طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 28 اکتبر, 2017 | کد خبر : 10709 | نویسنده : سعید رخ افروز
 • رئیس ستاد حسن انتخابات حسن روحانی در کهگیلویه و بویراحمد:
    

  سید ضیاءالدین رضاتوفیق از چهرهای شاخص اصلاح طلب و رئیس ستاد حسن روحانی(ریس جمهور)در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری


  به گزارش عصر زاگرس: سید ضیا‍‍ء الدین رضا توفیقی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و رئیس ستاد حسن روحانی (رئیس جمهور) در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری در نشست با تنی چند از خبرنگاران یاسوج به سئوالاتی پیرامون مسائل مختلف پاسخ داد که از منظر خوانندگان گرامی می‌گذرد؛

  ماجرای بیانیه اصلاح‌طلبان همزمان با انتخاب دومین استاندار دولت تدبیر و امید در استان کهگیلویه و بویراحمد چه بود؟

  این بیانیه مربوط به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان کهگیلویه و بویراحمد بود، من عضوش هستم، اما سخنگوی این جبهه نیستم.

  سخنگوی آن شورا، خود رئیس دوره‌ای این شورا است که سه ماه یک بار تغییر می‌کند، ولی تا جایی که من اطلاع دارم در آن بیانیه اصلاً بحث تقابل با آقای استاندار نبود، بحث یک روند بود، انتقاد از یک روند بود، و این که به آقای رئیس جمهور بگویند، که استان دارای پتانسیل‌های است.

  شورای هماهنگی و ستادها باید دیده می‌شدند و مشورت می‌شد و همان جا تاکید شد که ما هیچ پیش داوری نسبت به آقای استاندار نداریم و منتظر می‎‌مانیم تا برنامه‌ها و عملکرد ایشان را ببینیم. و آن صحبت به آن معنا نبود که بعضی از رسانه‌ها به شکل خاصی موضوعی را انعکاس کردند و سعی کردند که اصلاح‌طلبان و استاندار را به تقابل با همدیگر بکشانند.

  در حالی که اصلاح‌طلبان دلیلی برای تقابل با استاندار ندارند، تا زمانی که عملکرد ایشان دیده شود و اصلاً اصلاح‌طلبان به دنبال تعامل هستند با آقای استاندار، و همین جا عرض می‌کنم که از طرف معاون سیاسی استانداری خیلی وقت پیش تماس گرفته شد، با بنده به عنوان رئیس ستاد آقای روحانی برای دیدار با آقای استاندار، که با ایام تاسوعا و عاشورا حسینی همزمان و گرفتاری‌های هم ایجاد شد که بنده بعد از چند روز پاسخ دادم.

  و الان یازده روز است که به آقای محمدی پاسخ داده‌ام که بچه‌های اصلاح‌طلب و اعضای ستاد آمادگی دیدار دارند، می‌گذرد. و حتی در این فاصله با آقای محمدی تماس داشتم که شما به آقای استاندار منتقل کردید، موضوع را، گفتند؛ بله. آقای استاندار هم سفرهای درون استانی (گچساران، کهگیلویه، دنا) داشتند. و من هم این هفته سفری تهران داشتم.

  و ستاد تهران جلسه‌ای داشت و در نتیجه آقای استاندار احتمالاً فرصتی پیدا نکردند و قرار شد که آقای محمد سه روز قبل از دیدار و ملاقات به بنده اطلاع دهند که بنده هم دوستان عضو ستاد و روسای ستاد را دعوت کنم و در یک جلسه با آقای استاندار بنشینیم و ببینیم که برنامه‌های آقای استاندار برای ما چه چیزی است. برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد آقای دکتر احمدی چه برنامه‌های دارند. و به چه روشی می‌خواهند که برنامه‌هایش را دنبال کند. چه نیروهای می‌خواهند این برنامه‌ها را اجرا یا پیاده کنند و اگر ما هم نظری داشتیم نسبت به برنامه ایشان دریغ نخواهیم کرد و اگر مشورت خواستند، مشورت می‌دهیم. نظر خواستند، نظر می‎‏دهیم، کمک خواستند و کمک می‌کنیم، ایشان استاندار استان هستند، نماینده دولتی هستند که ما برای آن تلاش کردیم و رأی دادیم، مردم استان رأی دادند، اکثریت رأی دادند.

  بنابر این از استاندار انتظار داریم، در این دولت از مواهب و امکانات و اعتبارات ملی و استانی بیش از پیش بهره‌مند شوند و برای این استان قدمی بردارند.

