنده یاد تاجگردون مراجعه کرده اند که بالغ به 1500 خدمت به این افراد ارائه شده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از خدمترسانی بالغ به 18 پزشک متخصص در کلینیک زنده یاد تاجگردون به مردم شهرستان خبر داد.
  رستمی بیان داشت: افتتاح زنجیره سرد در سال 96 جهت نگهداری و ذخیره واکسن، افتتاح کلینیک مشاوره رفتاری ، تکمیل آزمایشگاه سل که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، خرید دستگاه الیزا بعد از گذشت قریب به 20 سال از عمر آزمایشگاه باشت، شناسایی بالغ بر 170 نفر بیمار فشار خون جدید و همچنین 27 مورد بیمار دیابتی از عمده فعالیت های بهداشتی در سال 96 بوده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از ارزیابی و معاینه بیش از 3 هزار و 800 نفر از افراد بالای 30 سال در قالب طرح ایراپن خبر داد و افزود: بیماری های قلب و عروق و سکته مغزی و آزمایش رایگان افرادی که نیاز به آزمایشات تکمیلی جهت تشخیص بیماری های احتمالی داشته اند نیز از جمله این خدمات است.
  رستمی در بحث ارتقاء شاخص بهداشت محیط نیز گفت: در سال 96 رشد شاخص درصد خانواده های برخوردار از توالت بهداشتی از 97 به 98 درصد افزایش یافته و در این مدت نیز رشد شاخص خانواده های برخوردار از دفع فاضلاب بهداشتی از 63 به 69 درصد افزایش یافته است.
  وی رشد شاخص درصد خانوار برخودار از دفع بهداشتی زباله را نیز با افزایش 3 درصدی از 92 به 95 درصد اعلام کرد.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از اقدامات این مرکز در زمینه تأمین آب بهداشتی روستایئان نیز گفت: بیش از 21 هزار مورد کلرسنجی در بخش روستایی داشتیم که موارد کلر صفر مرتباً گزارش و پیگیری می شد و 50 درصد از موارد نامطلوب بود که به اداره آبفای روستایی گزارش شده است.
  رستمی از 11 هزار مورد کلرسنجی در شهر نیز خبر داد و گفت: 100 درصد موارد مناسب و آب حوزه شهری از سلامت کامل برخوردار بود.
  وی احداث 110 مورد چاه فاضلاب و پیشرفت 5 درصدی در این زمینه و جلوگیری از مصرف 2 تن مواد خوراکی غیرقابل مصرف را از اقدامات مهم در این زمینه دانست.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت در بخش دیگری از سخنان خود به مهم ترین اقدامات این اداره در بخش تنظیم خانواده اشاره کرد و گفت: 8/99 درصد از زایمان ها به صورت ایمن اتفاق افتاده که از این تعداد 7/55 درصد از زایمان ها به صورت طبیعی و 3/44 درصد زایمان ها به صورت سزارین انجام شده است.
  رستمی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ موردی از مرگ مادر باردار در این شهرستان گزارش نشده، ادامه داد: تعداد زنان باردار در سال 96 بالغ بر 700 نفر بوده که مراقبت آنها به صورت 10 درصد انجام می شود.
  وی وجود بیمارستان و متخصصان تمام وقت زنان را در این شهرستان لازم و ضوروری دانست و افزود: بالغ بر 420 زایمان در شهرستان داشتیم که فقط 10 درصد از آنها در باشت زایمان کرده اند که این آمار گویای نیاز این شهرستان به بیمارستان و متخصص زنان است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت از مرگ 6 کودک زیر 6 سال نیز خبر داد و افزود: مرگ این کودکان به دلیل بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث«عقرب گزیدگی»، نارسایی و ناهنجاری های مادرزادی بوده است.
  رستمی در پایان از تلاش پرسنل خدوم و حمایت های فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تقدیر و تشکر کرد.
  وی همچنین از زحمات مهندس گوهرگانی به خاطر خدمت خالصانه به مردم منطقه در جهت ساخت بیمارستان و حمایت های وی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت تشکر و قدردانی کرد.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

  ابرچسب ها :
  امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مراسم اربعین سرور سالار شهیدان در جوار مطهر امامزاده سید محمود(ع )
 • اولین سوگواره خوشنویسی در چرام برگزار شد/تصاویر
 • تاجگردون در آرو:از آن افرادی نیستم که در امامزاده قسم بخورم که نخواهم آمد/درخواست میرشکار از منتقدین
 • پیاده روی حرم تا حرم جاماندگان اربعین شهرسوق دهستان چنگلوا وروستای بلوط بنگان برگزارشد/تصاویر
 • مراسم تشیع وتدفین سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه فارس درشهرسوق/تصاویر
 • روایتی از خودسوزی زنان در دیشموک (+فیلم)
 • مدیرکل سابق حوزه استاندار کهگیلویه بویراحمد معاون سازمان همیاری ها و شهرداری های استان تهران شد
 • عزل مدیری در کهگیلویه وبویراحمد بخاطر تخلفات اداری/تقوی؛ از رسانه ها گلایه دارم
 • پیام تبریک معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته تربیت بدنی
 • برخورد فیزیکی یکی از کارکنان شهرداری دهدشت با ارباب رجوع وعدم پاسخگویی شهردار
 • هیئت رئیسه شورای شهرستان چرام مشخص شدند/”نوروزی” رئیس شد
 • تلاش برای برگزاری انتخابات بی طرف در کهگیلویه/نقش رسانه ها در آرامش و حضور حداکثری مردم در انتخابات
 • نحوه بررسی بودجه سال‌۹۹ و ۱۴۰۰ از زبان غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
 • پاسخی به دعوت نامه اخلاقی عدل هاشمی پور/ای کاش این بیانات شیوا و رسا را طی سه سال و نیم گذشته از شما می شنیدیم
 • بازدید فرماندار کهگیلویه از موکب شهدای این شهرستان (+تصاویر)
 • بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد از موکب شهدای شهرستان کهگیلویه (+تصاویر)
 • مراسم تکریم ومعارفه رئیس زندان دهدشت برگزار شد (+تصاویر)
 • رئیس اداره زندان دهدشت منصوب شد
 • خداحافظی مرد اخلاق مدار شورای اداری کهگیلویه/از همه طلب حلالیت دارم
 • بازدید مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد از پروژه چرام- دهدشت/تصاویر