   ساختار انتخاب روسای ستادها به چه شکلی بوده؟ و این تیم با ستاد آقای رئیس جمهور در مرکز چه قدر هماهنگ بوده است؟

  این الان بحث امروز ما نیست، شش ماه از آن زمان می‌گذرد، امروز مسائل دیگری مطرح است، به هر حال دربالا مجموعه‌ای بودند از اصلاح‌طلبان، اعتدال گرایان و افرادی دارای کار سیاسی، مطالعه می‌کردند و رصد می‌کردند و به یک فرد می‌رسیدند برای رئیس ستاد و بعد از آن هم مشورت و گفت‌وگو می‌کردند و نهایتاً اگر آن فرد می‌پذیرفت، خوب کارش را شروع می‌کرد و روال انتخاب رئیس ستاد در استان ما هم اینگونه بود. چند نفر در استان ما از جمله، بعضی از آدم های معروف استان که در تهران بودند از من خواستند که این را بپذیریم. من ابا داشتم بنا به دلایلی که در اینجا جایش نیست ولی به هر ما پذیرفتم و ساز و کار به این شکل بود.

  آیا در همه استان‌ها به نحوه انتخاب استانداران اعتراض داشتند و یا این مختص به استان کهگیلویه و بویراحمد بود و این سازو کارها چه بوده است؟ اگر تعامل ایجاد نشود، چه می‌شود؟

  ببینید، ساز و کار خاصی وجود ندارد، یک چیز عرفی است و قانونی نیست، قانوناً وزیر کشور می‌تواند، استاندار مورد نظر خودش را انتخاب کند و بعد هم ببرد هیئت دولت، و هیئت دولت نظر دهند، رأی گیری شود و استاندار تأئید و یا رد شود، در مورد استان ما همینطور بود، اما عرفاً با افکار عمومی و افراد شاخص در هر استان درگذشته مشورت می‌شد، و افکار عمومی در استان‌ها در نظر می‌گرفتند و در استان‌های دیگر تغییراتی هنوز نشده است و تا جایی که من می‌دانم ۷ استان انجام شده است. بالاخره هر چند یک بار روسای ستادها در تهران با معاونین و سایر مسوولان کشوری جلسه دارند. تا الان چند جلسه هم برگزار شده و آقای شریعتمداری که هم به استان خودمان سفر کرده بود، گفته بود که در انتخاب استاندار و مدیران با ستادهای انتخاباتی مشورت می‌شود.

  اما خوب دیگر، کابینه پیش بینی می‌‎شد که به صورت دیگری باشد، اما به صورت دیگری شکل گرفت، در نتیجه مشورتی نشد، اما عرض می‌کنم، طوری نباشد که در استان تلقی شود، اصلاح‌طلبان در تقابل با استاندار قرار گرفته‌اند، من نظر شخصی خودم را می‌گویم. باز هم تاکید می‌کنم، من نماینده کسی نیستم، سخنگوی اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم نیستم. باز هم عرض می‌کنم که برداشت و تلقی من این است که هیچ گونه تقابلی نیست و آن بیانیه اعتراض نبود، بلکه انتقاد بود. انتقاد با اعتراض با هم تفاوت دارد، انتقادی بود که همین الان اصلاح‌طلبان دارند که برنامه‌هایش را به همه بگوید، به مردم، نمایندگان، به مدیران، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان برنامه‌هایش را بگوید و همه نظراتشان را پیرامون برنامه های استاندار بیان کنند.

  تا حجت کافی برای تقابل نداشته باشیم، فعلاً با آقای استاندار تقابل نمی‌کنیم.

   گفته می‌شود جلسه‌ای در تهران روسای ستاد و اصلاحطلبان با رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور داشته اند که در ان جلسه؛ آقای روحانی به معاون اول خود گفت در استان کهگیلویه و بویراحمد نظر فلان نماینده [آقای تاجگرودن] را فقط داشته باشید، بقیه نماینده‌ها را کاری نداشته باشد، آیا صحت دارد؟

  هیچ جلسه‌ای اصلاح‌طلبان و روسای ستادها و یا شورای هماهنگی اصلاحات در تهران نداشته است و آن را تکذیب می‌کنم، کذب محض است، همچنین هیچ نوع جلسه در تائید استاندار بین اصلاح‌طلبان، شورای هماهنگی و یا رئیس ستاد و معاون اول رئیس جمهور نداشتیم. و تکذیب می‌کنم و تا زمان انتخاب آقای استاندار فعلی، هیچ گونه برنامه ای برای تغییر استاندار و یا جایگزینی آقای خادمی ما نداشتیم. و ما فکر می‌کردیم آقای خادمی برای مدت دیگر خواهد ماند. پس تکذیب می‌کنم. نه همچنین جلسه‌ای با آقای «جهانگیری» بوده و نه آقای «روحانی» همچنین حرفی زد.رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: من فکر نکنم که شورای هماهنگی اصلاحات مخالفتی با حضور اصولگرایان در آن جلسه داشتند و تنها برنامه‌هایشان برای دیدار با استاندار تنظیم نشده بود و تصمیم جمعی گرفته نشده بود.

   آیا از نحوه دعوت استاندار از احزاب سیاسی اعتراضی داشتید؟ چرا حضور پیدا نکردید؟ آیا شماها از اینکه همزمان با اصولگرایان دعوت شده‌اید؟ نگران بودید؟ نظرتان در باره این خبر که گفته شد؛ استاندار با بیان این شعار «زنده باد مخالف من» به اصلاح‌طلبان کنایه زده است، چیست؟

  در مورد دعوت از احزاب اصلاح‌طلب و شورای هماهنگی عرض می‌کنم که اولاً بنده سخنگوی شورای هماهنگی اصلاحات نیستم، نظر شخصی خودم را می‌دهم، ولی تا جایی که من می‌دانم، قضیه از این قرار بود که یک روز قبل از این نشست، کارشناسی از استانداری با احزاب تماس گرفت، هم اصلاح‌طلب و هم اصولگرا، اصولگرایان یک مزایا دارند که دو یا سه نفر تصمیم می‌گیرند، و بقیه تبعیت می‌کنند، اما اصلاح‌طلبان، شورایی دارند، به نام شورای هماهنگی اصلاح‌طلب که باید موضوعات در آنجا بحث شود و بعد از آن، رأی گیری می‌شود و تصمیم گرفته می‌شود و فرصت برای این تصمیم گیری نداشتیم، بنابراین یک بحث مختصری داشتیم، و بقیه بحث به جلسه بعد موکول شد.

  با رأی اکثریت تصمیم گرفتند که شرکت نکنند، حالا بعد هم نشد که دوستان اصولگرا، رفتند و در خلوت با استاندار حرف‌هایشان را زدند. ایرادی نداشت، اما به منزله اینکه اصلاح‌طلبان اعتراض داشته باشند، به حضور اصولگرایان، به این معنی نبود، آقایان اصولگرایان خوب می‌دانند که در هشت ساله دولت احمدی‌نژاد اصلاح‌طلبان در استان با ۴ استانداری که داشتند، هیچ وقت نرفتند استانداری بگویند که ما سهم می‌خواهیم و یا به اصولگرایان بگویند، که شما در استان رأی نیاوردید، پس نباید سهمی بخواهید و از این حرف‌هایی که جناب آقای پناهی رئیس شورای سیاست‌گذاری می‌زنند.

  خلاصه اینکه اصلاح‌طلبان فضاسازی کنند، خلاصه در این هشت سال خبری از این حرف‌ها نبود، اصلاً ما درب و دروازه استانداری تا هشت سال آقای احمدی‌نژاد تمام شد، ندیدیم، اما ما می‌گوییم، حتی زمانی که آقای خادمی بود، نظرمان این بود که آقایان اصولگرایان بتوانند حرف‌هایشان را بزنند، اختلاف ما با اصولگرایان در این است. حالا هم که رفتند و نظراتشان را به آقای استانداری گفتند، و معمولاً تیپ بحث‌هایشان هم مشخص است، و به گونه‌ای که صحبت کردند و بعد از آن هم که بعضی نوچه‌هاشان به گونه‌ای صحبت کردند و تیتر زدند که نباید اصلاحطلبان سهم خواهی کند و قهر با استاندار و یا تقابل با استاندار، اصلاً خبری از این حرف‌ها نبود، و این مسئله به ختم می‌شود که ما فرصت تصمیم‌گیری و رأی گیری نداشتیم، برنامه‌ها تهیه نشده بود، روی برنامه‌های پیشنهادی به استاندار به توافق نرسیده بودیم، این دلیلش بود، و الا هیچ گونه تقابل و تعارضی نبود، و مشکلی هم با حضور اصولگرایان نبود، البته کج سلیقگی هم شده بود، از ناحیه کسانی که میزبان بودند، کج سلیقگی شده بود، همین طوری که اصلاح‌طلبان به نفع اصولگرایان صحنه را خالی کرده بودند که اصولگرایان بتوانند، حرف‌هایشان را بزنند، بهتر این بود که هم اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مجزا دعوت می‌شدند تا بتوانند حرف‌هایشان را بزنند.

  ما تا دیروز با آقای دانشی رئیس حزب موتلفه استان کهگیلویه و بویراحمد مناظره می‌کردیم و مناظره ما به تنش کشیده شد و بعد کار ما به دادگاه کشیده شد. و بعد از آن مناظره من و آقای دانشی همدیگر را ندیده بودیم، کج سلیقگی شده بود. که این مجموعه‌ها را با هم دعوت کرده بودند، با این حال من فکر نکنم که شورای هماهنگی اصلاحات مخالفتی با حضور اصولگرایان در آن جلسه داشتند و تنها برنامه‌هایشان برای دیدار با استاندار تنظیم نشده بود و تصمیم جمعی گرفته نشده بود.

  نهایتآ دلایل عدم حضور اصلاح‌طلبان چه بود؟

  نهایتاً برنامه‌ها تنظیم نشده بود و به تصمیم نهایی نرسیده بودند و اینکه فرصت گفت‌وگو و بحث و رأی گیری نبود و چون فرصت جلسه نبود برای تصمیم نهایی.

  نظرتان در باره سخن استاندار که گفته بودند، ۱۰ مرد در این استان نبود که از طایفه خودش بگذرد و تنها به فکر مردمش باشد، را بفرمائید؟

  بعضی حرف‌های اخیر استاندار، حرف‌هایی است که هم باید از آنها استقبال کنند، مثل همین که ایشان با قوم‌گرایی مخالفت می‌کند، قابل تمجید است. و بیش از هر کسی اصلاح‌طبان از آنها استقبال می‌کنند.  ما مرزبندی‌ها را اصولگرایی و اصلاح‌طلبی می‌بینیم نه مسائل قوم‌گرایی و طایفه‌گرایی و این نوع تفاوت دیدگاه ما با اصولگرایان است، کسانی که مرزبندی‌ها را در قوم‌گرایی می‌بینند، پوپولیست هستند. ما از این حرف‌های استاندار استقبال می‌کنیم.

  اما اینکه می‌گویند، ۱۰ مرد در این استان نیست که قوم‌گرایی نکرده باشد، فکر نمی‌کنم، همچنین چیزی را گفته باشد، و بعید است کسی که قبلاً استاد دانشگاه بوده، مولف و نماینده مجلس بوده، این حرف را زده باشد، احتمالاً رسانه‌ها اشتباه نوشته‌اند و یا اشتباه فهمیده باشند. اما اگر گفته شده، استاندار باید عذخواهی کند.

  استان کهگیلویه و بویراحمد، پر از انسان‌های دلیر، مرد و رادمرد است، داشتیم و داریم. پیش از انقلاب در جنگ با نظام پهلوی و پیش از پهلوی، دوره صفوی مردان بزرگی بودند، اینجا مهد دلیرمردها و قهرمانانی بوده و هست، هم الان و هم زمان جنگ سردارها و دلیرمردانی‌ در صحنه‌های انقلاب حضور داشتند.

  آقای استاندار اگر این حرف را نگفته‌اند، باید سریعاً تکذیب می‌کردند.

  نظرات در مورد » “با استاندار تقابلی نداریم/از برخی حرف های دکتر احمدی استقبال می کنیم”
  1. reviews گفت:

   Saved as а favorite, I really liқe yߋur site!


  امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • برنامه هفته اول از مرحله دوم لیگ دسته سه اعلام شد/جدال نماینده استان باخلیج فارس میناب در گام نخست
 • اختصاص ۳۳۳ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های راکد
 • زنگ خطر برای مدارس استان/مشاهده ۵ مورد کیک آلوده به قرص‌ در کهگیلویه و بویراحمد
 • ده مصوبه شورای هماهنگی طرح آبادانی و پیشرفت لنده
 • اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند (+تصاویر)
 • گره گاز الگن با تدبیر فرماندار کهگیلویه باز شد
 • عالیجناب نامزد بهترین کارگردانی مستند ‌بلند جشنواره بین المللی سینما حقیقت شد
 • دبیقی مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی شد
 • چرا نماینده کهگیلویه به تماس ها پاسخ نمی دهد/آقای هاشمی پور دوران فرافکنی وفرار رو به جلو تمام شده است
 • خدمتی ماندگار از دولت تدبیر وامید در شهرستان کهگیلویه/شاملو؛طرح هادی ۱۷۴ روستای کهگیلویه اجرا شد
 • اعلام نتایج تایید و رد صلاحیت نامزدهای مجلس به تفکیک استان‌ها
 • برگزاری یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا در قلعه رئیسی+تصاویر
 • قهرمانی کشتی گیر دهدشتی در مسابقات بین المللی
 • به‌کارگیری‌های بی حساب و کتاب در شهرداری‌ها مشکل ساز شده است
 • پانزدهمین اهداء عضو کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸
 • برای خدمت بی منت آمدم/جوان هستم و با صرف هزینه های آنچنانی انتخابات مخالفم
 • حفظ سهمیه تام کهگیلویه نماینده استان در مرحله نهایی لیگ سه در استان
 • پاسخ دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۱۶ هزار استعلام داوطلبین انتخاباتی
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز شد (+تصویر)
 • دلیل حضور دهناد در صحنه انتخابات/ از بد عهدی اطرافیان محمد موحد و شکستن قسم جلاله توسط آنها تا ناکار آمد بودن عدل هاشمی پور+فیلم